Zobacz pełną wersję : Wtryskiwacze a Bingo-S ?!?!


Mondzio
10-09-2004, 07:06
Witam Szanowne Forum!

Pytanie dotyczy drobnej sprawy : mam instalke IIgen. Landi-Renzo z komputerem Bingo-S, samochod Mondeo 1.6 16V na wielowtrysku. Wczoraj po podniesieniu maski uslyszalem ciche pukanie w okolicach glowicy. Myslalem ze przewody wysokiego napiecia maja przebicie i to skacza iskierki. Ale.... Okazalo sie ze to pukaja wtryskiwacze!! Jest to normalny odglos ich pracy ale...Wiec jak to jest? czy powinny byc podczas pracy na gazie w ogole wylaczone czy tez tak jak jest u mnie - odcinany jest tylko doplyw benzyny? Zastanawia mnie czy moga tak pracowac na sucho bez zadnej szkody dla siebie!
Czy Bingo -S ma tak funkjonowac czy tez cos jest zle podpiete???

Dzieki z gory za odpowiedzi!!
Pozdrawiam

kris
10-09-2004, 20:27
Ja mam LOvato , a komputerek jakiś tam polski -nie wiem jaki ... ale z tego co czytałem to powinna być odcięta masa od wtrysków i pompa paliwa-ale mogę sie mylić. W każdym razie u mnie nic nie puka. Poprzednio w Escorcie 1,6 16V było słychać silnik krokowy od gazu - ale napewno nie wstryski.

ereres
10-09-2004, 20:50
Witam.
Podczas pracy silnika na gazie wtryskiwacze powinny być wyłączone. Odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest elektronika a dokładniej EMULATOR. Może występować jako osobna "skrzyneczka" lub w jednej z "komputerem" wtedy do "komputera" wchodzą 2 wtyczki. Emulator to takie urządzenie, które ma na celu oszukać "komputer" sterujący pracą silnika na benzynie, że mimo pracy na gazie pracuje na benzynie. Odłączenie tylko benzyny może spowodować uszkodzenie wtryskiwaczy gdyż pracują na sucho. Emulator wyłącza wtryskiwacze i wysyła sygnał do komputera samochodowego tak jakby pracowały normalnie.
Proponuję udać sie do warsztatu i to sprawdzić. a jeżeli jest tak, że nie ma emulatora to żądać jego założenia. I nie dać się zwieść, że nie potrzeba. Jak walną wtryskiwacze to musisz kupić nowe i założysz emulator by nie kupować kolejnych wtryskiwaczy. Szkoda roboty , nerwów, i kasy.
pozdrawiam
ereres

ixat
11-09-2004, 02:04
Witam!!
No mnie wytlumaczono, ze pomimo emulatora,benzyna powinna byc w baku poniewaz :
-nie zatrze sie pompa paliwa(chlodzona,smarowana paliwem)
-nie zatra sie wtryski(sa chlodzone,smarowane paliwem)

ereres
11-09-2004, 11:33
Witam!!
No mnie wytlumaczono, ze pomimo emulatora,benzyna powinna byc w baku poniewaz :
-nie zatrze sie pompa paliwa(chlodzona,smarowana paliwem)
-nie zatra sie wtryski(sa chlodzone,smarowane paliwem)
wszystko się zgadza tylko, że sprawa paliwa w zbiorniku to już inna sprawa. Zgadzam się z Tobą co do potrzeby posiadania w baku paliwa nie mniej niż 1/3 zbiornika, ale czy w zbiorniku jest 100% paliwa czy tylko 33% to nie zmienia faktu, że emulator powinien odłączyć wtryskiwacze i "ogłupić" komputer samochodowy.
Pozdrawiam
ereres

Mondzio
13-09-2004, 06:18
No ja wlasnie tez myslalem ze wtryski powinny byc odlaczone , a o emulacji nawet nie wspomne bo to oczywiste. Bingo-S posiada wewnetrzny emulator wiec z tym nie ma problemu. Wtryski pukaja tak jakby caly czas pracowaly a paliwo do nich nie dochodzi poniewaz przy probie odpowietrzania instalacji paliwowej z zaworka nic nie cieknie. Wynika z tego zatem ze pracuja po prostu na sucho :( Musze dzisiaj popatrzec czy nie zalozyli mi przypadkiem zaworu odcinajacego doplyw paliwa!!! A jutro wycieczka do gazownika na kontrole i wyjasnienie sprawy.
Dzieki za odzew!

Pozdrawiam