Zobacz pełną wersję : [C-MAX 2003-2007] Radio CD6000 Visetone raz gra tył raz nie !!!


c-matix
17-05-2014, 17:16
Witam

Panowie mam straszny mętlik i co jest nie tak. 2 miesiące temu stwierdziłem że, mi tył nie działa, wiec wysłałem radio do gościa co robi końcówki mocy, u niego gra ok. Pojechałem do kumpla przepiołem jego radio do mnie radio nie działa jak trzeba, a moje u niego działa. Przyjechałem do domu przeczyściłem wtyczki, sprawdziłem głośniki tył są sprawne. Po jakimś czasie nagle tył gra, eureka.
Mija tydzień znowu tył nie gra ta sama bajka czyszczę wtyczki sprawdzam jest ok ale tył nie działa. Wziołem malutki głośniczek wysokotonowy i podpinałem dla sprawdzenia do grającego radia w kostke od tyłu i zgupiałem.
Według wklejonego prze zemnie schematu doczytałem się że w wpinach od 1 do4 jest + a od 5 do 8 jest -. Więc podpinam głośniczek do lewego i prawego tyłu głośniczek nie działa, ale jak podepne ten mały głośniczek do wpinu 1 i 2 głośniczek działa , jak to możliwe by działało na podwójnym minusie ???? co drugie mnie meczy w tylnich głośnikach kabelki którymi przychodzi sygnał mają te same kolory na lewej i prawej stronie, szary z białym paskiem i biały z fioletowym paskiem. A w radiu w kostce takie kable powinny wychodzić tylko na lewy tył . Po prostu jestem w czarnej dziurce delikatnie mówiąc albo czegoś nie kumam

c-matix
18-05-2014, 14:33
A może choć ma ktoś schemat kostki Visetona, nie Sony ???

fabi
20-05-2014, 05:21
Radio sprawdza po podłączeniu czy wszystkie głośniki są poprawnie podłączone, jeśli nie, to odłącza tył i traktuje jakby go nie było. Musisz sprawdzić instalację tylnych głośników w aucie.
Na początek odłącz radio potem w instalacji samochodu pomierz miernikiem rezystancję głośników na wtyczce do radia pomiędzy pinami 1-5, 2-6, 3-7 oraz 4-8, następnie sprawdź czy nie mają zwarcia do masy (piny 1..8 do pinu 12).
Wynik powinien być taki, że rezystancja na głośnikach powinna być mniej więcej jednakowa. A do masy nie powinno być przejścia.

Opis gniazda dla sony/visteona jest taki sam (odnośnie zasilania i głośników).
Podłączając głośnik do dwóch - czy dwóch + może on grać, ponieważ występuje tam różnica potencjałów (przedni głośnik gra, a tylny nie - w podłączonym głośniku słyszysz różnicę między kanałami).

c-matix
22-05-2014, 20:24
Jak będe mierzył te sprawy miernikiem możesz mi powiedzieć na co ustwić miernik bo wiem że mam gdzieś w domu ale nigdy sie tym nie bawiłem a i elektrykiem nie jestem.
Dziś podłączyłem z tyłu drugie głośniki nowo zakupione ale też nie działają.
Wiem że te co kupiłem bo raczej sprawne gdyż po podłaczeniu baterią paluszkiem głośnik pracuje a te w samochodzie niestety nic a tydzień wcześniej pracowały. Podejrzewam to spięcie na radiu i popaliło głośniki ale to po sprawdzeniu będzie można dokładnie powiedzieć.

c-matix
24-05-2014, 13:36
Podziękowania dla "fabi".

Generalnie sprawa sie naprawiła. Kupiłem nowe używki głośniki i po pierwszym i drugim podpinaniu nie grały. Po sprawdzeniu miernikiem wszystko grało żadnych spięć, przy spalonych tylnich głośnikach miernik nic nie wykazywał, przy nowych 0,62 ale nie pamietam na jakim ustawieniu.
Wiec próba trzecia podpięcia głosników i grają eureka, ciekawe na ile bo już była 2 tygodnie temu. Głośniki stare grają ale pod mocniejszym obciążeniem bassów na wzmacniaczu domowym...