Zobacz pełną wersję : [modyfikacja] Montaż bagażnika na dachu focus MK2 HB5


KonGos
04-07-2015, 11:56
Witam .

Próbowałem napisać w dziale "fotoleracje" ale nie mam uprawnień lub konto nie do końca aktywowane więc proszę o przeniesienie tematu w odpowiednie miejsce.

Pacjent:
Ford Focus MK2 2007 r

Zamontowałem dzisiaj bagażnik rowerowy na dach (baza + uchwyty). Na zimę będzie na narty :)

Wzdłuż dachu idą dwie czarne listwy w których są ukryte 4 zaślepki.
Po ich wyjęciu (przekręceniu kluczem lub śrubokrętem plastikowego dybla o 90 st i wyjęciu zaślepki) ukazuje nam się rynienka bez żadnych mocowań.

Niestety trzeba dłubać.
Jak otworzyć i co widać pokazuje FILM (https://www.youtube.com/watch?v=DWDu_w1Nf_Y)Trochę brutalny. Opiszę jak zrobić to bardziej delikatnie, elegancko i aby to jakoś wyglądało.

Należy przygotować:
śrubokręt płaski
śrubokręt krzyżak
miarkę
nożyk - najlepiej tapeciak.

Śruby powinny znajdować się na środku. Otwór ma 13 cm.
W połowie 6,5 cm +/- 1 cm masa powinna być miększa, nakłuwając śrubokrętem powinno się to odczuć. Następnie ostrym noże nacinamy kwadrat w koło miejsca gdzie zlokalizowaliśmy śrubę.
U mnie wygląda to tak jak na zdjęciu nr 1.

Później płaskim wkrętakiem wydłubujemy masę. Zdjęcie nr 2

Powinna pojawić się śruba którą wykręcamy krzyżakiem.
Przy problemach można ją lekko podważyć.

Bywa tak, że samochód ucieknie z linii produkcyjnej trochę i śruby są przesunięte lekko. U mnie tak było tylko przy jednej.

Masy jest taka grubość jak na zdjęciu nr 3. a łącznie tyle co na zdjęciu 4.
A na koniec wygląda jak na zdjęciu nr 5.

Instalacja bagażnika to już indywidualna sprawa.
Do każdego dołączona instrukcja.
U mnie dołączył producent podkłady gumowe więc jest lepiej niż na filmie.

Pozdrawiam :)

KonGos
22-07-2015, 17:18
Byłem kilka razy na myjni ciśnieniowej samoobsługowej, myłem ręcznie z nasileniem miejsc montażu i wszystko jest szczelne, ani jednego zacieku w środku.
Po demontażu bagażnika małe plastikowe śrubki zaślepiające wróciły na miejsce w razie czego, może pomagają w uszczelnieniu.
Z efektu jestem bardzo zadowolony i już za 3 tygodnie wycieczka nad morze :)
Pozdrawiam :)