Zobacz pełną wersję : Jaka instalacja do XR2 90'


szynszyl
19-09-2004, 09:53
kurcze kupiłem autko swego czasu z przebiegiem z którego wynikałoby, że ma przejechane 170 tys. na chwilę obecną. Wymieniając wałek stwierdziłm, że ma jednak pewnie 270 tys. Ale to nic, chodzi jak nówka: pojedzie ponad 180/h, przyśpieszenie 11,3s (dochodzę do 6500 obr/min, w dwie osoby) a nowy 10,1s przy oponkach R13- ja mam R14 i szersze niż fabryczne.Sądzę że stan auta niezły. Teraz mam pytanko. stan mojej kasy marny, a zatem chciałbym założyć gaz i do tego jakąś używkę,. Gdzie takich rzeczu szukać i jakie rodzaje instalacji polecilibyście? Mam silnik 1,6i EFI CVH. a może do mojego dziadka nie ma co już zakładać? Help!

rogue
21-09-2004, 06:52
dobrze zrozumialem, uzywana instalacje? nie wiem czy ktos podejmie sie montarzu i podpisze pod tym? tak z opisu wynika, ze auto ma ok 10 lat (?) wiec nowa instalacja powinna kosztowac ok 2 000 pln. zamortyzuje sie najdalej po pol roku. osobiscie poszedlbym do porzadnego warsztatu i zapytal o to jaka instalacje proponuja. 270 kkm? to duzo, ale mysle, ze te 12/14kkm zdazy zrobic i instalacja sie zwroci.

pzdr

szynszyl
28-09-2004, 20:23
po analizie postu, he he, powiem że na pewno te 12/14kkm zdąży zrobić. ale w takim razie po co zakładać gaz żeby zdążyło się zwrócić? chyba dla satysfakcji? dzięki za opinię.

misiek
01-10-2004, 10:29
To zalezy ile zamierzasz pojezdzic autem. Jesli wiesz ze nie zrobisz nim wiecej niz te 15kkm, to zakladanie instalacji nie ma specjalnego sensu, jak napisales. Jesli jednak planujesz ujezdzac auto nieco dluzej, to latwo ci przeliczyc jakie z tego tytulu bedziesz mial pozniej oszczednosci.
Ja robiac z mego zapalniczke wiedzialem ze pojezdze nim ze 2, 3 lata a moze wiecej. No chyba ze sie cud zdarzy. Pewnie zrobie nim spokojnie 50tys, wiec zwroic mi sie na pewno.
Kwestia kalkulacji i zdrowego rozsadku.

szynszyl
02-10-2004, 09:21
Misiek!
A powiedz jak możesz ile twoje auto miało przejechane jak zakładałeś gaz. Po analizie wymienmianych części jaką zrobiłem ostatnio dochodzę do wniosku, że jednak stan licznika to 170 tys.wymiana wałka którą się sugerowałem jest raczej charakterystyczna dla XR2 ze względu na podciągniecie mocy tego silnika do tych 105 kM. trochę by mi to ułatwiło przemyślenie koncepcji zakładania gazu w moim aucie, bo stan kasy i perspektywa że to auto padnie przy gazie jest przerażająca. pozdro.