Zobacz pełną wersję : [Mondeo 2007-2014] Brak tylnych świateł przeciwmgielnych


gogo75
13-12-2013, 21:14
Problem, dotyczy świateł przeciwmgielnych tylnych a w zasadzie ich braku. Moje pytanie jest następujące, czy jest jakiś dodatkowy przekaźnik bądź bezpiecznik w instrukcji nic o tym nie mówią.
Informacja wyświetlana to: "Usterka tylnej żarówki", żarówki zostały wymienione.
Mondeo mk4 2.0 TDCI
proszę o odpowiedź, jeśli ktoś spotkał się z tym problemem.

DJopek
29-10-2014, 19:36
Witam

Ostatnio próbowałem włączyć tylne światła przeciwmgielne i niestety na komputerze pojawił mi się komunikat "usterka świateł przeciwmgielnych tylnych" - no to zajechałem na stację, kupiłem żarówkę (faktycznie jedna była zaciemniała), wymieniłem i niestety dalej ten samo komunikat i światła nie działają. Dokupiłem drugą - wymieniłem komplet i niestety bez rezultatu...

Patrzyłem do rozpiski bezpieczników ale nie widzę tam bezpiecznika odpowiedzialnego za tylne światła przeciwmgłowe (jest tylko od przednich).

Przy okazji - wg instrukcji przeciwmgłowe w tyle to żarówki P21/5W, a były tam P21/4W (takie jak żarówki obok od świateł tylnych) - ale zamieniłem je z ciekawości miejscami i nie było różnicy.

Co to więc może być że światła nie działają?
Gdzie szukać przyczyny?

jaceks
29-10-2014, 21:30
sprawdzasz z stacyjką na zapłonie czy na odpalonym silniku?
przeciwmgielne z tyłu działają tylko na odpalonym silniku

DJopek
29-10-2014, 22:58
sprawdzasz z stacyjką na zapłonie czy na odpalonym silniku?
przeciwmgielne z tyłu działają tylko na odpalonym silniku

Oczywiście sprawdzam na odpalonym silniku.

I jeszcze jedno, te żarówki od przeciwmgłowych przy włączonych światłach normalnie się palą (nie wiem w zasadzie czy one się do tej pory także paliły, ale chyba tak, tylko rozumiem ze przy włączeniu p.m. Palą się wieksza mocą (stąd tam żarówki dwuzarnikowe)?

peter79
30-10-2014, 08:00
Może masz włączone światła skandynawskie i musisz przełączyć z auto na normalne światła właśnie o tym pisałem w innym temacie, a halogeny przednie świecą?

DJopek
30-10-2014, 08:22
Może masz włączone światła skandynawskie i musisz przełączyć z auto na normalne światła właśnie o tym pisałem w innym temacie, a halogeny przednie świecą?

Nie mam włączonych świateł skandynawskich. Przednie działają.

Ale akurat tutaj u mnie to inny problem, bo ewidentnie mam przy włączeniu komunikat na conversie o uszkodzeniu żarówki, czyli to jakby problem elektryczny byl (komputer dostaje informacje o przepaleniu żarówki) - tylko w ktorym miejscu szukac przyczyny tego?

peter79
30-10-2014, 08:34
zobacz jak wyglądają wkłady tylnych lamp ja musiałem ostatnio jeden wymienić ponieważ był całkiem skorodowany łącznie z pinami w kostce.

jaceks
30-10-2014, 09:28
to są identyczne żarówki dwuwłóknowe jak w światłach stopu (5/21)

kopydleusz
30-10-2014, 15:31
W przeciwmgielnych powinny być P21/4W. Miałem takie same problemy - złączka w lampie była skorodowana.

peter79
30-10-2014, 16:21
W przeciwmgielnych powinny być P21/4W. Miałem takie same problemy - złączka w lampie była skorodowana.
A wyświetliło ci jakiś komunikat, bo u mnie zgasła cała lampa i zero komunikatu

kopydleusz
30-10-2014, 16:57
Tak, wywaliło awarię oświetlenia tylnego czy jakoś tak. Wtedy zgasło tylko przeciwmgielne. Wtyczka była tak skorodowana, że musiałem się*tym zająć. ASO powiedziało, że za jedyne 500 zł mogę zakupić całą wiązkę tylnych świateł, co zbyłem śmiechem i wymieniłem zintegrowaną wtyczkę na kilka pojedynczych konektorków.

Na żarówki P21/4W i P21/5W trzeba uważać, bo one mają inaczej ustawione złącza - wpięcie żarówki 5W może skutkować wariacjami komputera.

DJopek
30-10-2014, 17:31
W instrukcji jest ze powinny tam być p21/5... To jak w końcu? Po wlozeniu nowych (p21/5) pala się te żarówki tylko jako tylne swiatla pozycyjne, rozumiem ze po włączeniu p.m. powinny się mocniej zapalić?

U mnie wtyczka, wszystkie elementy tego wkladu są w stanie idealnym, nie widac żadnego skorodowania, nacieku czy cokolwiek innego.

peter79
30-10-2014, 17:54
U mnie na płytce (wkładzie) jest P21/4W

Bakra
05-01-2015, 16:47
Dobra koledzy, a może wiecie gdzie są te przeciwmgielne (też mi nie świecą) jeżeli chodzi i kombi, w klapie czy w słupku? :)

jaceks
05-01-2015, 18:03
W klapie, najbardziej wewnetrzne

Bakra
07-01-2015, 18:59
Dzięki wielkie, rozwiało to moje wątpliwości, po zamontowaniu led`ów mam na stałe przeciwmgielne :)

lszwajnoch
07-02-2017, 05:05
Jaceks ja wymienilem zarowki i klapa nie swieca auto ma haka orginalnego

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

janyszkor
01-03-2019, 17:14
Witam czy ogarnął ktoś problem z przeciwmgielnymi tylnymi. U mnie to samo. Dzisiaj byłem u mechanika i walczył dzielnie 3 godziny i nic nie wskurał. Czy jakiś patent jak to naprawić ewentualnie może ma ktoś jakiegos dobrego speca z Warszawy bądź okolic? Z góry dzięki za info

phpion
12-12-2021, 18:17
Podepnę się*pod temat choć troszkę*w drugą*stronę*i z innym autem (Smax 2007). W moim przypadku przeciwmgielne tylne żyją*swoim życiem. Po uruchomieniu silnika (na samym zapłonie nie) parę sekund później się*zapalają (ale nie za każdym razem) i nie idzie ich wyłączyć. Czasem się nie zapalą ale nie da się*ich włączyć*przyciskiem. Czasem wszystko jest ok tj. nie zapalają się*samoczynnie i można je włączać/wyłączać przyciskiem. Co u licha i gdzie szukać*winnego?