Zobacz pełną wersję : Tanie przeglądy w ASO Ford?


Krzysztof2507
27-05-2014, 12:03
Od maja Ford Polska wprowadził w ASO Forda promocję na obsługę starszych samochodów Forda. Program jest dedykowany dla samochodów 4 letnich i starszych. Jest kilka wybranych usług, chyba jak na ASO w dobrych cena???

275 zł - wymiana oleju + filtr oleju + filtr powietrza
http://www.ford.pl/Serwis/Motorcraft_Service

490 zł osobowy, 590 zł Transit - przegląd 30 punktów auta osobowego + wymiana oleju + filtr oleju + filtr powietrza + Assistance12 na całą Europę.
http://www.ford.pl/Serwis/Motorcraft_Service/4-plus

Co sądzicie o ofercie? Jest dobra czy jeszcze za drogo? :wink:Czy już ktoś korzystał i jak wrażenia?

juri2069
27-05-2014, 12:32
Na pewno dla użytkownika 10 letniego samochodu 490 zł to zdecydowanie za dużo za sprawdzenie między innymi czy podnoszą się szyby,czy działa klakson, ładowania akumulatora ,wymiany oleju itp 26.
Jestem w stanie zrobić sam wszystko u sąsiada w garażu poza sprawdzeniem klimatyzacji.
I jedyny koszt jaki poniosę to koszt oleju i filtra.
Ale jeżeli ktoś nie ma garażu , a nie ma na co wydać 490 zł to jak najbardziej :)
Tylko niektóre pozycje do sprawdzenia są troche śmieszne:
-klakson ,
-wycieraczki
-stan ogumienia
-oswietlenie
-poziom plynów
No ale czymś musieli uzupełnić listę 30 czynności tak aby lista była a ich to w ogole nie kosztowalo :D

Paw3l1
27-05-2014, 13:26
Fajna sprawa, dzwonilem przed chwila do Aso w Tarnobrzegu i raczej się zdecyduje. Chyba się opłaca prawda? Ten pakiet za 490 oczywiście.

Krzysztof2507
27-05-2014, 13:39
Fajna sprawa, dzwonilem przed chwila do Aso w Tarnobrzegu i raczej się zdecyduje. Chyba się opłaca prawda? Ten pakiet za 490 oczywiście.

Tak polecałbym raczej przegląd za 490 zł ponieważ dodatkowo oprócz oleju, filtra jest sprawdzenie auta i w cenie jest Ford Pomoc Assistance12 na cały rok ważne w Europie.

ŁukaszD
27-05-2014, 15:12
Podepnę się pod temat, bo sam myślę o tym przeglądzie. Dodam, że zalewają olej 5W30. Osobiście używam 5W40 - ale chyba zmiana nie będzie odczuwalna. Napisz Kolego Paw3l1 jak obsługa w ASO w Tarnobrzegu. Z góry dzięki.

Atlis
27-05-2014, 16:35
juri - auta 4+, jeżeli ktoś ma auto od nowości i naprzykład na 5 lat, to chętnie skorzysta. A są tacy, którzy chcą mieć pieczątki w książce od a do z. To, że tobie Stefan olej wymieni w garażu ma tutaj akurat zerowe znaczenia...

juri2069
27-05-2014, 21:38
Rozumiem i się zgadzam. Pisałem z taką myślą że np mnie osobiście szkoda wydać 500 zł na takie duperele bo kupie olej za 100 zł w hurtowni i reszte sam sobie sprawdzę.
Przecież to fajna sprawa , ale nie dla kogoś kto się liczy z pieniędzmi , a wielu jest takich
A i na pewno byłoby wielu chętnych ale z przyczyn różnych muszą jeździć do Stefana do garażu.
A z drugiej strony jest wielu którzy sami sobie wszystko zrobią.

Ogólnie akcja fajna jak na ASO.
Po 3 razy można nawet korzystać, polecam :D
P.S. Mój teściu ma m.in. astre 1993r , już grubo ponad 300 000 km a od nowości do dziś leje syntetyk i kupuje oryginały w oplu.
da sie?

KrisW
04-06-2014, 14:53
Mój mechanik bierze 20 zł za wymianę oleju. Potrzebne rzeczy mogę kupić u niego lub gdzieś indziej. Przeważnie olej mam swój a filtry kupuję u niego. W mondeo mk4 olej kosztuje ok 120 zł + 30 zł filtr oleju. Do tego filtr powietrza też 30 zł. więc mamy 200 zł. Za pozostałe 290 zł można wiele sprawdzić na stacji diagnostycznej czy u zaprzyjaźnionego mechanika. A ta gwarancja mobilności to zbytek, przeważnie i tak każdy ma w pakiecie AC lub OC.

HugoZak
11-06-2014, 20:58
http://www.ford.pl/Serwis/Motorcraft_Service
w tej wersji za 279 zł też jest "sprawdzenie pojazdu".
Czy wiecie może co się pod tym kryje? Tyle co kupiłem focusa z przebiegiem 125k, wg książki na 120k był ostatni przegląd w ASO, ale chętnie sprawdziłbym jeszcze czy wszystko jest ok i zastanawiam się tą opcją, tym bardziej, że cena wydaje mi się korzystna.

Cien77
13-06-2014, 10:39
Swoim nowszym Focusem jeżdżę na taki przegląd do ASO. Dlatego, że korzystam z opcji przedłużenia gwarancji do 10 lat lub 200 tys km przebiegu.

Paw3l1
16-06-2014, 15:57
Jestem po przeglądzie. Do wymiany płyn hamulcowy, klocki i tarcze hamulcowe tez się kończą . Czy się opłaca? Dostałem fakturę na filtry i olej 236 zł i za przegląd 4+ 253 zł
Udało mi się zakupić nowe wyciszenie pokrywy silnika za 100zl bo miałem trochę podartą.
Następny krok wymiana tarcz i klocków, kupie chyba bosch i wymiana w Aso 300zl
Aktualizacja oprogramowania 120zl, maja jeszcze promocje na mapy ale nie pamiętam dokładnie ceny, cos kolo 400zl

Pozdrawiam.

gregd
18-06-2014, 13:46
Jesteś pewien, że ten "tani" przegląd jest honorowany do kontynuacji programu gwarancja 12 ? Czy ktoś kiedyś próbował korzystać z gwarancja 12 ? Warunki są niezwykle ciekawe. Uszkodzenie elementu wymienionego w warunkach niby ma być honorowane ale niepoprawnie działający software np. modułu PCM już nie podlega gwarancji. Oczywiście opis warunków zawiera ogólnikowe stwierdzenie "awaria" ale w domyśle operatora programu żle działający sofware to już nie "awaria" i przeprogramowanie PCM już nie podlega gwarancji i kosztuje bagatela 250zł.

Cien77
18-06-2014, 15:52
Jesteś pewien, że ten "tani" przegląd jest honorowany do kontynuacji programu gwarancja 12 ?

Nie jestem pewien, bo jadę wtedy, kiedy kończy mi się gwarancja.... Co do zakresu to wcale nie wygląda tak dobrze jak w reklamie. Ze względu na większą awaryjność diesla i większe koszty napraw w samochodach z takimi silnikami wprowadzili współodpłatność. W przypadku koła dwumasowego jest to 50%. To trzeba przeliczyć czy się wtedy opłaca z cenami ASO. Ja mam jednak silnik benzynowy i tam współodpłatności nie ma....Jak dotąd nie musiałem korzystać, ale myślę, że te parę złotych warto na wszelki wypadek zapłacić.

Krzysztof2507
14-07-2014, 18:37
Nie jestem pewien, bo jadę wtedy, kiedy kończy mi się gwarancja.... Co do zakresu to wcale nie wygląda tak dobrze jak w reklamie. Ze względu na większą awaryjność diesla i większe koszty napraw w samochodach z takimi silnikami wprowadzili współodpłatność. W przypadku koła dwumasowego jest to 50%. To trzeba przeliczyć czy się wtedy opłaca z cenami ASO. Ja mam jednak silnik benzynowy i tam współodpłatności nie ma....Jak dotąd nie musiałem korzystać, ale myślę, że te parę złotych warto na wszelki wypadek zapłacić.

Uwaga:
Aby wykupić Gwarancję 12 należy wykonać przegląd standardowy. Przegląd promocyjny 4+ jest przeglądem o mniejszym zakresie czynności kontrolnych.

Co do pytania czy się opłaca, czy nie, to trzeba chyba podejść tak, ok 130 zł za Gwarancję12 + 150 zł za test IDS + koszt przeglądu = przegląd robimy, bo warto zadbać o auto + pieczątka w książce, a reszta od 130 zł do 280 zł to pieniądze, które wydajemy, ale jak coś się popsuje za 2 500 zł to jednak udana inwestycja.:lol:

Bump: Jeśli korzystacie z przeglądu 4+ lub tylko wymiany oleju, a w ASO "wykryją", że coś jest do naprawy, dopytujcie się za ile mogą to zrobić w ASO taniej. Zawsze są dodatkowe promocje na klocki, tarcze, inne... Jak doświadczenie pokazuje w nieASO ceny są takie same, porównywalne i oczywiście tańsze, ale jak się doliczy VAT, to nie wychodzi zawsze taniej. Kolejna sprawa czy części nieoryginalne są takiej same jakości?