Zobacz pełną wersję : [Focus 2011-2014] Jak zresetować systemem SYNC3 ?


danka79
09-08-2014, 17:58
Witam!
Mam problem z łączenie się telefonu poprzez Bluetooth z systemem SYNC.
Po uruchomieniu urządzenia wyświetla komunikat: phone disconected
Po czym można odtwarzać muzykę z tel przez Bluetooth lecz nie można prowadzić rozmów tel...
Gdy dołączam inny tel. wszystko działa tip top,
Reset ustawień usuwa tylko sparowane, nowe sprzęty, ktore działają ok,
nie jestem w stanie usunąć połączenia z moim tel. ani przez "usuń" ani przez "reset".

Proszę o podpowiedzi,
Pozdrawiam!!!

Atlis
09-08-2014, 20:08
Jaki telefon? Problemy raczej bywają z nimi niż z radio.

juhas84
09-08-2014, 22:08
Hej,

ze swojej strony dodam, że także mialem problem z rozłączającym się bluetooth`em. Telefon przez jakiś czas działał a po chwili 'phone disconnected' i musiałem resetować telefon żeby znów się połączyć. Oczywiście problem był z telefonem a tak naprawdę z Androidem (KitKat w pierwszych wersjach miał problem z obsługą blouetooth`a). Od czasu aktualizacji do KitKat 4.4.4 problem już nie występuje.

piotrekone12
10-08-2014, 08:09
Odinstaluj połączenie w telefonie.
Spróbuj sparować ponownie.
Jeśli nie pomaga - wina leży po stronie telefonu

p.s. czy masz zaktualizowane oprogramowanie telefonu?

danka79
10-08-2014, 14:31
Witam!
Dziękuję za sugestie.
Tel. to iPhone 5S z najnowszym iOS,
Problem nie wydaje się leżeć po stronie telefonu.
Istotny jest fakt, że nie jestem w stanie usunąć w SYNC połączenia z iPhone i z iPad.
Te dwa połączenia jakby były zamrożone w pamięci SYNC i zwykłe "usuń" jak i reset główny czy też przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie zmienia.
Klikam na "urządzenia Bluetooth" i pomimo w/w działań te 2 połączenia widnieją jak wcześniej!!!
Gdy dodam nowe urządzenie (iPhone żony) pojawia się jako 3 cie na liście, działa bez zarzutu, daje się usunąć poprzez "usuń", reset główny, czy przywrócenie ustawień fabrycznych. Mój tel i iPad są nie do ruszenia!....?
Pozdrawiam:)

Ps. Zastanawiam się nad chwilowym usunięciem bezpiecznika powiązanego z radiem,
Nie bardzo wiem jak się do niego dobrać ...

danka79
11-08-2014, 17:31
Problem rozwiązany!
Klema z Accu Off i po sprawie!
Wszystko śmiga bez zarzutu,
Pozdrawiam :)

p.saw
11-08-2014, 19:47
To tak jak byś restartował komputer. :D Mnie to też już pomogło, co prawda w innej usterce BT/VC. Ja jednak wyjmowałem bezpiecznik, łatwiej, czyściej i szybciej. Nr bezpiecznika znalazłem w instrukcji. Akurat w mondziaku pod maska w centralnej skrzynce. ;)

danka79
11-08-2014, 21:22
Możemy się zmierzyć na czas ;) Nie wiem jak w Mondeo, ale dobranie się do bezpieczników w Focusie (próbowałem ...) podszedł kolega z 10tką - 30 sec i po sprawie ...

p.saw
12-08-2014, 11:10
Tu nie chodzi o czas, choć jestem przekonany, że z bezpiecznikiem jest szybciej. Trzeba wiedzieć który.:diabelek:
Resetowanie samego systemu audio jest bezpieczniejsze dla samochodu. Po odpięciu klemy mogą się pojawiać dziwne sytuacje np. takie jak konieczność programowania elektrycznych szyb, nierówna praca silnika (przez jakiś czas) itp. Oczywiście mogą a nie muszą. Jeśli wystarczy wyjęcie samego bezpiecznika, nawet gdyby trwało więcej (a nie trwa) to i tak wybiorę ten wariant. :>