Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Nawigacja + kamera cofania (+radio?)


mavv
16-06-2014, 13:29
Witam.
Korzystam ze starej nawigacji, ale od 3 lat nieaktualizowana, więc niektórych dróg już nie ma, a że ciągle jeszcze nie wyrobiłem sobie doskonałej orientacji gabarytowej samochodu, pomyślałem, żeby zrobić grubszy zakup i ubić dwie pieczenie przy jednym ogniu (albo nawet 3?)

Z racji, że radio, które posiadam to te bez płyt 4050 rds, więc w sumie trochę mnie irytuje. Problem tymczasowo rozwiązałem transmiterem, ale do szczytu luksusu brakuje.
I tutaj szereg wątpliwości. Ponieważ widziałem gdzieś takie urządzenia, które można tam wmontować, markowane peying czy jakoś tak. A zatem pytanie 1) Czy coś takiego ma Waszym zdaniem sens?
Czy da się to tak skonfigurować, aby a) grała muza z karty i dało się ją wygodnie zmieniać 2) wyświetlało mapę 3) przy cofaniu dawało obrazek z kamerki?

Pytanie 2) Kamera cofania na ekranie nawigacji
jeżeli jednak punkt 1 odpada, to zostaje możliwość zakupu nawigacji z wejściem AV. Jak rozumiem, odpowiednio podłączona kamerka cofania załącza się tylko po wrzuceniu wstecznego i wtedy zamiast mapy widać obraz z kamery? I jakie urządzenia polecacie? Czy szukać w czymś lepszym, czy po najmniejszej linii oporu i brać jak leci?
Przyznam, że do tej pory korzystałem z Automapy (z voicem Hołka) i w sumie odpowiada mi jej interfejs i samo prowadzenie, sposób wyświetlania itp.
Z tego co widzę, sporo nawigacji także posiada trasmitery FM.
Czy może lepiej osobno nawigacja i osobno ekran do kamerki cofania (np. w lusterku?) Co polecacie?

Przy czym najbardziej interesuje mnie taka opcja, żeby raz porządnie to skręcić (albo zlecić komuś) a potem by było jak najmniej obsługowe (czyli brak podłączania ekranu, jeśli chcę cofnąć, albo nawigacji, bo to podłączanie w zapalniczkę, kupa kabli itp).

WielkaŚliwa
17-06-2014, 11:39
Witaj

sam miałem wątpliwości co do sprzętu audio ale padło na wspomnianego przez Ciebie Peyinga i się nie zawiodłem .. co prawda mógłby być trochę bardziej inteligentny ale to już pewnie kwestia ile dałeś za sprzęt ( peying ok 900 zł - alpine czy inne ok 3000 zł )
z kartą micro sd 8 gb jest ok ale jak wrzuciłem pendrive 32 gb to długo się czeka nie na samo przeskakiwanie między piosenkami ale na załadowanie całej listy.
telewizja odbiera super tylko co jakiś miesiąc warto odświeżyć listę ( czasami się zagubi TVP 1 ). Kamerkę cofania mam od tygodnia i tak szczerze to i tak cofam na lusterka ... ale jest :) Co do nawigacji to nie używam ... mam co prawda zainstalowane automapę ale jakoś nie miałem potrzeby skorzystać . Bluetooth działa- rozmowy ok ale jakość streamowania utworów na kolana nie powala tak na 3 +
Ogólna jakość obrazu bardzo dobra i na TV i na filmach a jeśli chodzi o kamerkę to zobacz tutaj
http://www.autocentrum.pl/awc/dzienniki-pokladowe/ford-galaxy/kamera-cofania-25850/

mavv
18-06-2014, 22:12
Ten zestaw wygląda całkiem fajnie. W moim miasteczku jest sklep w którym sprzedają te peyengi i chyba się tam muszę przejść i pomacać przed zakupem - zapewne ceny większe niż z aledrogo a to ten sam chińczyk :)

Ten zestaw wydaje się naprawdę optymalnym rozwiązaniem, do tego mega wygodnym - zakładam, że to tak działa, że jak np. nie mam potrzeby używania kamerki bądź nawigacji, to po prostu nie wysuwam nawet ekranu? To jest na jakimś sprytnym uchwycie? No i jeszcze pytanie, radio od galaxy jest wyższe, potrzebna jest ta dodatkowa ramka z uchwytem?
Bo pisząc 1 posta miałem na myśli raczej te wyższe właśnie radia, są takowe w ich ofercie. Tylko pytanie, czy akurat będą pasować?

Dzięki za odpowiedź, najwyraźniej pomysł nie jest jakiś odrealniony :)

pankrakus
23-06-2014, 09:34
Witam

W sensownej cenie można kupić firmowy sprzęt - na pewno wolałbym niż Peying

np.
http://allegro.pl/radio-navi-clarion-nx700e-kamera-hyundai-ix55-i4286272057.html

http://allegro.pl/clarion-nx302e-nawigacja-bluetooth-usb-6-2-pen-4gb-i4320885917.html

pozdrawiam
pankrakus

mavv
23-06-2014, 11:36
Czy ten clarion jest faktycznie bardziej firmowy od Peyinga?

pankrakus
23-06-2014, 13:57
Witam

Dla mnie Clarion, Blaupunkt, Pioneer to ta sama, wyższa półka

Natomiast Peyinga stawiam niżej

pozdrawiam
pankrakus

raksadam
25-06-2014, 12:55
A da sie kamere podłączyć pod firmowego blaupunkta forda czy nie