Zobacz pełną wersję : gasnie autko


krzych
07-08-2003, 09:05
(Post wysłany przez mopsik)

Moje pytanie brzmi: Co moze byc powodem ze jak jade na gazie i wlaczy sie wentylator od chlodnicy to silnik momentalnie gasnie? Czy to wina za slabego akumulatora - u mnie 40 Ah, czy alternatora? Pomozcie bo na razie wyjalem bezpiecznik od wentylatora i tak jezdze.

krzych
11-08-2003, 00:02
(Post wysłany przez msuryjak)

Witam!
Miałem tak w moim escorcie '87 1,3. Powodem było wwiewanie powietrza do filtra przez wentylator. W ten sposób miesznka staje się zbyt uboga. Przypadek występuje szczególnie w autach ze zmienionym doprowadzeniem powietrza. - np po dzwonie (jak u mnie) mie wymieniałem obudowy filtra ale dosztukowałem rurę. Pomogło skierowanie rury w kierunku przeciwnym do chłodnicy.
Pozdrawiam
Marek

krzych
11-08-2003, 07:07
(Post wysłany przez mopsik)

Niedlugo to sprawdze. Slyszalem o tym problemie. Okazalo sie ze moi \"sprytni\" gazownicy wyjeli rure prowadzaca od wlotu powietrza do filtra i zostawili po prostu dziure pod filtrem. Po mojej interwencji rure odzyskalem i dopiero teraz bede ja montowal. Dzieki za pomoc - jak zamontuje to dam znac czy cos sie poprawilo.

krzych
16-08-2003, 21:48
(Post wysłany przez mopsik)

OK Zalozylem rure i pomoglo. Silnik nie gasnie ale obroty strasznie spadaja na chwilke. jeszcze tylko jeden problem - jak jade i wrzuce na luz lub nawet na biegu mocniej zahamuje to obroty spadaja i silnik gasnie - nawet z zalozona rura. Pomozcie cos bo trace wiare w gaz. Na gazie mam przejechane ok 800 km

krzych
27-08-2003, 20:00
(Post wysłany przez KOLO)

Mam ten sam problem,Przejechałem na gazie ponad 2000 km. i cały czas to samo. Wyjeli mi rurę dopływu powietrza i twierdzą że tak będzie lepiej. podobnie jak tobie gasnie mi przy wyrzucaniu z biegu i na wolnych obrotach. Na gasnięcie podczas włączania się wentylatora pomogła \"regulacja\", ale w sumie dalej samochodzik mi gaśnie. Na razie jest trochę lepiej ale męczę gazownika do bólu bo słyszałem że generalnie to oni nie powinni zdejmować żadnych rur tylko zająć się regulacją instalacji gazowej.
Zobacz też mój temat P.t. FACHOWCY OD GAZU
Jak coś to odżałuj parę złotych i odwiedź innego gazownika.
Pozdrawiam.

krzych
28-08-2003, 07:01
(Post wysłany przez mopsik)

KOLO ten post trezba juz skoczyc bo odpowiedz napisalem Ci w Twoim. Narka!

roger4
28-08-2003, 21:01
Też miałem ten efekt wystarczy założyć kawałek rury kolanka w obudowę filtra powietrza i przekręcić w kierunku odwrotnym do kierunku jazdy, pomaga. Zrobiłem już 25 tys.