Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Umiejscowienie anteny CB (magnes)_dach panorama_oraz prąd w gnieździe zapalniczki


MichalTJE
21-05-2014, 21:08
Witam mam pytanie do znawców tematu
Ford Kuga panorama dach, zamontowałem radio CB teraz dylemat z anteną magnes... czy "stawiac ją na tylnej cześci dachu (pas z tworzywa jednak magnes idealnie łapię i trzyma dziś była proba przy 160 km/h) czy na integralnej części z tylną klapą wykonanej z blachy (w tym przypadku srednica anteny równa sie dokladnie tylnej cześci i wydaje mi sie ze nie ma tak mocnej podstawy jak na dachu) ale zmierzam do konca- w tylnym pasie dachu na środku zamontowana jest antena radiowa wiadomo z GPS... czy bliskość anteny CB (wiadomo przy relingach) nie bedzie miała wplywu na poprawne działanie tak radia jak i navigacji jednak to bedzie na tej samej podstawie co antena radiowa... pytam o magnes oraz pewnie o częstotliwosci itp...
Proszę o poradę ponieważ chce dać folię samoprzylepną o średnicy magnesu (dbałosc o lakier) w miejscu docelowym dla anteny CB...
Dziękuję!

tedi_k
21-05-2014, 21:24
...czy "stawiac ją na tylnej cześci dachu (pas z tworzywa jednak magnes idealnie łapię i trzyma dziś była proba przy 160 km/h) ...

A skąd Ci się wzięła koncepcja, że ten pas za szkłem dachu to plastik??? :shock:
Przecież do najprawdziwszy kawał blachy.... :one:
Nie kombinuj, tylko umieść antenę CB na tym pasie (bliżej relingu) - nikt nikomu nie będzie przeszkadzał...

MichalTJE
21-05-2014, 21:42
:) włąśnie mocno uciekałem od stwierdzenia "plastik" ale odnoszę dziwne wrazenie ze jednak jest to blacha pokryta czymś sztucznym...hmmm
ta część tylnej klapy to jest najprawdziwsza blacha:)
Najważniejsze ze anteny nie będą się klóciły ze sobą...
Pozdrawiam i dzięki!

MichalTJE
22-05-2014, 23:08
... nie chce tworzyc nowego tematu... radyjko to mam podlaczone do zapalniczki pod podłokietnikiem... czy u Państwa równiez jest taka systuacja iż... nie odcina prądu z zapalniczki oczywiscie po unieruchomieniu Kugi ? czekałem kilka chwil aż zgasnie menu ... ale nic z tego zapalniczka podaje prąd... czy pozostaje jedyne wyjście na twardo za każdym razem wtyk z gniazda ?
Pozdrawiam Michał.