Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] Uwaga usterka;)


w@riat
06-03-2007, 09:17
Spółka Ford Polska poinformowała Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o wadliwym zamocowaniu podgrzewanych przednich szyb w samochodach marki Ford - modele: S-Max oraz Galaxy. Może to spowodować pojawienia się iskier, a w konsekwencji doprowadzić do zapalenia się tapicerki. Dotyczy to pojazdów wyprodukowanych w Belgii między grudniem 2005 roku a czerwcem 2006 roku. Spółka zobowiązała się do przeprowadzenia bezpłatnej akcji serwisowej wadliwych modeli, w ramach której w autoryzowanych stacjach obsługi wykonane zostaną wszystkie niezbędne naprawy.Cały text (http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/fordy-moga-sie-zapalic,878942,415)

bikej
06-03-2007, 10:58
Niech splonie cala deska rozdzielcza najlepiej:] Mam dosc wysluchiwania coraz to nowych odglosow wydobywajacych sie z jej okolic. Juz poznalem je wszystkie: stukanie, dzwonienie, grzechoczenie, skrzypienie, ...

w@riat
06-03-2007, 19:37
wow , aż tak żle jest??przecież masz gwarancje pojedz nich coś z tym zrobią. :fcp20

bikej
07-03-2007, 10:27
wow , aż tak żle jest??przecież masz gwarancje pojedz nich coś z tym zrobią. :fcp20
Dobrze nie jest:]
Czekam az sie wiecej rzeczy na zbiera, bo jazda co pare dni jakos mi sie nie widzi:] Na razie skrzypiacy pedal sprzegla (bylo juz raz "naprawiane", ale starczylo na tydzien), trzeszczacy lewarek biegow (na osi 1-2) i stuki z deski rodzielczej. Sa jeszcze "mrugajace" swiatla postojowe, ale tego nie bede zglaszal. Niech sobie mrugaja:]
A, i jeszcze to: czasem, stojac np. na skrzyzowaniu, po wbicu jedynki czuje lekkie szarpniecie (prawie, jak w automacie;). Na razie tez to zostawiam...
Wariat, a jak u Ciebie dziala hamulec (glowny)? U mnie jest strasznie ciezki do wyczucia. Z poczatku, po lekkkim nacisnieciu, nie reaguje prawie wcale, a po ciut mocniejszym hamuje ostro. Wydaje mi sie to dziwne, ale w serwisie stwierdzono (po przejazdzce na placu...:), ze hamulce sa w porzadku... Glowa boli.

ford_driver
07-03-2007, 16:56
jesli chodzi o jakosc plastikow tzraski itp z tapicerki a takze pedal sprzegla mam te same problemy w focusie
co wiecej spzreglo juz jest po wymianie i znowu to samo skrzypi jak cholera
strasznie tandetne sa te niowe auta

pozdrowienia

ford_driver

frompoland
07-03-2007, 17:32
ford_driver, było kupić automat, problem miałbyś z głowy :P ;)

ford_driver
07-03-2007, 18:43
po pierwsze nie lubie automatu - jak narazie to nie dla mnie
po drugie biorac pod uwage jakosc ostatnio produkowanych fordow fakt nie bylo by sprzegla ale pewnie dawalo by w kosc cosc innego

pozdrowienia

ford_driver

frompoland
07-03-2007, 18:46
po drugie biorac pod uwage jakosc ostatnio produkowanych fordow fakt nie bylo by sprzegla ale pewnie dawalo by w kosc cosc innego

co najwyżej większe spalanie tylko tyle :D

kendzhub
24-04-2007, 09:02
Witajcie!
Od początku stycznia posiadam S-Maxa 2.0 TDCi wersja Gold + xenony, automatyczne wycieraczki i światła, wszystkie dostępne schowki i półki, 7 miejsc (polecam, za tylnymi fotelami, po lekkim ich przesunięciu do przodu, mieszczą sie narty 160 cm, co jak dotąd było największą miłą niespodzianką).
Muszę potwierdzić zastrzeżenia co do drobnych problemów jakościowych montażu auta. Jak na razie w serwisie byłem raz:
1) skrzypiący fotel, regulacja mechaniczna, usterka występuje wyłącznie w najniższym położeniu fotela, mają mi coś wymienić; problem ustaje po podniesieniu fotela choćby o centymetr
2) skrzypiące drzwi przednie, obie strony - w serwisie wyregulowano (dokręcono?) zamki, problem ustał
3) skrzypiący pedał sprzęgła - w serwisie relacja mechanika "nie skrzypi" - fakt, gdy się powoli i delikatnie wciska - nie skrzypi, ale w czasie normalnej jazdy i normalnego wciskania pedału - skrzypi coraz głośniej; co ciekawe, jak pokazałem im wydruk z forum o podobnych objawach stwierdzono, że nie można ufać wpisom na forach; chyba mam inne zdanie...
Wybieram się teraz do serwisu po raz drugi, w celu wymiany czegoś tam przy fotelu. Zobaczymy, co zrobią z tym pedałem sprzęgła, jeżeli macie sugestie - napiszcie.

Poza tym samochód wspaniały, aczkolwiek żeby wjechać do garażu (mocno zawalony regałami) muszę składać lusterka (na szczęście el.) - z Mondeo nie było takiej potrzeby.
To w sumie jednak nie jest problem, ale korzyść.

w@riat
24-04-2007, 11:12
Jedyna jak narazie moja bolączka :fcp2 to spalanie na poziomie 16 miasto 12 trasa.
No ale kto ma pszczoły ten ma miód.
Dynamika taka że kopara opadła już kilku szpeniom;)), moja żona oststnio poprosiła żebym wyłączył audio bo woli słyszeć mruczenie turbo;))

Ze zmian to planuję założyć zegary do turbinki jak w focusie ST.

zigwa
15-09-2007, 19:14
Witam – skrzypienia ciąg dalszy..........,

U mnie zaczęło skrzypieć w słupku gdzie wychodzi pas bezpieczeństwa dla kierowcy. Skrzypi w zasadzie wszędzie. Jak tylko wjeżdżam i zjeżdżam, na krawężnik, poruszam się po nierównościach. Co robić czy serwis reaguje na takie usterki i kwapi się do zmiany stanu rzeczy u klientów forda?.

bikej
17-09-2007, 07:20
Witam – skrzypienia ciąg dalszy..........,

U mnie zaczęło skrzypieć w słupku gdzie wychodzi pas bezpieczeństwa dla kierowcy. Skrzypi w zasadzie wszędzie. Jak tylko wjeżdżam i zjeżdżam, na krawężnik, poruszam się po nierównościach. Co robić czy serwis reaguje na takie usterki i kwapi się do zmiany stanu rzeczy u klientów forda?.

Mam to skrzypienie w tym samym miejscu. Fajna jest powtarzalnosc tych przypadlsoci:)
Zglosilem, ale -co chyba oczywiste- serwisanci stwierdzili, ze "nic nie slychac". Nie dalem za wygrana, zabralem pana na poklad i przejechalem sie z nim, proszac o wsluchanie sie. Mieli plastik slupkowy zamowic i wymienic... Zobaczymy, czy spelnia obietnice i czy to cos pomoze...

btw, komus naprawiono juz oswietlajace niebo ksenony?

[ Dodano: 2007-10-01, 08:38 ]
Zigwa,
udalo sie moze Twojemu serwisowi usunac te skrzypienie z okolic slupka, o ktorym pisales?
Bo moi serwisanci po paru probach rozlozyli bezradnie rece i rozbrajajaco orzekli, ze zrobili co w ich mocy i nie sa w stanie tego naprawic...
Daj znac, bo jesli TAK, to moze moj serwis skontaktuje sie z Twoim i otrzymaja jakies wskazowki:)
Pozdro,
Bartek

szumek001
11-12-2007, 07:14
Witam ,jestem użytkownikiem mondeo MK III KOMBI,mam zamiar zmienić go właśnie na S-Maxa, ale z tego co czytam to z mondkiem z 2002r. nie byłem tyle razy w serwisie co niektórzy z nowym Maxem.Ogólnie polecacie te auto czy nie ?Niedługo powiekszy mi się rodzina do 5 szt.Wolę czas spędzać z rodziną niż w serwisach z niezadowolonym fachmanem , że zawracam mu d... :fcp13

bikej
11-12-2007, 08:06
Witam ,jestem użytkownikiem mondeo MK III KOMBI,mam zamiar zmienić go właśnie na S-Maxa, ale z tego co czytam to z mondkiem z 2002r. nie byłem tyle razy w serwisie co niektórzy z nowym Maxem.Ogólnie polecacie te auto czy nie ?Niedługo powiekszy mi się rodzina do 5 szt.Wolę czas spędzać z rodziną niż w serwisach z niezadowolonym fachmanem , że zawracam mu d... :fcp13
Powiem tak: z focusa i mondeo (ktore mialem wczesniej) bylem bardziej zadowolony.
Ale podobno to moj model jest taki ..pechowy.
BTW, wczoraj odpadla mi znow listwa boczna (ozdobna), pomimo iz byla juz raz klejona wczesniej i miala byc "nie do ruszenia". Druga tez zaczyna juz odlazic... To tak na marginesie;]

ford_driver
11-12-2007, 08:29
byc moze sie za bardzo rozczulam ze ze wszystkich Ford-ow jakie mialem Focus II jest zdecydowanie zrobiony najbardziej tandetnie i sprawia mi njwiecej problemow

do tego jeszcze problem z dobrym serwisem (sa takie ASO ale niestety nieliczne)

mozna wyczuc prwidlowosc ze im nowszy model Ford-a tym gorsza jego jakosc, aczkolwiek slowo jakosc nie do konca tu pasuje raczej jakosc wykonania, duzo niedopatrzen

pozdrowienia

ford_driver

zala_z1
11-12-2007, 19:34
byc moze sie za bardzo rozczulam ze ze wszystkich Ford-ow jakie mialem Focus II jest zdecydowanie zrobiony najbardziej tandetnie i sprawia mi njwiecej problemow

do tego jeszcze problem z dobrym serwisem (sa takie ASO ale niestety nieliczne)

mozna wyczuc prwidlowosc ze im nowszy model Ford-a tym gorsza jego jakosc, aczkolwiek slowo jakosc nie do konca tu pasuje raczej jakosc wykonania, duzo niedopatrzen

pozdrowienia

ford_driver

Witam,a jakie sprawia ci problemy???Pozdrawiam :fcp29

ford_driver
11-12-2007, 20:30
podstawowy problem to nagle gasniecie silnika lub wyskakujaca usterka ESP tez skutkujaca wylaczeniem silnika
sa to chwilowe okolo 1 sekundowe wylaczenia najczesciej w momencie rozpedzania aut pomiedzy 80-130 km/h - pomimo licznych wizyt w serwisach nie udalo sie tego skur..... wyeliminowac - usterki znikaja po ponownym wlczeniu silnika

od jkiegos czasu przy jezdzie ciaglej z predkoscia okolo 190-200 km/h po puszczeniu gazu automatycznie pojawia sie usterka silnika i obciecie "mocy" - tak samo jak wyzej usterka znika po ponownym wlczenku silnika

2 razy zawiod zawor EGR - raz jakies czyszcenie, drugi raz wymiana

caly czas silnik chodzi chimerycznie czasami rewelacja, czasami pracujenierowno glosno bez osiagow

fotel kierowcy - skrzypi w najnizszym polozeniu jestem po wymianie dolnej konstrukcji fotela nic to nie dalo

pedal sprzegla - skrzypial od poczatku, wkoncu wymiana, obecnie nie skrzypi gdyz sprezynka ktora to skrzypienie powodowala w momencie nacisniecia pedalu sprzegla wyldowala mi na twarzy - wydawac by sie moglo smieszne ale przez pare dni pod okiem mialem slad jak gdyby ktos mi przywalil

zamek bagznika - po wymianie gdyz sam sie otwieral w mokre dni, obecnie problem juz nie tak czesto powraca

zapadka przy wlewie paliwa - wpadla do srodka utrudniajac tankowanie (akurat bylem w Niemczech tankowalem po 20-30 minut zeby wlac 40 litrow) po przyjezdzie do Polski serwis nie uznal tej naprawy jko gwarncyjnej czyli za sciagniecie i zamontowanie baku placilem sam

rozlany wyswietlacz klimatyzacji

padl pedal gazu

schodzi lakier z przedniego zderzaka, zaczelo sie od babli

Radio Sony czesto po wcisnieciu MUTE (PHONE) tak juz zostaje :-)

skrzypiace plastiki wewnatrz, duzo tzreszczen itp ale na to mam sposob radio glosniej :-)

najpowazniejsza sprawa to suterki zwiazane z praca silnika/systemu ESP - skutecznie oduczyly wyprzedzania to chyba ich zaleta :-)

pare razy mialem choinke na tablicy rozdzielczej za kazdym razem minelo samo - zglaszane w serwisie

paradoksalnie 2 raz kupilbym prawie takie to samo auto tylko z innym silnikem - benzyna, po doswiadczeniu z tym mam awersje do diesla


sorry za OT wkoncu to temat o S-Max_ie a ja tu pize o FOCUSIE II

pozdrowienia

ford_driver

w@riat
12-12-2007, 17:02
ford_driver, powinieneś wyrażnie napisac że te kłopoty to z Foczka bo jak znam umiejetnośc czytania ze zrozumieniem w tym kraju to z 80 % będzie myslała że chodzi o S-Maxa :fcp23

ford_driver
12-12-2007, 19:11
ford_driver, powinieneś wyrażnie napisac że te kłopoty to z Foczka bo jak znam umiejetnośc czytania ze zrozumieniem w tym kraju to z 80 % będzie myslała że chodzi o S-Maxa :fcp23

bardzi sluszna uwaga, juz poprawione

pozdrowienia

ford_driver