Zobacz pełną wersję : [Focus 2008-2011] Nawiercenie otworu w desce kokpitu


backdel
15-10-2014, 19:28
Witam, Mam takie pytanie, chciałbym nawiercić otwór w desce kokpitu w celu przymocowania przenośnej nawigacji. Planuje nawiercenie otworu o średnicy 14 mm, ponieważ w ten otwór ma wejść czop uchwytu nawigacji z nagwintowanej rurki z kablem w środku od mini USB.
Problem jest w tym, że mam trudności z wymontowaniem nawigacji, by dostać się do wewnętrznej strony pulpitu w celu przykręcenia uchwytu.

c-matix
16-10-2014, 14:12
Prawdopodobnie zdejmij ramkę okalającą radio i gałki nawiewu i będziesz miał śrubki, chyb a trzeba podwarzać, lub może przez kratki nawiewu które też sie wypina raczej.

backdel
16-10-2014, 17:57
Dziękuję za podpowiedź, to nie jest takie proste jak się wydaje. Ani gałki ani ramka nie chcą się poddać rozmontowaniu. Jeśli to robiłeś to poproszę o zdjęcia z tego demontażu w celu lepszej orientacji jak to wygląda na fakcie. W ten sposób jaki podałeś mogę tylko elementy uszkodzić i nic więcej.
Pozdrawiam

radek70
16-10-2014, 18:11
Ramkę podważasz po obwodzie starą kartą kredytową, nie zostawia śladów. Ja zaczynałem od góry. Gdy lekko odskoczy, ciągnąłem palcami. W dolnej części ramki są blaszkowe zatrzaski, reszta plastikowe. Trochę to trzeszczy, ale śmiało. Ściągałem dwa razy. Pod spodem są śruby trzymające radio. Samego radia, ani gałek nie ruszasz, tylko ramkę wkoło.

backdel
16-10-2014, 20:30
Dziękuję radek70, za wskazówki dla wymontowania ramki. Jestem troszeczkę nie pewien tej czynności, ale gdy już to robiłeś to może byś powtórzył jeszcze raz zdjąć ramkę i cyknąć kilka zdjęć dla zobrazowania ( zademonstrowania) jak to wygląda?

radek70
17-10-2014, 06:18
Na filmie, demontaż ramki 2,55: https://www.youtube.com/watch?v=ym4VwsUjadU

c-matix
17-10-2014, 08:07
Jak sie boisz jedz do ASO lub do punktu gdzie bawią sie car-Audio i ci zrobią.

backdel
17-10-2014, 08:41
Na filmie, demontaż ramki 2,55: https://www.youtube.com/watch?v=ym4VwsUjadU
Chodzi mi o to żebyś sam zademonstrował na swoim przykładzie jak się zdejmuje ramkę. W ASO jak by mieli takie ramki to by się podjęli demontażu.Widocznie nie jest to takie proste skoro sam proponujesz posłużyć się filmikiem.

petrus1
17-10-2014, 09:00
backdel staram się nikogo nie krytykować, ale w twoim przypadku odnoszę wrażenie, że pomimo pomocy (link do filmu) ze strony kolegi radek70, chciałbyś aby najlepiej to On zdemontował twoją ramkę, wziął na siebie ryzyko ew.uszkodzenia i najlepiej dał jeszcze gwarancję, że wszystko będzie OK.
Wg mnie masz wystarczająca już wiedzę na temat demontażu ramki i tylko od Ciebie zależy czy podejmiesz to ryzyko czy nie. Skoro nie masz pewności (odwagi), to nie rób tego i nie oczekuj, że dla Twojej wygody ktoś będzie demontował swoją maskownicę.

radek70
17-10-2014, 17:45
backdel, special for you :)

backdel
17-10-2014, 17:51
backdel chciałbyś aby najlepiej to On zdemontował twoją ramkę, wziął na siebie ryzyko ew.uszkodzenia i najlepiej dał jeszcze gwarancję, że wszystko będzie OK.

Widocznie mocno się podniecasz wskazując komuś złą drogę w której można utopić sporo kasy. Pokaż na co cię stać samemu a dopiero proponuj innym i służ radą. Teoretycznie to każdy coś tam poszuka z różnych źródeł informacji, ale czy to są sprawdzone? Może Wy w ogóle nie mieliście styczności z demontowaniem ramki, ale się promujecie swoją wiedzą pobraną z niepewnych źródeł. Jeśli chodzi o link do filmu to trochę przesadził bo to nie ten model nawigacji.

Bump: Teraz już lepiej się postarałeś, prawie jak przyjaciel służysz poradą. Można prosić o zdjęcie wewnętrznej strony ramki bo chciałbym zobaczyć jak to tam wygląda?
Serdecznie dziękuję kol. Radek

petrus1
17-10-2014, 18:09
backdeal uwierz, swoją przygodę z forum zacząłem od przygotowania dwóch tutoriali i nie żądałem aby ktoś dla mnie specjalnie coś demontował. Z konsolą radia też dałem sobie radę :P
Jeśli byś trochę poświęcił czasu na przeglądnięcie forum dowiedziałbyś się również, że ramka Radia Ford 6000 jest tak samo zdejmowana jak z nawigacji FX więc film był OK.
Kończąc offtopic, życzę Tobie dalej tak wyrozumiałych kolegów na forum jak radek70, który podał link i dodatkowo zrobił zdjęcia. Pełen szacun za aktywność.

radek70
17-10-2014, 18:21
Teraz już lepiej się postarałeś
Uwierz, naprawdę się staram, kilka osób na forum może to poświadczyc. Sprawdzałeś PW?

tedi_k
17-10-2014, 20:16
...Bump: Teraz już lepiej się postarałeś, ...

Za takie podejście do kolegów na forum dałbym dożywotniego bana. Jak się kolega obawia, że go ktoś skieruje na złą drogę - to źle trafił i nie pasuje do naszego towarzystwa.

backdel
18-10-2014, 20:07
Kolego Radek, jest problem z włożeniem jakiegokolwiek przedmiotu pod ramkę.
Mógłbyś wrzucić zdjęcie lewej strony ramki?
BTW,
Panie Tadeuszu, czy aż tak źle kolega to widzi?
Przecież to nie psałterz a komunikowanie się na forum ma swiosty kształt, byle nie przekraczać pewnych barier włącznie z nabijaniem sobie poziomu.
Jesli ktoś poczuł się obraziony jak ten pan, szczerze przepraszam.

radek70
18-10-2014, 21:38
Dzięki Tadeusz. Nie ma co roztrząsać. Między szeroko rozumianą postawą roszczeniową, a oczekującą pomocy, czasami jest nikła różnica. Gra słów, stan umysłu i takie tam. Mam to na co dzień. Dolewanie oliwy do ognia tylko pogarsza sprawę. backdel umieścił swój wpis wczoraj o 18:51, prawdopodobnie nie widział mojego ze zdjęciami 18:45 (przeskoczyła strona). Skupił się na odpowiedzi koledze petrus1.
backdel wysłałem do Ciebie Prywatną Wiadomość z prośbą o podanie maila w celu wysłania wszystkich fotek w pełnej rozdzielczości (łącznie ze sfotografowanymi zatrzaskami)?
Zakończę. Po kiego chcesz robić dziurę w desce. Sprawa nieodwracalna. Widziałem wiele aut po montażu uchwytów... zdemontowanych. Przy odsprzedaży jest to wielkim minusem, twoja sprawa. Mam FX-a (map nigdy nie kupiłem/użyłem) cieszę się tylko zegarami poziom3. Korzystam z LG przyklejonego do szyby na statywie, zawsze dowozi mnie do celu razem z wujkiem Google.

Agnesqa
19-10-2014, 11:22
Posty nie na temat zostały usunięte.

Proszę aby dalsza dyskusja była stricte związana z tematem.

Każda następna wypowiedź odbiegająca od sprawy zostanie nagrodzona ostrzeżeniem.