Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] Podgrzewana szyba a sygnał gps


Pindor
24-07-2014, 20:28
Witam mam problem nie mogę znaleźć nawigacji dokładanej do s-max ponieważ mam podgrzewana szybę i sygnał GPS nie dochodzi jak jest deszczowa pogoda jak słoneczko to chodzi na 4 w skali do 10 czyli dupa może ktoś miał podobny problem jaka nawigacje kupić:!!:

pankrakus
24-07-2014, 21:28
Witam

1) Odłóżmy między bajki, że ogrzewana szyba przeszkadza w docieraniu sygnału GPS

Mam już 3-go Forda z podgrzewaną przednią szybą i zero problemów z sygnałem

2) Zazwyczaj winna jest kiepska nawigacja
Mam konkretny przykład
- miałem kiepską nawigację + podgrzewana szyba
- u znajomego: zwykła szyba + taki sam model nawigacji

Bez względu czy auto było z podgrzewaną szybą czy bez, to był problem z syganłem GPS

3) Odnośnie polecanych nawigacji
- czy uzywasz smartfona z programem nawigacyjnym
- czy szukasz nawigacji, jako osobnego urządzenia

Osobiście jestem przekonany do Clariona 780 lub 790 => zero problemów + można wgrać rózne programy

Uważam, że większy pożytek z używanego Clariona niż nowej Manty czy Larka

Ponieważ wiele osób "przesiada" się na smartfony, można kupić kompletnego Clariona w dobrej cenie (nawigacja + pudełko + papiery) => nie mamy watpliwości czy pochodzi z legalnego źródła

pozdrawiam
pankrakus

Wodnik
24-07-2014, 22:10
Pindor, a ty nie masz czasem termicznej szyby, bo to raczej może mieć większy wpływ na nawigację niż jej podgrzewanie.

Ja osobiście miałem i podgrzewaną i termiczną przednią szybę i moja Mio Sprint 690 na bocznej przedniej szybce działała. Ale anty radar umieszczony pod lusterkiem wstecznym miał już duże problemy.

tedi_k
24-07-2014, 22:28
Szyby atermiczne (znaczek IR w kółku na podszybiu) skutecznie tłumią (tak o 50-60%) dowolne sygnały radiowe (są po prostu metalizowane)... Podgrzewanie ma marginalny wpływ na tłumienie.

Pindor
25-07-2014, 15:00
Pindor, a ty nie masz czasem termicznej szyby, bo to raczej może mieć większy wpływ na nawigację niż jej podgrzewanie.

Ja osobiście miałem i podgrzewaną i termiczną przednią szybę i moja Mio Sprint 690 na bocznej przedniej szybce działała. Ale anty radar umieszczony pod lusterkiem wstecznym miał już duże problemy.

Wiesz muszę zobaczyć :roll:byłem w sklepie z nawigacjami i dupa każdy się dziwił co za problem mam i patrzeli jak na idiote

Bump: Pindor, a ty nie masz czasem termicznej szyby, bo to raczej może mieć większy wpływ na nawigację niż jej podgrzewanie.

Ja osobiście miałem i podgrzewaną i termiczną przednią szybę i moja Mio Sprint 690 na bocznej przedniej szybce działała. Ale anty radar umieszczony pod lusterkiem wstecznym miał już duże problemy.

TAK TO TERMICZNA SZYBA::572: a jak dobrze ci działa nawigacja w deszcz nie przycina się ,albo może coś polecisz na tą szybę jakaś dobra nawigacje

kuba1961
25-07-2014, 16:49
Raczej poszukaj nawigacji z dodatkową zewnętrzną anteną. Mio sprzedawało kiedyś taki model ale antenę zewnętrzną trzeba dokupić oddzielnie.

http://www.my-navia.pl/viewtopic.php?t=33027

spławik
27-07-2014, 12:39
Zastanawiam się czy szyba termiczna IR tłumi także sygnał GSM telefonu?

tedi_k
27-07-2014, 12:48
Szyby atermiczne (znaczek IR w kółku na podszybiu) skutecznie tłumią (tak o 50-60%) dowolne sygnały radiowe (są po prostu metalizowane)...

GSM nie używa fal radiowych?
Z telefonem jest o tyle prościej, że szyby boczne i tylna nie są metalizowane. Jako IR robione są tylko szyby przednie i dach panoramiczny.

szam
27-07-2014, 17:24
Witam, mam pytanie. Dość często moja navi /Blaupunkt NX / gubi sygnał. Mam przednią szybę IR. Ostatnio jeździłem po Katowicach i sygnał też się zgubił. Dzisiaj jak jechałem w trasie pokazywał 0 !!! satelit. Czy zakup dodatkowej zewnętrznej anteny rozwiąże problem czy też pokazywane 0 oznacza coś poważniejszego ?

majek32
27-07-2014, 17:44
Tomek a Ty nie masz przypadkami fabrycznej navi?
Jeżeli tak, to jest inny problem. Antena w dachu nawala

szam
27-07-2014, 18:09
Mariusz nie wiem gdzie jest usytuowana antena. Znasz lekarstwo ? Co zrobić ?

MaXyM
27-07-2014, 18:10
Zastanawiam się czy szyba termiczna IR tłumi także sygnał GSM telefonu?

Nie ma czegos takiego jak sygnal GSM telefonu. GSM jest wysylany przez satelity. Telefony odbieraja tak samo jak dedykowane nawigacje

szam
27-07-2014, 18:14
Mariusz nie wiem gdzie jest usytuowana antena. Znasz lekarstwo ? Co zrobić ?

tedi_k
27-07-2014, 18:46
Nie ma czegos takiego jak sygnal GSM telefonu. GSM jest wysylany przez satelity. ..

GSM trochę się pomylił z GPS... 8) GSM jest sygnałem radiowym nadawanym naziemnie http://pl.wikipedia.org/wiki/GSM

Mariusz nie wiem gdzie jest usytuowana antena. Znasz lekarstwo ? Co zrobić ?

W poliftowych samochodach antena GPS znajduje się zwykle na szybie przedniej pod osłoną czujnika deszczu/zmierzchu. Natomiast trzeba to sprawdzić, bo może być w płetwie albo w podstawce anteny dachowej. Szkoda, że tego nie sprawdziliśmy u mnie...

Najtaniej/najprościej sprawdzić to kupując antenę zewnętrzną na allegro http://allegro.pl/antena-gps-fakra-vw-mdf-rns-audi-rns-e-opel-i4434510839.html . Do tego 2 kpl. takich wyjmaków http://allegro.pl/klucze-wyjmaki-mercedes-audi-skoda-seat-ford-vw-i4411642521.html i za mniej niż 60zł mamy zrobioną diagnozę lub wręcz naprawę całego problemu.

szam
27-07-2014, 19:48
Tadeusz nie mam płetwy ani anteny dachowej. Zostaje tylko osłona czujnika deszczu/zmierzchu. Zamówiłem akcesoria zaproponowane przez Ciebie i jak otrzymam przesyłki zacznę działać. Pozdrawiam

Wodnik
30-07-2014, 18:49
Wiesz muszę zobaczyć :roll:byłem w sklepie z nawigacjami i dupa każdy się dziwił co za problem mam i patrzeli jak na idiote

Bump:

TAK TO TERMICZNA SZYBA::572: a jak dobrze ci działa nawigacja w deszcz nie przycina się ,albo może coś polecisz na tą szybę jakaś dobra nawigacje

Ja mam fabryczną navi, ale mam też Mio 690 LM i montuję ją tu http://prntscr.com/47vmmr i działa bez zarzutów.

krr
01-09-2014, 22:01
Witam

Jestem świeżo po przesiadce z Laguny Mk2 na Mondeo Mk4. Nawigacji używam smartfonowej (Xperia S). Moja obserwacja jest taka, że w Lagunie GPS fixa łapał od razu, w mondeo trwa to jakieś 7 - 10 sekund. Gdy już fixa złapie działa stabilnie.