Zobacz pełną wersję : zakupy za granicą


jash
22-01-2007, 19:07
Słuchajta,
Dnia 5 stycznia złożyłem zamówienie w firmie rockauto (kiedyś to chyba juz poruszałem) w USA i zakupiłem kilka rzeczy do XP. Koszt przesyłki był dość duży, bo 78USD, zaś samego towaru ponad 150USD. No, złożyłem zamówienie, następnego dnia otrzymałem emilem prośbę o potwierdzenie zakupu, potwierdziłem, przelałem pieniądze i ... otrzymałem ponowną prośbę o potwierdzenie, że to właśnie ja wpłaciłem te pieniądze i że do tej transakcji. Potwierdziłem. Był juz 7 styczeń. Emil się odezwał znowu gdzieś ok. 9 stycznia i powiadomiła mnie w nim Melody, że paczka już jest wysyłana. Wysłali ją 10. Jakież było moje zdziwienie, gdy 15 stycznia otrzymałem prośbę o dokonanie odprawy celnej tejże paczki. No, zrobiłem to dopiero dzisiaj, wpłacając 180pln na konto naszego kraju, ale w okienku. Jak na poczcie. I co? I po co to piszę? Ano dlatego, że firma sprawiła się pierwszorzędnie. Nie dość, że wszystko co chciałem, otrzymałem, to jeszcze czas reakcji i wymiana emili - bajka. Umiłowani w XP, polecam tę firmę, jakby kto co chciał. Patrzcie tylko jednak dobrze na koszt wysyłki. Ja mało brakowało, a a przesyłkę zapłaciłbym ponad 200USD - jedna z części miała iść nie z tego magazynu z którego reszta. Po prostu miala być dosłana - wszak robiłem zamówienie w potężnej firmie. No, jestem pod wrażeniem.
Pozdrawiam
Yahoo

nemrod
23-01-2007, 10:29
Jash,

Ile wazyła paczka?

Teoretycznie lotnicze paczki można przesłąć za 2,60 USD/kg.
Ciekawe czy puszczają taniej Z USA.

Podaj link do tego sklepu!

Darz Bór

jash
23-01-2007, 15:19
Paczka wazyła jakieś 10kg, a link do sklepu to juz zapodaję. http://www.rockauto.com/
Mi tam pasiło. Wybrałem jako pocztę EMS i doszło. Błyskawicznie i nie za drogo. Hm, chyba nie za drogo. No, po prostu innej alternatywy (tańszej) nie było.
Yahoo

[ Dodano: 2007-01-30, 21:16 ]
No, faktycznie, są amorki. Lecz właśnie sobie otworzyłem stronę firmy w której dokonywałem zakupów i amorki (dość wypasione) kosztują 31USD za sztukę. Dodając przesyłkę, a może i zakup czegoś jeszcze to ni cholery mi się to u tego gościa nie opłaca. A mam już w rockauto zniżkę, więc tym lepiej dla mnie. Tylko muszę dobrze dobrać amorki do XP.
Jutro nad tym posiedzę. Szkoda tylko że sprzęgiełek manualnych nie mają. Też bym kupił. Ostatnio opierniczyłem gościa z ebay (USA), że wysyłają tylko na Canada i USA. A przecież Europie rynek na amerykany duży jest. Nie wiem czy pojął o poeta miał na myśli. Madafaka :fcp18 ulżyłem sobie.
Pa!