Zobacz pełną wersję : [Focus 2011-2014] Zestaw głośnomówiący bluetooth a przenoszenie komend z aplikacji telefonu


nori76
04-09-2014, 10:28
Mam pytanie do użytkowników tego systemu. Wydaje mi się, iż kiedyś działało, ale ostatnio nie mogę przywrócić tego stanu rzeczy. Mianowicie łączę się z moim htc, na którym uruchamiam automape, yanosika. Wydaje mi się, że kiedyś działało przenoszenie komunikatów z navi i yanosika po bluetooth na system głośników samochodu w sytuacji kiedy gra sobie normalnie radio, ale ostatnio jakby przestało. Teraz nie wiem czy wydawało mi się czy poprostu coś trzeba poustawiać bo się rozstroiło.
Naturalnie jak dam AUX po bluetooth to działa, ale wtedy nie mogę słuchać normalnie radia.
Czy u Was działa przenoszenie dźwięków z apek telefonu na audio w samochodzie podczas słuchania radia?

baxxterhp
04-09-2014, 10:40
u mnie to nie działa

Atlis
04-09-2014, 10:53
To zależy od aplikacji. Większość aplikacji wysyła dźwiek przez ten sam protokół co muzykę, czyli słuchanie jednocześnie radia i korzystanie z komend głosowych jest nie możliwe ponieważ dźwięk jest do auta przenoszony, ale ty tego kanału nie sluchasz - pomaga tylko przełączenie się na AUX/BT - wtedy słuchasz naprzykład MP3 i telefon przerywa odtwarzanie wraz z nadawaniem komendy.

Są ale aplikacje, które umożliwiają odtwarzanie dźwięków z połączonym z zestawem słuchawkowym, dźwięki są wtedy odtwarzane przez głośniki w telefonie, nie w głośnikach samochodu. Tylko w momencie przychodzącej lub wychodzącej rozmowy korzystamy z zestawu - w ten sposób naprzykład działa nawigacja Waze.

nori76
04-09-2014, 11:12
Ok, czyli dopadło mnie jakieś "wudeże" że niby to działało. Dzięki za wyjaśnienia.

tedi_k
04-09-2014, 11:47
Po prostu wtedy kiedy Ci się "wydawało" to słuchałeś zapewne akurat muzyki streamowanej z telefonu. Telefon umie nałożyć na muzykę komunikaty navi czy yanosika. No i stąd to "wydawanie".

gienkollo
04-09-2014, 12:54
Waze ma to tak jak napisał wyżej kolega Atlis ale jestem niemal pewien że Yanosik miał to ustawiane z menu. To znaczy dało się wybrać kanał podawania komend i ostrzeżeń, czy jest tak nadal w akultualnych wersjach, nie wiem gdyż, zrezygnowałem na rzecz Waze właśnie.
Swoją drogą Waze łączy funkcjonalności dobrej nawigacji i ostrzeżeń właśnie, zapraszam do sprawdzenia, jestem jego aktywnym użytkownikiem, jest pewna wada owego, a mianowicie mała ilość użytkowników, ale idzie szczęściem ku dobremu.

nori76
04-09-2014, 14:48
tedi_k - masz zapewne 100% racji, musiało być nie inaczej.
Co do waze potestuję, dzięki.

Jerzyk70
23-10-2014, 12:56
W kwestii współpracy FF z Yanosikiem
Właśnie odebrałem (IX 2014) ślicznego malinowego ecoboosta 1,6 kombi i zacząłem bawić się elektroniką a konkretnie współpracą telefonu Samsung S3 po BT z FF. W przypadku gdy korzystam z funkcji dzwonienia wszystko jest OK. Natomist w przypadku aplikacji Yanosik to porażka. Gdy w opcjach Janosika włączę BT czyli przeniosę dźwięk do FF to każdy (niezależnie od treści) głosowy komunikat uruchamia wybierania numeru „Nieznany” i trzeba rozłączać rozmowę. W przypadku gdy wyłączę BT w Janosiku ale telefon jest połączony po BT z FF to wszystkie komunikaty głosowe w telefonie urywają się po ok. 1 sek. Dopiero gdy rozłączę telefon po BT z FF to Janosik działa prawidłowo i funkcja wybierania głosowego w FF także nie wariuje. Czy macie podobnie?
Przy okazji czy można w FF zablokować wybieranie głosowe - może to pomoże?

Jerzyk70
30-10-2014, 11:39
Doszukałem się informacji, że to problem z Blue&Me bo nie ma profilu A2DP jak mniemam w FFF a nie w S3
http://www.forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/114239-nawigacja_yanosik_podlaczenie_dzwieku_przez_blueto oth.html

tedi_k
30-10-2014, 16:42
A co ma konkretnie "Blue&Me" do Forda? Że niby jest też z samochodu na "F" (Fiata)?
To chyba trochę mało, aby coś tu domniemywać...

boncio
30-10-2014, 23:16
Ale blue&me też jest dostępne w Fordzie, Ka konkretnie. Poza Polską, ale jest :)
A A2DP jest obsługiwane w Fordach od 2008 roku.

tedi_k
31-10-2014, 09:55
Tyle, że Ford Ka to Fiat (500 inaczej opakowany i z innym znaczkiem) a nie Ford...

boncio
31-10-2014, 19:11
tedi ja to pisałem z przymrużeniem oka :) Wiadomo, że to Ford tylko z nazwy.