Zobacz pełną wersję : Faluje,przygasa na obrotach,gasnie:(


Sanchez85
23-02-2007, 21:31
Serdecznie witam wszystkich uzytkownikow sierry:)
Mam "maly"problem ze swoja sierra:(moze ktos mi pomoze?
Sierra 2.0 DOHC EFI KAT Kombi z 1992r. Od jakiegos czasu nie wiem co sie dzieje z tym autem:(Sa klopoty z odpaleniem,(zajechalem juz nie jeden akumulator):(jak juz ja odpale to nie trzyma obrotow, faluje musze sam ja podkrecac do 900/1000 obrotow zeby nie zgasla. Jak ma dobry dzien to odpali od kopa i jest ok ale rzadko to sie zdaza.Wymienilem kopolke z paluchem przewody i tzw.silniczek krokowy i nic:(Ostatnio stala ok.miesiaca ponad. Zdziwilem sie jak po tym czasie odpalila w miare normalnie dlugo sie nie zastanawiajac odrazu podjechalem do "mechanika"ktory mieszka w odleglosci ok 20km.ode mnie i o dziwo dojechalem tam bez zadnych problemow:) i tam sie dopiero zaczelo :/tak jak zostawilem auto u niego po zgaszeniu silnika do tej pory nie mozemy jej odpalic:( Podobno sprawdzal wszystkie mozliwe czesci/rzeczy ktore mogly sie popsuc nawet przywiozlem mu drugi modul/komputer i nic :(tak jak nie odpalala tak nie odpala:(Jestem zalamany bo wlozylem w nia dos duzo pieniedzy i teraz stoji i niszczeje:( Jest ktos w stanie mi pomoc?:(bardzo bym byl wdzieczny za jakakolwiek wskaziwke Z gory dziekuje. :568:

mmmk
23-02-2007, 21:38
a z jakiego rejonu kraju jestes?? bo np w wyborze kogos kto pomoze byloby latwiej. bo ten samochod nie jest na tyle skomplikowany podobno(pisze podobno bo sie na tym znam slabo ...) zeby mechanik nie umial sobie z nim poradzic
pozdrawiam
maciek

Sanchez85
23-02-2007, 21:40
Witaj Macieju.Jestem z wojewodztwa kujawsko-pomorskiego.

kris1
23-02-2007, 23:44
Jeśli moge się wtrącić przyczyn może być wiele opisujesz dość szeroką gamę problemu najlepszy sposób eliminacja krok po kroku (jeśli możliwe)powoli bez zbędnych wydatków moim zdaniem układ zasilania od a do z +pompa i filtr

Driver
24-02-2007, 12:07
Sprawdz czy cewka podaje prad, czy wtryski podaja paliwo, czy pompa laduje cisnienie, i na koncu czujnik polozenia walu korbowego. Ja osobiscie raczej bym stawial na czujnik Halla

Sanchez85
24-02-2007, 16:06
Dzieki za wiadomosci Sprawdze wszytko o czym tu napisaliscie jesli mielibyscie jeszcze jakies podejrzenia co bym mugl jeszcze sprawdzic to bardzo chetnie czekam na wasze wypowiedzi.
pozdrawiam :fcp1

felekdf1
25-02-2007, 09:17
prawdopodobnie twoim problemem jest przepływomierz.To jest tak Metalowa puszka bezpośrednio przy filtrze powietrza ona steruje tworzeniem mieszanki w komorze, jest to częstą przyczyną .

Driver
25-02-2007, 14:50
prawdopodobnie twoim problemem jest przepływomierz.To jest tak Metalowa puszka bezpośrednio przy filtrze powietrza ona steruje tworzeniem mieszanki w komorze, jest to częstą przyczyną .



Kolego felek nie pisz glupot jak sie nie znasz!!!!!!!!! W silniku DOHC takim jak ma sanchez przeplywomierz nie wystepuje!!!!

felekdf1
25-02-2007, 14:55
no to jeśli nie masz przepływomierza to jest to mało prawdopodobne ale jest to jeszcze silnik gaźnikowy, czy jest to możliwe że silnik z 2 wałkami rozrządu bo o właśni takim silniku jest mowa. Jeśli możesz odpisz mi czy twój silnik posiada gaźnik.

Driver
25-02-2007, 14:58
Chlopak wyraznie napisal DOHC EFI co skrot EFI oznacza elektroniczny wtrysk paliwa!!!!!

felekdf1
25-02-2007, 15:03
Czyli jeśli jest silnik jest na wtrysku nie ma możliwości aby nie było przepływomierza widze że oprócz tego że umiesz się wymądrzać nie wiesz NIC na temat silników.

Adam_2000
25-02-2007, 15:10
Czyli jeśli jest silnik jest na wtrysku nie ma możliwości aby nie było przepływomierza...
Widzę, że Twoja wiedza n/t EFI jest przeogromna ;)
Kolego - poszperaj, poczytaj, a potem pisz. Bo teraz narażasz się tylko na to, że Cię wszyscy wyśmieją :fcp7

felekdf1
25-02-2007, 15:23
Wiedza moja jest oparta nie tylko teoretycznie ale też praktycznie ty do tej pory nie umiesz odpowiedzieć mi na podstawowe pytanie jakie zadałem.

Pawel
25-02-2007, 16:18
felekdf1, faktycznie twoja wiedza o silnikach |EFI jest przeogromna :D :D :D,
a co do wymądrzania, to moze jednak ty przestaniesz :!:

A na twoje pytanie nikt nie bedzie odpowiadał :!: bo dostajesz takie odpowiedzi jakie zadajesz pytania.
Naucz sie najpierw co to jest EFI, a jak juz bedziesz wiedział, to skoryguj swoje pytanie.

mmmk
26-02-2007, 09:33
"Elektonik Fiuel Indzekszyn" :D wygralem cos?? :fcp27 a jezeli chodzi o mechanika to moj jest w Gdyni to chyba za daleko od Ciebie?? dohc'a jakby co to zna bardzo dobrze wszerz wzdluz i na wylot. bo ja niestety to silnikowej wiedzy zbyt duzej nie posiadam :fcp8

Driver
26-02-2007, 11:10
Maciek nie wymONdrzaj sie,ze wiedzy nie posiadasz :fcp18