Zobacz pełną wersję : problem z klapą


szynszyl
01-09-2004, 17:22
od 2 lat nie otwieram zamka klapy tylnej kluczykiem, a tylko przyciskiem koło drążkaa zmiany biegów. co zrobić,by ten cholerny zamek zaczął działać. zalewqanie wd-40 nie pomaga

Skolmi
01-09-2004, 18:34
Mi tak samo (w Essim), z tym, że na 100% wiem, że poleciała wkładka.
Lekarstwo jest takie:
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=3290

pzdr
Skolmi

marek11
03-09-2004, 08:33
Tez to mam. Sprawdzilem i zardzewiala wkladka nie pozwala na otworzenie kluczem. Nie udalo mi sie wyczyscic. Jedyne wyjscie to kupic nowy zamek. Ale nie wiem gdzie a po drugie dodatkowy klucz do otwierania bagaznika. Dodatkowo mam problem mo nie za kazdym razem elektrycznie mi sie udaje otworzyc. Czasami musze sie z 5 min.

AT
03-09-2004, 10:39
Kiedyś po ok. roku nie używania kluczyka męczyłem się ponad 1,5 godziny z WD-40 i w końcu zadziałało. Wlewałem, delikatnie poruszałem kluczykiem (na samym początku kluczyk nie chciał mi nawet wejść do zamka :!: ), czekałem kilkanaście sekund, znowu wlewałem itd. Trzeba tylko wycierać ten WD-40 z lakieru, słyszałem, że może go uszkodzić.
Na początku wydawało mi się, że nic z tego nie będzie, potem (po kilkunastu minutach) drgnął, potem (po ok. pół godzinie) zaczął się przekręcać ale z oporami. Teraz działa jak nowy.

Teraz dbam na bieżąco (co jakiś czas używam kluczyka i przed zimą i na wiosnę smaruję).

Po dwóch latach może być po wkładce, ale spróbuj.

Adam

fuchs1
07-09-2004, 09:48
Też kiedyś miałem podobny problem ale w cytrynie u ojca, kluczyk w klapie się nie chciał za nic przekręcić i wyjąłem zamek i ugotowałem go w oleju (jadalnym uniwersalny olej) praestygł lekka przecierka szmatką i działa bez zgrzytu już przez 3 latka. Teraz muszę ten sam manewr wykonać w essim u siebie ale jak już zauważyłem musze naprawić klapkę zamykającą otworek zamka bo się nie domyka do końca i prawdopodobnie syfu naleciało i się zaciął. POZDROOOFFKA 4 ALL

szynszyl
11-09-2004, 11:29
dzięki wszystkim. myślałem, że ze mnie taka ofiara. a tu normalny problem,jak się okazało.

marek11
13-09-2004, 07:46
A moze ktos wie gdzie mozna taki zamek kupic ?Chodzi o zamek otwierany rowniez elektrycznie . A moze sama wkladka ?

Jacek
13-09-2004, 10:33
Wkladke to sprobuj jednak reanimowac jak pisal AT. Troche cierpliwosci i powinno sie udac :)
A z tym zamkiem elektrycznym to dziwna sprawa - sprawdzales styki?

marek11
14-09-2004, 08:11
Zamek kompletnie rozmontowalem i blaszki we wkladce poprostu sie rozlecialy pod wplywem rdzy. Czyli nie do reanimacji. Jesli chodzi o otwieranie elektryczne to wyglada, ze elektromagnes nie ma " sily " odchaczyc zaczepu. Przyczyna moze byc w zwiekszonym oporze elektrycznym z powodu zasniedzialych stykow lub przetarcia kable ( zmniejszenie przekroju)

szynszyl
17-09-2004, 19:05
styki są "miedziane" i na powierzchni robi się jakby nalot, to regularnie przecieram drobnym papierem sciernym