Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2000-2007] Gorszy dźwięk + boczek drzwi się wybrzuszył.


Abback
15-08-2014, 12:17
Witam :)

Wczoraj montowałem u siebie głośniki Helix 62C w przednich drzwiach na dystansach z MDF-u dedykowanych do mojego modelu no i mam problem. Wiele osób piszę, że zastosowanie dystansów z MDF-u to super sprawa jeżeli się chce przejść z elipsów 5x7 na okrągłe 16-stki lecz dziwnym trafem u mnie ten zabieg spowodował to, że po założeniu boczka po prostu w miejscu głośnika się wybrzuszył i wszystkie wibracje przenoszą się na boczek co sprawia, że trzeszczą wszystkie elementy plastikowe na drzwiach. Miałem jeszcze zastosować uszczelkę na rant głośnika tak by odizolować styczność boczku z głośnikiem lecz po tym widzę, że będzie to niemożliwe skoro już bez niej wybrzuszył mi się boczek ;/

Druga sprawa to taka, że zamontowałem również tweetery + zwrotnice Hertz-a no i jest drugi problem - tweetery grają super lecz te Helixy grają gorzej niż oryginalne elipsy Forda. Dodam, że te Helixy dostałem za darmo od kolegi z rozbitego samochodu, który stał na podwórku z wybitymi szybami dobre 8 miesięcy i niby te Helixy wyglądają z wyglądu na stan super to czy możliwe, że mogły przez ten czas się z nimi coś stać lub po prostu zostały styrane przez poprzedniego właściciela, bo wierzyć mi się nie chce, że te Helixy grają gorzej od seryjnych, leciwych oryginalnych Fordowskich elipsów.

Gdzieś wyczytałem, że bez dodatkowego wygłuszenia drzwi woofer w drzwiach będzie grał gorzej od seryjnych :(

Zastanawiam się czy nie lepiej już wymienić wszystkie 4 głośniczki na elipsy 5x7 dwu lub trzydrożne i mieć święty spokój czy bawić się w tego typu zabiegi czyli tweetery + zwrotnice + woofer no i do tego jeszcze dystanse + wygłuszenie ?

Na pewno jeżeli chodzi o koszta to wymiana 4 głośniczków na elipsy 5x7 dwudrożne wyjdzie dużo taniej niż wymiana tylko dwóch głośników z przodu dodając tweetery, zwrotnice, dystanse i wygłuszenie.

Może ktoś ma jakieś doświadczenie i u siebie wymienił wszystkie 4 sztuki na elipsy dwu lub trzydrożne 5x7 i może podzielić się opinią i różnicą w dźwięku odnosząc się do fabrycznych głośników Ford-a.

Ps. Radio mam o mocy 4x55W Piooner-a :p

kosteg
21-08-2014, 11:22
Sporo podobnych tematów zakładasz...

Mam te helixy u siebie - zamontowane na adapterach - 5"x7" -> 16cm - adaptery z mdf ok 5mm grubości, wsio na uszczelkach (uszczelka pomiędzy adapterem a boczkiem i głośnikiem a adapterem) i nic nie odstaje i mam spory odstęp od siateczki w tapicerce. Nie mam wygłuszonych drzwi (poza fabryczną pianką) i gra to jak dla mnie rewelacyjnie.

Albo zatem Twoje głośniki są zawilgocone po tym staniu albo styrane przez poprzedniego właściciela albo np zwrotnice masz uszkodzone. Podłącz bez zwrotnic same woofery i zobacz jak zagra.