Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Reflektometr nie wskazuje współczynnika SWR.


radzik22
28-10-2014, 20:10
I tak jak w temacie, Kupilem sobie nowa antene president Ohio i mam do tego radio cb
http://allegro.pl/radio-cb-onwa-mk-3-antena-w-zestawie-f-vat-i4669963954.html
Do tego dokupilem sobie reflektometr taki:
http://allegro.pl/reflektometr-swr-df2465-miernik-cb-gotowy-kabel-i4669042045.html
i problem powstal tego typu ze jak chce ustawic swr to nie moge bo nic nie pokazuje, tylko co pokazuje ten potencjometr to moc radia w moim przypatku 5w. Co moze byc nie tak? czy radio mam popsute, bo antena raczej odpada. Pomoze mi moze ktos?:wink:

lukaszek_socho
28-10-2014, 20:18
Jeśli nadajnik nadaje a o tym świadczy fakt, ze moc da się zmierzyć to musi być jakiś współczynnik SWR.
Jak przełącznik ustawisz na DIR, trzymasz nadawanie i kręcisz pokrętłem to wskazówka nie rusza się?

radzik22
28-10-2014, 20:26
no wlasnie nie ma tego wsolczynika swr, nic nie pokazuje na pozycji DIR gdzie wskaznik powinien pojsc do samego konca przy regulacji pokretlem SET, ani pozycja REF Gdzie ustawia sie SWR. tylko i wylacznie gdzie cos pokazuje to po ustawieniu pokretla na pozycje 5w pokazuje na skali 4W. nie wiem co jets nie tak. Radio dopiero sprawdze jak bede w polsce bo jestem za granica i nikogo nie moge zlapac na radyjku jesli wogole jest sprawne.:D

Bump: Jeśli nadajnik nadaje a o tym świadczy fakt, ze moc da się zmierzyć to musi być jakiś współczynnik SWR.
Jak przełącznik ustawisz na DIR, trzymasz nadawanie i kręcisz pokrętłem to wskazówka nie rusza się?
No wlasnie nic sie nie rusza.

Toretto
28-10-2014, 22:55
Coś musisz źle robić. Napewno robisz tak jak mówi instrukcja? Przy sprawdzaniu swr odczytujemy wartości z dolnej podziałki a nie z górnej gdzie pisze watt.
Jak ustawiasz ten swr?

radzik22
29-10-2014, 05:46
robie dokladnie jak jest opisane w instrukci obslugi. W linku ktorym podalem zreflektometrem jest tez opisane jak sie miezy swr

Toretto
29-10-2014, 07:39
No to dziwne, dobrze podpinasz kable? Moze raczej miarka jest wadliwa. Było dołożyć parę zł i kupić miernik krzyżowy, nie wymagający kalibracji przed każdym pomiarem.

radzik22
29-10-2014, 19:05
dzisiaj sprawdzilem jeszcze raz dokladnie jak opisane jest w instrukcji i nadal nic. Tylko wskaznik reaguje jak pokretlo Range przekrece w pozycje 5W to po nacisnieciu guzika w gruszce wskaznik dochodzi miedzy 4 a 5. Jutro zrobie podmianke radia i zobacze.