Zobacz pełną wersję : Jak zadbac o 23 letni lakier?


Kazzimo
17-05-2014, 18:19
Witam!
Posiadam od paru dni Forda Fieste Mk3 91 5d, moje pytanie brzmi nastepujaco: jak poprawic stan lakieru niskimi kosztami ( do 50 zl)? Co kupic? W mojej okolicy jest myjka cisnieniowa karcher. Nie posiadam zadnych przyrzadow do polerki itp.
Za wszystkie rady z gory dzieki.

gusiak11
17-05-2014, 21:07
kolego za 50 zł za wiele nie zdziałasz, gdze byś sie nie ruszył to dupa z tyłu tzw...
sampler wosku kosztuje kolo 20zl (starcza na kilka woskowań), glinka kolejne 20-30 nie wspomne już o dalszych zakupach.... skoro piszesz że nie masz nic to z tym budżetem nie powojujesz :(

Kazzimo
17-05-2014, 21:11
A ile trzeba by wydac?

wydra
17-05-2014, 21:13
Jeśli ma być po taniości to tak:
1. Dobre mycie na myjce, później suszenie.
2. Następnie możesz przejechać całe nadwozie pastą lekkościerną do usuwania rys - np. z K2: tempo lub ultra cut (tą stosowałem i daje radę)
3. Następnie nałóż wosk (wyrwałem dużą puchę z gąbką też K2 w biedzie za 9,99zł)

I po całym dniu pracy, możesz otworzyć sobie browara i cieszyć się efektem pracy, przy zachodzie słońca ;)

Kazzimo
17-05-2014, 21:15
Jestem w stanie wydac nawet troche wiecej, nie wiem tez gdzie w Krk sa sklepy z takim asortymentem... Na dachu powloka lakiernicza sie oderwala ( nie wiem jak to opisac- taj jakby odszedl plat)

wydra
17-05-2014, 21:20
Jestem w stanie wydac nawet troche wiecej, nie wiem tez gdzie w Krk sa sklepy z takim asortymentem... Na dachu powloka lakiernicza sie oderwala ( nie wiem jak to opisac- taj jakby odszedl plat)

Poszukaj trochę w internecie. Trochę się wysil. To nie boli.
W zasadzie w każdym większym supermarkecie masz już spory wybór kosmetyków do samochodów.

A jeśli oderwał Ci się płat lakieru (prawdopodobnie bezbarwnego) to kosmetykami tego nie uleczysz :P

Kazzimo
17-05-2014, 21:20
A tym K2 ultra to cale auto czy tylko widoczne rysy?

Pogodny
18-05-2014, 08:13
Wydra. Z tą pastą TEMPO zajebiście doradziłeś :) Po zachodzie słońca będzie kolega zadowolony, ale po pierwszym deszczu jak zobaczy rysy które pasta tempo zrobiła i zakryła, to się załamie :) Lepiej nie robić nic, niż wydawać kasę na byle co i efekt będzie gorszy niż do tej pory.


Kolego jak chcesz poprawić wygląd autka, na pierwszy ogień uzbieraj na Tar&Glue Removera, który usunie smołę z karoserii, a pewnie smolistych kropek nie brakuje.

Później możesz zakupić glinkę aby oczyścić lakier z zanieczyszczeń typu soki z drzew itp.

Po takich zabiegach już można myśleć o zakupie cleanera który co nieco defektów przykryje, nada głębi i podbije wet look.

Na koniec samplerek wosku np. Dodo Juice aby na jakiś dłuższy czas to wszystko zabezpieczyć.

Marek
18-05-2014, 08:26
Na koniec samplerek wosku np. Dodo Juice aby na jakiś dłuższy czas to wszystko zabezpieczyć.

I to wszystko w budżecie 50zł??

gusiak11
18-05-2014, 08:42
to wszystko w budżecie 50zł??

chyba 2-ojka z przodu zniknela gdzies :lol::lol::lol:

Kazzimo
18-05-2014, 09:57
Ok tar&glue 500ml to ok 30 zl, glinka tez ok 30 ale o jaki wosk pytac w sklepie?

Pogodny
18-05-2014, 12:57
Jest kilka sklepów detailerskich w małopolsce.
Moja propozycja dotyczy kupowania tych produktów po trochu abyś w końcu zdobył ten zestawik. A gdzie tam jeszcze mikrofibry, ręczniki do osuszania samochodu itp...

gusiak11
18-05-2014, 20:03
Kazzimo

jak chcesz oszczędzić, to się torchę da zamiat kupować T&G kup benzyne ekstrakcyją też zmyje asfalt, smołę. za zaoszczędzone pieniądze zainwestuj w Prixa od tenzi i dobra aktywna pianę moze tez byc od tenzi.
potem umyj auto jakims dobrym szamponem oczywiscie bez wosku :) np. od sonaxa jakies 20zl/litr.
Do pracy recznej najlepiej sprawdza sie chyba to....http://showcarshine.pl/przygotowanie-powierzchni/72-meguiars-ultimate-compound-najsilniejszy-gratis-2-mikrofibry.html do tego potrzebujesz gąbkę tricolor i kilka mikrofibr i...
jakis wosk... nie jestem fanem tej marki ale jak już jedziemy po megsie to m#16 da rade dobry wosk i trwaly ale ni jak sie ta moja wypowiedz nie miesci w 50zl :( przykro mi ale ta zabawa jest droga

Kazzimo
20-05-2014, 07:08
Ok dzieki wszystkim za porady.