Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] wymiana radia na 2din z obsługą kart


daniel.iron
07-05-2014, 23:29
Hej wszystkim,

Szukam jakiegoś fajnego radyjka (najlepiej stacja multimedialna ze względu na możliwość przeglądania plików) 2din do mojego mondziaka po FL. Radyjko koniecznie musi obsługiwać karty pamięci oraz sterowanie z kierownicy. Możecie coś fajnego polecić bo szukam po necie już któryś dzień i nic nie mogę znaleźć.

Zastanawiałem się na opcją peiying 9908 tylko nie wiem jak ze sterowaniem z kierownicy.

kuba1961
09-05-2014, 06:25
Jeden telefon do:
http://www.peiying.pl/radio_samochodowe/py9908
I już będziesz wiedział. Pod Katowicami masz kilku dystrybutorów zadzwoń zapytaj. Jest jeszcze firma GMS http://www.gms.pl/
To dawny Blaupunkt. Ceny podobne a jakość podobno lepsza. Mam właśnie radyjko tej firmy. Tu masz coś niedaleko Cieie.
http://allegro.pl/gms-6301-stacja-multimedialna-usb-navi-bt-touch-i4180248975.html

daniel.iron
09-05-2014, 12:47
Jak Ci się sprawdza to GMS? Słyszałem różne opinie o tym jedni chwalą inni znów mówią, że do pioneera czy czegoś innego bardzo daleka droga.

kuba1961
09-05-2014, 20:17
Wcześniej miałem kenwooda teraz GMS różnica jest ale nie warta 2 tyś złotych? Zdecydowanie. Tam Garmin i problemy z aktualizacją tu Automapa i IGO bezproblemowe. Zamiast wydać 3 tyś na Pioniera czy Kenwooda lepiej 1 tyś na GMS lub 2 tyś na wyższy model. Oczywiście wiesz ze oprócz radia musisz kupić często ramkę/maskownicę , kable/przejściówki, oraz adaptor do sterowania z kierownicy. No i nie zapomnij o kamerze cofania :). To się robi lekko pona 4 tyś. I to nie jest wersja wypas. Sprawdź ile masz kasy do wydania i od tego zacznij wybierać model.

daniel.iron
09-05-2014, 20:54
tam kamera cofania do szczęścia potrzebna mi nie jest poza tym ciekawe czy automatycznie się włącza przy włączeniu wstecznego biegu. Głównie mi na audio zależy bo nawigację mam nową modecoma i bardzo fajnie chodzi. Poza tym położenie navi w mondeo MK3 nie należy do najlepszych pod względem komfortu obserwacji.

O przejściówkach, ramkach, adapterach pamiętam :) A jak spisuje się audio w porównaniu do fabrycznego travelpilota, 6000cd i/lub fordowskiego sony?

kuba1961
09-05-2014, 20:58
Kamera cofania bez problemu włącza się po wrzuceniu wstecznego. Miałem 6000CD gra podobnie . Travelpilota nie używałem. Zaletą jest brak jakichkolwiek kabli.

daniel.iron
09-05-2014, 21:12
dużo problemu żeby kamerę cofania podpiąć? Jak ciągnąłeś kable i gdzie podpiąłeś żeby z automatu się przy wstecznym włączała?

kuba1961
10-05-2014, 06:01
Problemów nie ma. Wszystko opisane w instrukcji. Uaktywniasz tą funkcję w radiu a zasilanie kamery bierzesz z światła stop. Jak wsteczny włączysz zapala się lampa cofania, kamera kamera zostaje zasilona i radio wyświetla sygnał z niej. Wyłączysz wsteczny, obraz z kamery znika i zostaje poprzedni ekran (radio czy navi) Kabel pociągnąć możesz centralnie między siedzeniami lub pod uszczelkami drzwi wzdłuż prawej strony, potem w bagażniku do klapy tylnej.