Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2001-2008] Nagłośnienie w samochodzie.


MrBajer
10-07-2014, 19:28
Witam, jestem posiadaczem fiesty mk6 3-drzwiowej. Chciałbym zamontować jakieś fajne car audio i potrzebuję pomocy, z góry mówię, że jestem w tym całkowicie zielony.... Mianowicie, mam seryjne głośniki z przodu ( grają całkiem dobrze ), mam przeprowadzone wiązki do tylnych głośników, niestety nie ma nagłośnienia z tyłu. Moje pytanie brzmi : Zamontować głośniki niskotonowe? Zamontować dodatkowo tubę w bagażnik? Czy może kupić zwykłe głośniki do tyłu i dodatkowo tubę? Kable do tuby już mam. Chciałbym tubę, do której nie będę potrzebował wzmacniacza dodatkowo ( chyba tuba pasywna/aktywna dokładnie nie pamiętam ). Słucham muzyki klubowej, jednak nie chodzi mi o to, żeby ludzie z 200m słyszeli, że jadę, myślę, że tuba powinna mieć ok. 350-400W. Mój budżet to 400-500 zł.

Pozdrawiam Mateusz

wojtekn
10-07-2014, 22:15
Proszę poprawić tytuł tematu.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988

grzechalm
10-07-2014, 22:58
Z tubami aktywnymi nie mialem do czynienia, ale jesli wybierac skrzynia czy tuba to lepiej skrzynia, np w wersji zwmknietej bez bass reflexu-zajmie malo miejsca a zagra. Mialem kiedys powerbassa taka skrYnke i do tego wzmaka. Z tylu glosnikow nie laduj, lepiej odseparuj przednie glosniki-oddzielnie glosniki srednioniskotonowe i wysokotonowe najlepiej ze zwrotnica i z tylu skrzynka. Pamietaj o wygluszeniu drzwi i bagaznika!