Zobacz pełną wersję : [Kuga 2008-2012] Swap kamery cofania z Kugi do S-max


bernardo
07-09-2014, 18:49
Kuga 2010 NX DVD z kamerą - Smax 2009 NX DVD bez kamery.
Wyczytałem że samo przerzucanie radia może się wiązać z problemami z podświetleniem - a czy da się przerzucić sam moduł video z jednego NX do drugiego?

tedi_k
07-09-2014, 19:56
Nie wiem gdzie to wyczytałeś? Nie sądzę by im się chciało kombinować - raczej obsługę komunikatu regulacji podświetlenia z szyny CAN ma zaimplementowane każdy NX i FX, bo soft do tych navi jest jeden bez rozróżnienia czy do S-max/MND4 czy FF2/C-max/Kugi.
Obsługa wejścia kamery znajduje się na płycie czołowej (za wyświetlaczem), więc trochę przekładania by było... Choć takie przełożenie jest wykonalne i będzie działać. Oczywiście płytę główna z tylną częścią obudowy też będzie trzeba przełożyć (na płycie głównej jest złącze wejścia kamery, choć sama obsługa zaraz przechodzi do tej części frontowej).
Tak więc zrobisz to tak czy inaczej.

bernardo
08-09-2014, 09:57
Czytałem tutaj:
http://www.meyerpower.de/Gesagt_getan_smax.html
to samo mówi lokalny radio magik - który twierdzi, że przekładał NX z FF2 do Galaxy i nie działało podświetlenie

tedi_k
08-09-2014, 10:08
Jest pytanie, czy były wykonane stosowne procedury instalacji (IDSem) tych navi po przełożeniu. Procedury te konfigurują navi pod konkretny typ samochodu (czyli np. ustawiają czy regulacja podświetlenia jest z sygnału na złączu quadlock jak w FF2/Kudze czy z szyny CAN jak w MND4/S-max). Zapytaj "lokalnego magika", czy robił "instalację modułu programowalnego ACM" w tym Galaxy przy pomocy IDSa...

tedi_k
13-09-2014, 20:05
Kuga 2010 NX DVD z kamerą - Smax 2009 NX DVD bez kamery.
Wyczytałem że samo przerzucanie radia może się wiązać z problemami z podświetleniem

No więc niestety chyba by się potwierdzało... Dzisiaj miałem NXa SD wyglądającego "jak z Kugi" (czyli przedni panel był taki jak trzeba do Kugi), montowałem go do Kugi właśnie, ale radio za nic nie dawało się skonfigurować ELMconfigiem - było ewidentnie z rodziny Mondeo/S-max/Galaxy... No i pod wieczór okazało się, że nie włącza podświetlenia!