Zobacz pełną wersję : wywazanie kol na alu


piotrek19
10-09-2004, 17:56
kupilem na gieldzie uzywane kola zimowe na alu felgach. czy trzeba je zawsze wywazac. czy tylko po sezonie. mam konflik z ojcem :lol: do on chce zawsze wywazac

Pzy
10-09-2004, 18:08
Oczywiście, że przed założeniem do samochodu koła należy wyważyć. Koła kupione na giełdzie mogły mieć np. zmieniane opony lub też po prostu mogą być niewyważone w wyniku używania ich - choćby przez jeden sezon - przez poprzedniego właściciela.

Tak przy okazji: alufelgi powinno wyważać się z użyciem obciążników przyklejanych od wewnątrz felgi, nie zaś z użyciem obciążników wbijanych na rant felgi (jak w felgach stalowych).
Użycie "zwykłych" obciążników (wbijanych na rant) po pierwsze wygląda paskudnie, po drugie niszczy lakier na feldze aluminiowej. Zwłaszcza ten kto jeździ na alufelgach zimą - powinien uważać na stan powłoki lakierniczej felgi aluminiowej.

Jacek
10-09-2004, 22:40
A najbardziej wnerwiajace jest to, ze nasz ulubiony producent nabija na fabrycznych felgach odwazniki od stalowych!! :evil: :evil:
Jak zobaczylem to przy odbiorze auta to mna zatelepalo. Ale to w fabryce tak robia... :evil:
Pierwsze co, to pojechalem wywalic te odwazniki i wywazyc kola od nowa :roll:
Dobrze ze felg nie uszkodzili...

Greg
11-09-2004, 19:18
Mnie tak u wulkanizatora zrobili , nie moglem czekac na foke wiec pojechalem zostawiajac ja w warsztacie . Po powrocie zobaczylem piekne biale odwazniki z felg stalowych . Na moje dosc ostro zadane pytanie czy " nie macie panowie klejonych do felg alu " monter odpowiedzial " mamy , ale te tez sa dobre " Zawiesilem sie , juz tam nie pojade .
Jakis czas temu ojciec odbieral nowego mesia z " Salonu " , i zgadnijcie co mial na aluminiowych felgach :D wlasnie tak , takie same badziewne odwazniki .
Pzdr.

Jacek
11-09-2004, 23:32
Dobrze wiedziec, ze nie tylko Ford... :roll:
Ale co to za debilny zwyczaj? :evil:

ravag
26-11-2007, 19:09
hehe :) u siebie na oryginałach też mam nabijane :D niech ich.. jak będę zmieniał opony to dopilnuję żeby były naklejane.

Czy śruby od felg aluminiowych można stosować do felg stalowych? Czy musze kupić nowe szpilki?

ghostlukas
26-11-2007, 19:29
do felg stalowych stosuje sie inne nakrętki niż do felg aluminiowych. Nakrętki zakupisz w ASO lub na allegro, to mały koszt

mmmk
26-11-2007, 20:55
co do nakretek to niektorzy uwazaja (w tym i ja) ze do stalowych moga byc nakretki od alu. w 2 strone tak nie mozna. a co do ciezarkow?? wiekszosc nowych samochodow ma nabijane. klejone to chyba tylko w jaguarze widzialem. a naklejane? jak felga ma stary lakier albo wulkanizator brudna szmatke do przetarcia miejsc klejenia to ciezarek klejony szybko odpada. ja zawsze chcialem nabijane ciezarki na alu...