Zobacz pełną wersję : [Focus 2011-2014] Radio sony bez nawigacji - reset co 12 sekund


mmisza
14-08-2014, 21:48
Witam,

W dniu dzisiejszym odebrałem swoją drugą już foczkę MK3 tym razem z audio SONY ( bez nawigacji ) - wszystko gra jak należy do momentu przekręcenia i pozostawienia kluczyka w pozycji 1 ( dla przypomnienia pozycja 2 zapłon załączony - pozycja 3 rozruch ). Otóż równo co 12 sekund radyjko załącza i wyłącza się co jest lekko irytujące ( o ile nie jest to nowy feature Forda ponieważ w instrukji piszą aby nie pozostawiać w tej pozycji kluczyka ponieważ może dojść do rozładowania akumulatora ). W pozostałych pozycjach kluczyka radyjko pracuje normalnie - czy ktoś z szanownych kolegów może ma takie radyjko i może sprawdzić jak to u siebie wygląda.

Dziękuję

MiszA

tedi_k
15-08-2014, 17:05
... o ile nie jest to nowy feature Forda ponieważ w instrukji piszą aby nie pozostawiać w tej pozycji kluczyka ponieważ może dojść do rozładowania akumulatora ...

Musisz uwierzyć na słowo, że konstruktorzy Forda/Sony nie są idiotami... Do zabezpieczenia przed rozładowaniem aku służy funkcja załączająca w poz. 1 kluczyka radio jedynie na 1 godzinę...

Atlis
15-08-2014, 18:13
Nie ma takiej opcji by się radio wyłączało co 12s. Nie rozumiem po co piszesz tutaj i nie jedziesz od razu do serwisu.

Nie mam co prawda wersję z kluczykiem, ale radio po włączeniu auta wyłącza się po kilku minutach (nie sekundach).

arturek
15-08-2014, 18:43
[...]
Nie rozumiem po co piszesz tutaj i nie jedziesz od razu do serwisu.
[...]

Witam

Dokładnie to samo pomyślałem: nowe auto, na gwarancji, coś nie działa => dlaczego nie zacząć od serwisu gwarancyjnego ?!!

pozdrawiam
Arturek

mmisza
15-08-2014, 20:07
Musisz uwierzyć na słowo, że konstruktorzy Forda/Sony nie są idiotami... Do zabezpieczenia przed rozładowaniem aku służy funkcja załączająca w poz. 1 kluczyka radio jedynie na 1 godzinę...

Być może konstruktorzy nie natomiast serwis Ford Polska to co innego - z poprzednim MK3 spędziłem urocze trzy lata "w serwisie" i nie raz przekonałem się że większą wiedzą dysponujemy my - użytkownicy - niż twórcy / serwis ....zresztą ktoś kto śledził / sprawdzi moje posty sam wie przez co przechodziłem i jak to się finalnie skończyło. Do serwisu oczywiście podjadę.

Temat do zamknięcia.

Atlis
15-08-2014, 20:21
No to skoro jest to takie oczywiste, to najpierw było treba jechać. A jak nie rozwiążą, to wtedy pisać. ;-)

Dla spokoju odłącz akumulator na chwilę i może się zresetować i będzie git.

mmisza
16-08-2014, 21:16
No to skoro jest to takie oczywiste, to najpierw było treba jechać. A jak nie rozwiążą, to wtedy pisać. ;-)

Dla spokoju odłącz akumulator na chwilę i może się zresetować i będzie git.

To było pierwsze co robiłem - dalej lipa - dam znać co ustali serwis - być może komuś to pomoże.

Pozdrawiam

Michał

pablo4814
09-12-2014, 18:18
Witam!
Również mam taki problem, ze po uruchomieniu silnika, po paru minutach radio (sony bez navi) wyłącza się bez powodu. Po kilku minutach (ok 7-10) samo się włącza. Jest to dosyć irytujący problem. Do serwisu narazie nie jadę, bo auto nie jest już na gwarancji.
Prosze o pomoc,co mogę zrobić.
Pozdrawiam Paweł

Atlis
09-12-2014, 18:59
Jedź do serwisu.

arturek
10-12-2014, 05:22
[...]
Prosze o pomoc,co mogę zrobić.


Witam

Raczej nie wiele mozna zrobić samemu, poza odpięciem akumulatora na kilka minut

Nawet wymiana radia nie jest łatwa, bo radio rozpoznaje z jakiego auta pochodzi
( i dlatego uzytkownik już nie dostaje kodu PIN do radia)

pozdrawiam
Arturek

pankrakus
12-12-2014, 05:24
Witam

Przyszła mi do głowy jedna mysl => radio kozysta z szyny CAN => może jest jakiś błąd - np. nie stykanie / zaniki napięcia => pojawiają się błędne informacje i radio się wygłupia

Może podpięcie pod komputer pomogłoby w znalezieniu problemu => jeśli będzie jakiś kod błędu to na tej podstawie szukać usterki?

Druga sprawa - ponieważ są informacje z szyny CAN, to elektronik z serwisu car audio, nie będzie w stanie zdiagnozować radia, mając je na stole

pozdrawiam
pankrakus