Zobacz pełną wersję : dopalacz spalin?


szynszyl
23-09-2004, 14:00
wiem że jest coś takiego co gromadzi gazy, które można dopalić. wiem, że są one wpychane do spalania w czasie np. gwałtownych naciśnięć pedału gazu. Ale jak się to nazywa? gdzie to jest (ja mam to wymontowane w mojej XR2 mk3) Pomóżcie, bo mi to spać nie daje

szynszyl
30-09-2004, 15:32
przecież to każdy w xr2 ma, nie bądzcie tacy? popatrzcie pod maski. prawdopodobnie jest to gdzieś koło reflektora. ja tego nie mam i dlatego szukam co to?

Ronneby
30-09-2004, 18:33
coprawda nie mam xr'ki ale u mnie jest cos takiego do czego sa podobno odprowadzane gazy..ale z zbiornika i jest to dokladnie jak stoisz naprzeciwko autka po lewej stronie kolo nadkola,blizej swiatla, takie czarne prostokatne podluznze pudelko...ale ne wiem czy o to chodzi

szynszyl
01-10-2004, 17:13
no właśnie - ja tego nie mam, kupiłem bez. Przez to mi się pewnie zapowietrze trochę bak. zatem jak się to nazywa? Nie mam tego w instrukcji. Popatrz na jakieś swoje dane. Plizzzzzzzzzzzzz................................

Kimar
11-10-2004, 21:20
To czarne coś to pochłaniacz par paliwa :shock:
tzn. czarna skrzynka która ciągnie pary ze zbiornika w trakcie postoju a jak odpalasz to silnik ciągnie i pali ten stuff. W środku jest aktywny węgiel. Można bez tego jeździć - to nie szkodzi autku - może trochę środowisku.