Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Brak sygnalu gps ,navi dotyk Blaupunkt


Dawdes
04-08-2014, 11:42
Witam wlasnie wrocilem z urlopu z awaria ,przed wyjazdem wymienialem akumulator na nowy bo stary byl jeszcze orygianlny i troche slaby.Po wymianie wyruszylem w trase w ktorej okazalo sie ze navi pokazuje jakies bzdury i na czerwono NO GPS w menu serwisowym w zakladce gps info - - - - - i 00 czyli echo.Myslalem ze to wina wymiany aku wiec odpialem go jeszcze raz jednak bez skutku.Ma ktos jakies pomysly ??

piti000
04-08-2014, 11:56
Częstym przypadkiem jest uszkodzenie anteny. Było opisywane, zerknij w link
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137740&highlight=antena+gps

mondeo70235
04-08-2014, 14:56
na 99% masz uszkodzona antene kup na allegro antene GPS na magnes koszt około 40 zł przytknij ją na magnesie pod podsufitką i śmiga lepiej niż orginalna mam tak założone i jest super

czesterek
04-08-2014, 22:00
Może być też uszkodzony kabel w srebrnej kwadratowej złączce pod anteną, tej nad lampką w podsufitce. Zwłaszcza gdy podcieka tam woda jak antena jest słabo dokręcona. Trzeba by rozłączyć przewód GPS-u i anteny w złączu w dachu i na złączkach w przednim lewym słupku i przedzwonić miernikiem czy jest przejście, wtedy będzie się wiedzieć, czy to wina uszkodzenia anteny, czy przewodu w złączu ( dosyć łatwo się to naprawia, przerabiałem to parę razy)

mucha_fkp
05-08-2014, 10:05
Dokładnie chyba czeka to każdego użytkownika z NXem musisz kupisz antenę ze złączem FAKRA za 40 zł i wszystko śmiga jak należy, można ją też zamontować na słupku spokojnie daje rade sprawdzone.

KrisW
06-08-2014, 19:35
A ja ze swej strony polecam każdemu kto ma tę antenę by uszczelnić stopkę. Pomimo że u mnie nie ma problemów z zasięgiem to zajrzałem jak to wygląda i okazało się że w najbliższej przyszłości też bym kupował nową antenę. Widać że śruba już skorodowała i dostaje się tam woda. Oczyściłem, dałem silikon i powinno być dobrze.

Dawdes
06-08-2014, 20:00
Wszystko sie zgadza ,pod antena syf ,kiła i mogiła po wyczyszczeniu dalej zero ale dzien pozniej odpalila i dziala do teraz wiec silikon w dłoń i heja.Jak padnie to kupie zew fakre jak juz doradzaliscie (swoja droga ta antena sposob montazu i usczelnienie fabryczne to jakas kpina) Dzieki za pomoc i tak szeroki odzew pozdrawiam!

Nicia
25-10-2017, 13:01
Witam. Ja mam podobny problem. Niby pokazuje współrzędne. Ale satelit 0. Wymieniłem aku ostatnio. Ale czy to to ?? Dodam że mój rocznik 2012 nie ma anteny na dachu. Tylko gdzie ma ??no wlaśnie może ktoś wie i mi podpowie. Pozdrawiam ������

piti000
25-10-2017, 14:26
Tylko gdzie ma ??
W tylnych bocznych szybach są anteny od radia i GPS

Nicia
25-10-2017, 15:52
Jak to w Szybach ??? Nie rozumiem tego stwierdzenia.

tedi_k
25-10-2017, 23:42
W tylnych bocznych szybach są anteny od radia i GPS

Od GPS nigdy. Od radia są w szybach tylnych bocznych w modelu kombi. Nicia - wyglądają bardzo podobnie jak podgrzewanie w szybie tylnej. Bardzo wiele osób się dziwi - "dlaczego te tylne boczne szybki w kombi też są podgrzewane"...:619: