Zobacz pełną wersję : [Mondeo 1993-1996] Nie można zamknąć drzwi w ujemnych temperaturach. Zamarzają zamki ?


SIERRA
27-01-2007, 09:19
Zima późno ale jednak przyszła a w raz z nią niezamykające się drzwi :fcp5
tak przy -2 jest teszcze dobrze ale -5 i więcej to jade trzymając drzwi ręką zamek niechce załapać ni cholery :fcp3 Zalałem wszytko wd-40 zobaczymy jaki będzie efekt

To tylko moje Mondeo ma takie zboczenie czy to Ford coś spaprał?

Pawel
27-01-2007, 09:39
masz cos nie tak z zamkiem. Zamek powinien sie zamknąc niezaleznie od temperatury. co innego centralny. Z nim to różnie bywa, ale zamek na rygiel powinien sie zamknąć. Ten WD40 powinien pomóc, ale wydaje mi sie, ze bez wyjecia zamka z drzwi , dokładnego umycia i dobrego nasmarowania sie nie obejdzie.

MAN
27-01-2007, 17:37
To tylko moje Mondeo ma takie zboczenie czy to Ford coś spaprał?
Nie to Ford coś spaprał miałem podobnie w escorcie przy mrozach, jak sie samochód trochę rozgrzał w środku to się normalnie zamki zamykały niewiem czy to czasem nie jest wina smaru w zamkach który z połączeniem wody blokuje zapadki w zamku

krzysieksa
27-01-2007, 18:15
Mialem tak samo gdy jesienią posmarowalem zamki cos na wzor smaru (te zapadki co wskakują na ten bolec na slupku srodkowym). Przyszedl mroz, to cos zgestnialo i zamykanie drzwi wygladalo tak, ze ja trzaskam a one sie odbijaja i znowu otwarte:/ Musialem opalarką do stopic wszystkie te smary i od tej pory mam spokój :)
Jedynie co mnie wkurza to to, że zamek klapy jest caly metalowy i gdy jest mokry to przymarza do tylnej blendy, w ktorej jest zamocowany i trzeba grzać ręką żeby otworzyc tylną klpaę :fcp24

llechu
27-01-2007, 19:52
krzysieksa, kluczykiem się da, kluczykiem. :-)

frompoland
27-01-2007, 20:52
ja tan kufer z kluczyka otwieram :)

Pawel
27-01-2007, 20:55
SIERRA, popraw w temacie słowo" broblem" na takie po polsku "problem"

Hate
11-01-2013, 22:48
odświeżę temat , mam taki sam problem u siebie w mondeo mk1, znalazł już ktoś jakiś sposób na to ?? Dzisiaj miałem już dwie takie sytuacje, że auto stało parę godzin i potem drzwi nie chciały się zamknąć dopiero jak nagrzałem w samochodzie to puściło i drzwi się zamknęły , jeszcze nie ma takich mrozów a już tak się dzieje, pomocy !

Wojtek
11-01-2013, 22:55
Posmaruj zamki w drzwiach i będzie po kłopocie.
Najlepiej to zamki wyjąć nasmarować i złożyć ponownie.

Pozdrawiam
Wojtek

Hate
11-01-2013, 23:04
tak też zrobiłem przed chwila, zobaczymy jak będzie jutro, jak to nie pomoże to będę serio musiał to wyciągnąć i nasmarować. Zdam relacje jutro :)

Hate
12-01-2013, 08:47
Niestety po nocy znów ten sam problem :(

Wojtek
12-01-2013, 08:54
Więc niestety będziesz musiał wyjąć zamki , dokładnie je przeczyścić i nasmarować.
W innym przypadku nigdy nie będziesz pewny czy otworzysz/zamkniesz drzwi.

Zrób to raz , a porządnie i będziesz miał spokój.

Pozdrawiam
Wojtek

darmodziej
12-01-2013, 10:42
auto stało parę godzin i potem drzwi nie chciały się zamknąć dopiero jak nagrzałem w samochodzie to puściło i drzwi się zamknęły Ja kiedyś w takim wypadku stosowałem tzw. teflon w sprayu. Wystarczy zdjąć tapicerkę i „psiknąć” na wszystkie ruchome elementy zamka. Środek ten usuwa wilgoć i dlatego nic nie zamarza.