Zobacz pełną wersję : Stukanie w silniku


Saalami
19-08-2015, 13:55
Witam,
Na wstępie chciałem przeprosić, że Was troszkę oszukałem, ale posiadam Ford`a Cougar`a z silnikiem 2.5, który również jest w mk2, mk3, zrobiłem to, ponieważ zależy mi na w miarę szybkiej odpowiedzi, a na "Cougarze" żywej duszy nie ma. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe, bo Cougar w sumie bazuje na mondeo. Mam pewien problem, otóż przy maksymalnie rozgrzanym silniku słychać stuki tylko przy ruszaniu, mnie to stukanie przypomina dźwięk panewki, chociaż mamuśka wraz z dziewczyną mówią, że jest to podobne do stukania "łańcucha w rowerze" - i tutaj by mogło się wszystko zgadzać, rozrząd na łańcuchu, a panewka raczej nie stuka tylko przy ruszaniu do max 2 tyś obrotów. Dodam, że na stałych obrotach tego nie ma, tylko przy wspomnianym ruszaniu.
Jak to dokładnie wygląda?
Otóż gdy stoję na luzie przy naprawdę rozgrzanym silniku - wtedy mam 800 obrotów, gdy dodaję leciutko gazu przy 1k obrotach coś zadzwoni i znika, muszę znowu puścić gaz, żeby zszedł na swoje 800 obrotów, znowu wcisnąć gaz i przy 1k obrotach znowu zadzwoni i czy dam więcej gazu do 2k obrotów czy do 3k nic nie słychać, nawet jak trzymam obroty stałe przy 1k też nic nie słychać, jest to jednorazowe dzwonienie/stukanie przy dodawaniu gazu.
Ale najbardziej jest to słyszalne przy ruszaniu na półsprzęgle i dodawaniu gazu, do max 2 tyś. obrotach to słychać i później znika, tak samo jak ruszam na półsprzęgle, też stuka, ale o wiele mniej - bez dodawania gazu. Czemu obalam panewkę? Ponieważ nie stuka zawsze. tzw. Jak jest na maxa rozgrzany, postuka przy ruszaniu, nagle mogę zjechać na parking, ruszyć i już tego nie ma. Wczoraj chciałem nagrać dzwięk przy ruszaniu, niestety jak wjechałem na podwórko, bo tam lepiej słychać, to niestety wtedy było to bardzo mało słyszalne. Mam to nagrane tylko na luzie, ale jest to niestety bardzo słaba jakość nagrania i trzeba sporo podgłośnić słuchawki.
Tutaj jest paczuszka z nagranym dźwiękiem stukania.
http://speedy.sh/drVDw/Silnik.rar
Bardzo dziękuję za pomoc.

Juzek
19-08-2015, 14:09
Skąd jesteś?

Tapnięte z Szajsunga MkIV

Saalami
19-08-2015, 14:11
z Wrocławia.

Juzek
19-08-2015, 14:14
Możesz obadać z którego miejsca stuka używając podstawowego stetoskopu warsztatowego czyli długiego wkrętaka lub innego pręta. Jedną końcówkę przykładasz do obudowy silnika drugą wkładasz w ucho. Możesz też w Julii kupić stetoskop ale to już kwestia kasy.

Tapnięte z Szajsunga MkIV

SRS
19-08-2015, 16:53
Proszę poprawić tytuł tematu.
Poradnik, czyli jak pisać zgodnie z zasadami panującymi na tym forum
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145988