Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1996-2000] Power base PB S6-C czy hertz dcx-570.3


mkkostel
01-05-2014, 20:37
Witam mam wielką prośbę do osób które słyszały te głośniki mogę kupić jeden z tych zestawów po niższej cenie , ale mam dylemat bo tak helixy idą w fabryczne otwory bez kombinowania no ale są słabsze , z kolei power basy mają tweetery ale w mondziaku nie bardzo jest gdzie je zamontować , a nie chce nic kroić ale za to są mocniejsze interesują mnie tylko te zestawy :)


Z góry dzięki za pomoc

djibiza
01-05-2014, 21:38
Power bass gra ok, co do hertz`ów testowałem je u siebie (elektromarket). Grają całkiem spoko. Jakieś 6 miesięcy temu się nimi bawiłem. Stałem wtedy na rozdrożu pomiędzy właśnie tymi hertz`ami a fabryką z mk3 ghia (sony xplod). Ogólnie bez dobrej jednostki sterującej nie poskromisz idealnie dźwięku. Obecnie mam u siebie radio z wbudowanym crossoverem na przednie, tylne głośniki i sub każdy z osobna. Wybrałem te xplody, cross ustawiony na 80hz w górę a całą resztę uzupełnia 15" w bagażniku (kombi) i jest baja. Ten zestaw power bass jest na pewno lepszy. Ma zwrotnice w zestawie, wysokotonówki a i powierzchnia membrany 16,5cm jest większa niż głośnika 5x7". Z tym, że musisz sobie dorobić dystanse z mdf`u bo nie zamontujesz PB plug&play.

mkkostel
01-05-2014, 21:43
dystanse będę miał narazie wzmacniacza nie kupię bo wydałem na naprawę autka ale z czasem dojdzie coś:) czyli jednak te power basy a da rady zamontować jakoś te tweetry bez cieć bo tego nie chce robić.A radio mam JVC KD-X30 wydaję mi się że gra ok

djibiza
01-05-2014, 21:47
Mają w zestawie takie plastikowe "wolnostojące" kopułki do montażu np. na taśmę dwustronną. Z tym, że wtedy zajeżdża amatorką ostro hehe :P Sposób nr 1: W boczku drzwi wyciąć otwory gdzieś blisko lusterek bocznych, sposób nr 2 w obudowach lusterek bocznych i sposób nr 3 najlepszy... rzeźba w przednich słupkach.

mkkostel
01-05-2014, 21:49
no tak myślałem ale z moimi zdolnościami to raczej więcej rozwalę jak to zrobię a nie mam pojecią jak się do tego zabrać

djibiza
01-05-2014, 21:53
E tam. Nie musisz mieć nadzwyczajnych zdolności. Zapewne masz el. reg. lusterka do najlepiej jak dasz w ich obudowy. Nie ma za wiele roboty a efekt dobry. Ustaw tak by tweetery "patrzyły" na lusterko wsteczne a nie gdzieś w kolana :P

mkkostel
01-05-2014, 22:00
niestety lusterka mam manual tylko szyby elektryczne kurcze ale i tak nie wiem jak się zabrac do tego