Zobacz pełną wersję : Pomarańczowe kropki na lakierze - czym usunąć?


Polarny
09-08-2015, 08:19
Na moim (białym) lakierze pojawiły się pomarańczowe kropki. Od razu zaznaczę - to nie korozja, spokojnie. To takie malutkie kropki, które jak delikatnie ruszę paznokciem, to schodzą.


Pytanie czym to usunąć? Glinka to nie chce tego ściągnąć.

Pitek S.
09-08-2015, 10:14
Ciekawe. Pod paznokciem schodzą, a glinką nie :?:
Pytanie co to jest. Odkurz lakierniczy powinien bez problemu zejść po glince.
Jeśli "soki" z drzew, to podczas mycia jak nawoskowany lakier powinno łatwo się poddać. Można jeszcze użyć APC. Jak jakaś żywica, to Prickbort czy Gyeon Tar powinno dać radę.

Polarny
09-08-2015, 21:12
Pod glinka delikatnie schodzi ale nie do końca. Glinka i woda zabarwia się na delikatny pomarańczowy kolor, ale glinka nie radzi sobie z tym dobrze. Też zaskoczyło mnie to, że to ładnie schodzi pod paznokciem.

Nie mam pojęcia co to, ale stawiam, że właśnie z jakiegoś drzewa. Sprawa świeża, bo 2 tygodnie temu tego nie miałem. Całe auto w mikro-kropki. Na pierwszy rzut oka niezauważalne, trzeba naprawdę dobrze przypatrzeć się.

To co, APC czy coś na żywicę?

ccLot
10-08-2015, 19:32
A jaką glinką robisz, są miej i bardziej "agresywne"?
Jak mówisz, że schodzi pod paznokciem to imho glinką tym bardziej.

Pogodny
14-08-2015, 21:39
Te kropki są w dolnych partiach drzwi?
Bo może to osad z klocków i tu robotę miałby deironizator np Tuga alufel który moim zdaniem jako żel jest dobry w kategorii cena/jakość.

Ewentualnie za mało agresywna glinka, która kiepsko to rusza i musiał byś się zajechać żeby to wszystko zdjąć. Jaką masz glinkę?

Polarny
18-08-2015, 21:26
Nie, te kropki są na calutkim aucie na powierzchniach poziomych. Tak więc coś raczej z drzewa jakiegoś poleciało.

Glinkę mam miękką - BILT HAMBER AUTO CLAY SOFT (http://showcarshine.pl/glinki-clay/308-bilt-hamber-auto-clay-200g-rewelacyjna-glinka-gratis-mikrofibra.html)

gusiak11
18-08-2015, 21:59
Nie chce Cię straszyć ale sam to przeżyłem, auto niebiskie stało pod firmą, 100m obok budowali hale i malowali natryskowo srebrzanką ... skończyło sie polerowaniem lakieru wymiana wycieraczek itd... na szczęście płacił ubezpieczyciel budowy hali
Też tak schodzilo pod palcem ale tych kropek były tysiące :) i też głównie na elementach poziomych