Zobacz pełną wersję : 2007 Ford Escape Hybrid AWD-wymiana oleju w skrzyni CVT?


Petrumi
27-03-2015, 08:55
Witam wszystkich. Proszę o informację, czy olej w skrzyni CVT się wymienia/nie wymienia i czy jest tam filtr?
Pozdrawiam
Piotrek

MaxL
27-03-2015, 12:24
Witam wszystkich. Proszę o informację, czy olej w skrzyni CVT się wymienia/nie wymienia i czy jest tam filtr?
Pozdrawiam
Piotrek

Kazdy olej sie wymienia, moj przy wymianie mial kolor brunatny a orginalny jest czerwony - nie ma filtra

Wymienia sie go banalnie prosto - nawet prosciej niz olej silnikowy - jest dostepny w Intercarsie za jakes 30zl/litr wchodzi chyba 5l

Napisz cos wiecej o autku - jak kupiles w jakim jest stanie itp

Jak szukasz kogos kto ci ogarnie to autko to tez pomoge - zarejestruj sie na autocentrum to tam tez wpisuje wszystkie dane odnosnnie czesci kosztow i eksploatacji - sprawdzisz sobie jaki olej itp i gdzie kupic

Karwos00
28-03-2015, 07:59
Trzeba dokładnie sprawdzić jaki olej ma być tam zalany - jaki to rodzaj skrzyni?? Czy jest to HF 35 ?? A do takiej za 30zl za litr się nie kupi - mi udało się 5l za 250zl kupić.

MaxL
28-03-2015, 09:15
Trzeba dokładnie sprawdzić jaki olej ma być tam zalany - jaki to rodzaj skrzyni?? Czy jest to HF 35 ?? A do takiej za 30zl za litr się nie kupi - mi udało się 5l za 250zl kupić.

Na 100% ma ten olej - Mercon V - odpowiednik Comma AQ-202 27zl/l w Inter Carsie

Nawet zobaczylem do "User Manual" - w 2007 byl zalecany Mercon XT-2-QDX u mnie w 2008 juz MerconV XT-5-QM a w globalnym zaleceniu Forda
do praktycznie wszystkich wczesniejszych "Mercon" mozna juz lac Mercon V

Tylko nie szukaj oleju do CVT tylko eCVT (hybryda) - to jest GIGANTYCZNA roznica - do normalnego CVT sprzedadza ci taki niebieski olej ktory wykonczy skrzynie

Od 2009r w eCVT jest juz inny olej ponoc nowsza skrzynia XT-10-QLV /
MERCON LV ;)

Karwos00
30-03-2015, 06:21
Ja u siebie zalałem Ravenol - tylko taki jest w polsce dostępny do HF35. Ale tu jest Marcon LV.