Zobacz pełn± wersję : Mondeo klima manualna czy da się przerobić na klmatronic??


Piotr9090
25-01-2007, 13:03
Witam Posiadam mondka z 2000r nowy model, mam poważny dylemat (problem) chiałbym przerobić Klimkę manualn±, na klimatronic powiedzcie mi czy wystarczy tylko przełożyć sterownik klimatyzacji? Cz zabieg jest sk±plikowany oraz czy jest wogóle możliwy do wykonania? A może kto¶ z was robił już tak± przeróbkę w swojej furce.
Pozdrawaim i czekam na wasze sugestie.

Skolmi
25-01-2007, 13:09
Moja sugestia, to poszperać w archiwum. Jest to wykonalne i zostało w miarę szczegółowo opisane. Sam sterownik to na pewno za mało.

Kusek
25-01-2007, 15:39
zanjdziesz wszystko tu

http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... limatronic (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=17874&highlight=przerobka+klimy++manualnej++klimatronic) .

Ale czy warto? wazne chyba ze dziala normalna klima -pozatym koszt nie jest maly i duzo przerobek.

Piotr9090
26-01-2007, 09:45
Dzięki za link do strony lecz prawdę mówi±c nadal nie mam pojęcia jak to zrobić ludziszka opisuj± za mało szczeg. mam pro¶bę do wszyskich którzy znaj± jaki¶ warsztat na terenie woj. ¶l±skiego który zajmuje sie przeróbk± manual na klimatronic, ponieważ obdzwoniłem dzisiaj z pięć zakłazadów i wszędzie usłyszałem, nie nie zajmujemy się przeróbk±.
Pozdrawiam.

mikruss
26-01-2007, 14:01
Piotr9090, przeróbka jest możliwa. Szykasz warsztatu. Zobacz czy przypadkiem w jakim¶ ASO nie pracuje człowiek który czasami lubi sobie dorobić i może on by Ci pomógł. Podsuwam Ci pewn± my¶l ale jeżeli nie skumasz "co autor miał na mysli" to napisz do mnie na pw.

jagrall
26-01-2007, 17:00
tym bardziej że kolega mikruss zna temat z autopsji :-)

mikruss
26-01-2007, 21:03
Oczywi¶cie jak zwykle kolega jagrall ma słuszn± i niezaprzeczaln± rację :fcp12

RECONDO
29-01-2007, 16:08
Z klimatyzacj± mam inny "problem" - posiadam wersję z 2001r (manualna klima) a chciałbym przerobić panel ¶rodkowy na ten po fl 2005r - w wersji AMBIENTE nie jest to fabrycznie klimatyzacja automatyczna jednak panel jest identyczny jak w "bogatszych" wersjach z automatyczn± - czy różni± się czym¶ szczególnym? czy np panel z bogatszej wersji będzie działać jak manualna? :fcp5

Viggen
08-07-2008, 13:55
Ja mam taki panel (tez nosilem sie z ta mysla) lecz niestety przerowbka jest zbyt wielka. wtyczki niby te same lecz inaczej podpiete piny, do tego w tej wtyczce jest wlacnzik ogrzewania szyby...
Jednym slowem masakra.
Na razie szukam gdzie podlaczyc temperatury wewnetrzej by zmienic na tego "brzydszego" klimatronica...

RECONDO
08-07-2008, 16:08
:fcp1 Ja już dawno jestem po zmianach :fcp1 Dzięki "dobremu człowiekowi" mam już automatyczn± klimatyzację z panelem DENSO :fcp4