Zobacz pełną wersję : [Transit Connect 2013-2022] Ustrerka ECO drive Ford Transit 2,0tdi 2004r


Rico-pl
19-12-2014, 10:29
Witam , mam taki problem . W moim Transicie jest zamontowany system ECO drive ,który odcina dopływ paliwa kiedy silnik osiąga obroty około 3000 . Jeśli jest zimny to stosunkowo wcześniej .Problem polega na tym ,że na drugim biegu robi to dużo wcześniej około 1500 obr. i to niezależnie czy ciepły czy zimny , co uniemożliwia np. jazdę pod górę na drugim biegu. Na innych biegach działa normalnie .Stało się to po następującym zdażeniu. Wymieniałem włącznik biegu wstecznego i dla lepszego dostępu zdjąłem linkę z dzwigni zmiany biegów pry skrzyni biegów . Po wymianie zapomniałem ją założyć i chciałem ruszyć kawałek autem .Oczywiście zaraz się zorientowałem i założyłem ją spowrotem. Na drugi dzień wyjechałem w trasę i zaczęło się z tym odcinaniem paliwa na drugim biegu. Zauważyłem też ,że przy zmianie z trójki na czwórkę jest lekkie przydławienie i nie zbiera się od razu tak jak wcześniej. Nie wiem jak jest jest sterowany ten ECO driver i czy ta próba jazdy ze zdjętą linką mogła to spowodować . Może jakiś błąd w komputerze ? czy to możliwe ? Proszę o podpowiedż jak to zdiagnozować . Może ktoś miał z tym do czynienia . Ewentualnie jak jest sterowany taki ogranicznik ECO driver?

wojtekn
19-12-2014, 15:28
Proszę poprawić tytuł tematu.

Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988