Zobacz pełną wersję : Sierra 2.0 DOHC - opinie


Sinister
14-02-2007, 15:18
Witam.

Mam dylemat, moge zakupic Sierre z 91r.
Prosze was o odpowiedz!

Na co zwracac baczna uwage przy kupnie tego auto??

Za kazda odpowiedz dzieki serdeczne!

rz
14-02-2007, 15:33
jak przy kazdym aucie, czy jedzie prosto i nie zostawia 4 sladow. czy nie widac zbytnich oznak rdzy, czy cos sie nie leje z silnika silnym strumieniem i takie tam pdstawowe rzeczy :)

co do szczegolow to napewno wypowiedza sie wlasciciele sierrek

pzdr
rz

J@nkes
14-02-2007, 15:38
Witam. Mam scorpio z tym silnikiem(2.0 dohc efi) w tych silnikach lubi często siadać uszczelka pod głowicą lub pękać głowica ale jeśli sie sprawdza czy wentylatory sa dobre i nie dopuści sie do przegrzania to nic takiego sie nie stanie.Tez lubi sie wykrecac zaworek na pompie oleju, wtedy słychać takie "klekotanie".A po zatym są nie do zajechania, jesli sie tylko dba.

thing
14-02-2007, 17:13
tylne nadkola rdzewieją często i zwróć szczególną uwagę na elektronike, sprawdź wszystko co jest.

mmmk
14-02-2007, 18:27
wybite wahacze... zuzyte gumy stabilizator-wahacz tez powinny pomoc w obnizaniu ceny jezeli takowe usterki tam sa a w sierrach i w scorpio w tych rocznikach sa bardzo czeste. pozatym ustwienie tylnych kol jezeli sa w lekkim negatywie to ok ale jak juz sa calkiem rozchodzace sie na dole to do wymiany beda albo sprezyny zawieszenia albo lozyska kol tylnych albo i jedno i 2 czasami oprocz lozysk jak jest za pozno to jeszcze obudowy od lozysk nie sa to oczywiscie strasznie drogie naprawy ale jednak warto sie przyjrzec. a z typowych sierrowskich klopotow to jeszcze bijace tarcze przednie (samochod nie ma oslon tarcz od wewnetrznej strony) no i te drgania to czuc najczesciej przy predkosciach 80-130 km/h pozatym warto sprawdzic jak sie jezdzi z wyzszymi predkosciami bo np moj do 90 jedzie jak nowy a potem zdarzaja mu sie mikro drgawki a dojsc do tego co mu jest jest strasznie "praco" i "czescio" chlonne no bo moze byc krzywy wal, konczacy sie most albo cos z tlumikami drgan przy laczeni skrzyni z walem. mysle,ze predkosc w porywach do 140km/h da juz odpowiedz o stanie samochodu... ja swoim niestety nie mialem takiej okazji. pozatym z typowych bolaczek to ruchy kierownicy.... na postoju kierownica ma byc na szytwno a czesto lata na boki i gora dol bo ma wybite takie jakby lozysko w scianie grodziowej koszt tez nie jest kosmiczny bo cos okolo 30 zl jezeli dobrze pamietam ale niby detal a wkurza. no i ostatnie z czepialskich jezeli z tylu ma tarcze to fajnie by bylo jakby dzialal reczny bo niedzialajacy reczny w tych rocznikach sierra/scorpio to tez dosc typowa usterka. a jezeli ma bebny to dziala to zazwyczaj ok. a reszta jak wyzej napisali :) ale wiadomo za ta kase w tym roczniku nic jezdzacego nie bedzie idealem a ford jest fajny bo to ford i tyle... ja ujezdzam 4 a 3 z tej serii. no i miloby bylo jakby wszystko z dodatkowego wyposazenia dzialalo bo texty sprzedawcy,ze naprawa to 100 zl.... mi zawsze wychodzilo duzo duzo wiecej
pozdrawiam
maciek

Sinister
16-02-2007, 09:44
Znam to: "naprawa nie bedzie droga".

JaEssiego kupilem za bardzo niska cene (dobrze ze facet nie wiedzial ze ma perelke w garazu bo podwyzszyl by cene), mowil i mowil a jak kupilem go (2 tyg. temu) to wyszlo ze do roboty jest:
- termostat (do wymieny)
- pompka spryskiwaczy (do wymiany)
- sonda lambda (do wymieny)
- niewielkie usterki (2 zarowki pozycyjne, zarowka przeciwmgielna, niewielka rdza, itp.)

Dlatego teraz wole wiedziec co mnie czeka, a z tego co przeczytalem nie wyglada rozowo.

POZDRAWIAM!