Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] Skrzynia basowa w schowek w bagażniku


dafior01
28-08-2014, 11:39
Mam taki dylemat. Często coś wożę w bagażniku czy to wózek dla dziecka czy rowerek lub oba na raz i nie mam jak wstawić sobie sobie normalne skrzyni czy tuby basowej.

Jest skelp który zrobił obudowę która wchodzi w ten otwierany schowek w bagażniku. Ale jest jedno ale, oni opisują ją dla smaxów polfitowych. Ja mam przed. Rozmawiałem z nimi i oni nie są pewnie jak to by pasowało. Pan twierdzi że nie mieli dotąd zwrotów gdzie ktoś by podał że nie pasuje.

Czy ma ktoś wiedzę czy te schowki sa takie same w przedlift i polift? Tzn gabaryty czy kształt i wymiary są inne? Patrząc na zdjęcia to wygląda że jest tak jak w moim przed-lifcie.

c-matix
28-08-2014, 11:45
Moim skromnym zdaniem niczym się nie różni w tej kwesti przed a po liftowy...

dafior01
29-08-2014, 08:46
A może ktoś kto ma polifta mógłby zrobić kilka fotek? Wtedy mógłbym jakoś to porównać.

c-matix
29-08-2014, 13:21
Miedzy 2006 a 2012r nic nie zmieniło sie jeśli chodzi o podłoge, blachy, czy tapicerki w S-maxie

dafior01
01-09-2014, 09:37
OK. To kupuje. Dziękuję.

maciek8791
01-09-2014, 20:40
OK. To kupuje. Dziękuję.

Witam, jeśli to nie problem to skrobnij jaki efekt, jaki głośnik zastosowałeś i jak podłączałeś (dołożyłeś jakiś zestaw odesparowany czy tylko wpiąłeś się w istniejący system?)

pozdrawiam - Maciek

kapode
02-09-2014, 18:32
Daj znać czy to Ci w ogóle zadziała ;) Bo męczę temat od kilku dni w Mondeo jeśli chodzi o włączenie wyjścia w bagażniku pod to.

dafior01
03-09-2014, 09:17
A z czym masz problem?

Ja (póki co) mam ciągle oryginalnego FX. On nie ma wyjść niestety na wzmacniacz i będę musiał skorzystać z głośnikowych.

Jeśli nie kupię wzmacniacza który oryginalne ma tez wejścia wysoko napięciowe, to skorzystam z konwertera.

Przewód zasilania oraz przewody poprowadzę wzdłuż drzwi, bo to najprostsza droga. Po prostu ściągasz uszczelki drzwiowe i wkładasz.

kapode
03-09-2014, 20:25
W mondeo w bagażniku pod skrzynką bezpieczników jest fabryczna wtyczka pod ten głośnik co na fotkach. Niestety nie udaje mi się jej włączyć, aby był na niej sygnał z radia.

tedi_k
03-09-2014, 20:39
Jeśli jest podpięta pod radio i radio obsługuje SW, to bez podpięcia głośników radio nie podaje sygnału. Mierzona jest impedancja i jak nie jest właściwa ("głośnikowa"), to końcówka mocy tego głośnika (w tym przypadku SW) nie jest aktywowana.

KrisW
09-09-2014, 18:30
W mondeo w bagażniku pod skrzynką bezpieczników jest fabryczna wtyczka pod ten głośnik co na fotkach. Niestety nie udaje mi się jej włączyć, aby był na niej sygnał z radia.

A możesz wrzucić zdjęcie tej wtyczki?

dafior01
10-09-2014, 07:50
Panowie - co do tej obudowy ze zdjęć. O mało co jej nie kupiłem. Ale zadałem sobie trud i popatrzyłem jakie mogła by mieć wymiary taka skrzynka gdyby ją robić samemu. W tym celu zrobiłem model (proszę się nie śmiać) z klocków dziecka. Pojemność wyszła mi w zasadzie taka sama jak tej ze zdjęć. Znając wymiary policzyłem jakie koszty. I tak MDF 22 mm - to około 40zł. Kocyk to kolejny 30 zł. Kleje, wkręty to 20 zł. Całość to koszt poniżej 100 zł. Zatem ta cena - 300 zł - to totalne zdzierstwo.
Ja odpuszczam - bo pop pierwsze 15 litrów to jednak malutko jest, no i nie dam 200 zł zarobku za nic. Raczej kupię 30 litrową skrzynie zwykłą. Ale najpierw wytłumię drzwi i bagażnik.

kapode
11-09-2014, 11:05
A możesz wrzucić zdjęcie tej wtyczki?
Nie mam. Masz ją pod skrzynką bezpieczników w bagażniku. Dostęp w 30 sekund. 4 pinowy Molex.

Ale najpierw wytłumię drzwi i bagażnik.
Ja wytłumiłem wszystkie drzwi w Mondeo i różnica na plus w dźwięku w środku jest ogromna.

KrisW
11-09-2014, 12:17
Nie mam. Masz ją pod skrzynką bezpieczników w bagażniku. Dostęp w 30 sekund. 4 pinowy Molex.


No właśnie nie wiem czy mam, i chciałem zobaczyć, raz miałem to rozebrane jak dokładałem hak, ale popatrzę jeszcze raz.

c-matix
12-09-2014, 00:49
Możesz jeszcze spróbować wyformować taką skrzynie dopasowaną z życicy epoksydowej...