Zobacz pełną wersję : zapach paliwa


zlukasz
13-09-2004, 08:46
Mam problem w czasie jazdy czuć paliwo tylko przy otwartym oknie i tylko w czasie jazdy. szukałem czy nie ma jakiejś nieszczelności na przewodach ale nic nie znalazłem. Kiedy leje benzyne chociasz mam pusty bak cały czas dystrybutor się wyłącza. Może jest zapowietrzony. Gdzie znajduje sie odpowietrznik baku. Fiesta 96r 1.3 Endura

szynszyl
17-09-2004, 19:07
dobrze gość pisze, u mnie też problem z tankowaniem, ale na mniejszym szczeblu.nigdy nie udało mi się zatankować 48 litrów. a paliiwo czuje przy zamknięrtym oknie i akurat je otwieram

Jacek
18-09-2004, 00:00
Mam problem w czasie jazdy czuć paliwo tylko przy otwartym oknie i tylko w czasie jazdy. szukałem czy nie ma jakiejś nieszczelności na przewodach ale nic nie znalazłem. Kiedy leje benzyne chociasz mam pusty bak cały czas dystrybutor się wyłącza. Może jest zapowietrzony. Gdzie znajduje sie odpowietrznik baku. Fiesta 96r 1.3 Endura
A zawze miales klopot z tym tankowaniem, czy pojawilo sie niedawno?
Moze zmieniles stacje/dystrybutor?

A z tym paliwem: stan gdzies na rownym i czystym terenie, odpal silnik niech chwilke pochodzi i przejedz kilka metrow. Moze okazac sie, ze ktorys z przewodow jest przetarty i kapie paliwo, ale tylko wtedy kiedy jedziesz.
Poza tym sprobuj zatankowac na innej stacji (lepsze paliwo).

zlukasz
20-09-2004, 15:40
Mam taki problem odkąd kupiłem auto. pozatym sporo mi pali tzn. w trasie jest super 5.5-6l
gorzej jeśli jeżdzę tylko do pracy ok 8km wtedy spali nawet 12l moze to jakiś problem ze ssaniem.

szynszyl
21-09-2004, 15:12
nie chce wyjść na mędrca, ale zauważyłem, że fiesty mają raczej problem z nagrzewaniem się. Ale 8km to raczej dość na obecne warunki żeby mogło się wyłączyć. Ja osobiście popieram tezę problemu z ssaniem

Pawel
16-10-2004, 23:45
Mam problem w czasie jazdy czuć paliwo tylko przy otwartym oknie i tylko w czasie jazdy. szukałem czy nie ma jakiejś nieszczelności na przewodach ale nic nie znalazłem. Kiedy leje benzyne chociasz mam pusty bak cały czas dystrybutor się wyłącza. Może jest zapowietrzony. Gdzie znajduje sie odpowietrznik baku. Fiesta 96r 1.3 Endura
Mam to samo w służbowej. Wymienione wszystko oprócz korka wlewu paliwa. A z tym wyłączaniem dystrybutora to masz nie sprawny zawór zwrotny w rurze wlewowej(tworzy jedną całość). Czasami wystarcza przedmuchać sprężonym powietrzem.