Zobacz pełną wersję : Głośniki jaka średnica


Rafał00
24-09-2004, 19:58
Jakiej średnicy głośniki są potrzebna do Fusiona.Dzieki,pozdrawiam.

slawek400
25-09-2004, 12:14
musisz zakupić głośniki owallne o wymiarach w calach 5 na 7, powodzenia. (przód i tył są identyczne)

maniek
25-09-2004, 19:19
czy ktoś wie co to za głośniki bo ja mam wrażenie że u mnie już zaczynają rzęzić bas na 4, treble na 7 ,dwudrożne czy coś innego

Dj Brabus
27-09-2004, 09:55
czy ktoś wie co to za głośniki bo ja mam wrażenie że u mnie już zaczynają rzęzić bas na 4, treble na 7 ,dwudrożne czy coś innego

Głośniki oryginalne są strasznie biedne ;( - jednodrożne z płaską membramą a na magnesie podpis "25 W"! Ja zostawiłem sobie z tyłu oryginalne a do przodu zamontowałem JBL GTO 8626 (http://www.jbl.com.pl/apps/katalog/tekst.jsp?place=jbl_b3&news_id=337) - naprawdę wyśmienite głośniki z bardzo dobrym niskim i wysokim tonem i warte swojej ceny (tydzień temu w MediaMarkt - 299 złotych). Polecam!!

Ford Fusion
27-09-2004, 13:00
W Fuzji można zamontować wyłącznie (w drzwiach) głośniki o 5 x 7 cali . Wg serwisanta ASO Forda powinny to być głosniki o tzw."średnim owalu". Na pewno - poza fordowskimi , którym wyraźnie brakuje pasma wysokich tonów - z tańszych można zamontować JBL typ GTO 8626e w cenie 299 zł para (poprzedni post), Hertza (włoskie) cena 320 zł w ASO Forda bez montażu, lub Mac Mobil 57.2 producenta Mac Audio (japońskie) cena 199 zł za parę dostępna np w: http://jtp.ldc.pl.
Ja prawdopodobnie wybiorę Mac Mobil 57.2. Są tańsze od JBL i Hertza, natomiast parametry akustyczne są porównywalne. I jeszcze jedno; MacMobile 57.2 jest montowany przez Forda w Fuzjach i na pewno pasuje. Głosników JBL Ford nie montuje, zaś głośniki Hertza co prawda są montowane przez Forda ale to "włoszczyzna".

Z pozdrowieniami: Ford Fusion

Dj Brabus
27-09-2004, 13:25
MacMobile 57.2 jest montowany przez Forda w Fuzjach i na pewno pasuje. Głosników JBL Ford nie montuje, zaś głośniki Hertza co prawda są montowane przez Forda ale to "włoszczyzna".

Zarówno MacAudio jak i JBL oraz Hertz są o tych samych wymiarach (5x7 cala), mają te same mocowania i również takie same wsuwki, które trzeba przerobić aby zapiąć je do instalacji. Dlatego myślę, że żadna różnica czy Ford montuje dane głośniki czy nie, bo i tak spasują! :)))

Kotek
27-09-2004, 21:21
Kazde glośniki o wymiarze 5 x 7 cali będą uchwytami pasowały do Fuzji. Natomiast warto zwrócić uwagę na to ile "do przodu" wystają głośniki ponad powierzchie montażową (głośniki 2 i 3-drożne). Do Fuzji bez przerabiania (drzwi lub głośników) da sie zamontowac takie które nie wystają "do przodu" więcej niż ok 1.5 cm. Jeżlei wystają więcej to opiera sie na nich ten plastik który jest montowany na drzwiach ;-) (np. Lanzar VX 573 się nie mieści pod te plastiki - przetestowane na sobie ;-) )

Montaz w drzwiach ma jedną wade - bez wyciszania drzwi zaraz dobrze słychać "charczenie" całych drzwi.

magnolia74
01-10-2004, 12:37
te same mac audio są w media markt równiez po 199, zakupiłam i zamontowałam, grają fajniutko, chociaż mam w tylnej półce zamontowane pioneery 20cm.....

Rafi ABC
07-01-2005, 18:31
Fuzji bez przerabiania (drzwi lub głośników) da sie zamontowac takie które nie wystają "do przodu" więcej niż ok 1.5 cm.

a jak jest z JBL8626? Mieszczą się również na głębokość tzn. nie dotykają plastiku?

Dj Brabus
08-01-2005, 08:58
a jak jest z JBL8626? Mieszczą się również na głębokość tzn. nie dotykają plastiku?

Ja mam dokładnie takie głośniki - piszę o tym parę postów wyżej. Wchodzą jak w masełko bez żadnych problemów - jedyne, co musisz zrobić to przelutować wtyczki na podłączeniu do instalacji (inne wyjście w głośniku i inna wtyczka fordowska z instalacji).

Rafi ABC
11-01-2005, 21:54
No to qpiłem JBL! Nie wiecie ile wołają w ASO za montaż głośników w przednich drzwiach? Nie wiem, czy zabrać się samemu, czy lepiej pojechać do Forda. Od 1 - 10 ile dalibyście tej operacji (chodzi o stopień trudności)?

Ford Fusion
12-01-2005, 09:30
Montaż głośników w drzwiach FF kosztuje w ASO ok. 120 zł. Jest bardzo prosty. Warto kupić 2 szt tzw przejściówek (z łączówek fordowskich na konektorki głosnika niefordowskiego). Można je kupić w warsztatach montujących radia i głośniki samochodowe po ok. 3 zł/szt), bo w ten sposób uniknie się ucinania istniejących wtyk na końcach kabli głosnikowych w drzwiach samochodu (pod głosniki fordowskie) i lutowania. Jedyny problem to utrata gwarancji na część tapicerki w drzwiach. Trzeba uważać na spinki plastykowe, na których mocowana jest ta tapicerka i to zarówno przy ściąganiu jak i zakładaniu (można je połamać lub pokrzywić). Jeśli to zrobisz powoli i z "czuciem" to nie zniszczysz ani jednego.
Problem natomiast występuje przy montażu głośników w tylnich drzwiach, bo trzeba przedłuzać instalację od łączówki w słupkach do głośników - ale to też można samemu zrobić. Ja to zrobiłem bez demolki - zaoszcządziłem ok. 240 zł, ale podobno straciłem gwarancję na tapicerkę drzwi. Trzeba się zastanowić czy warto. Gdybyś się zdecydował na własny montaż - pytaj. Chętnie w szczegółach opiszę.

Pozdrowieństwa:
Ford Fusion

Dj Brabus
12-01-2005, 10:03
Montaż głośników w drzwiach FF kosztuje w ASO ok. 120 zł

Ceny mają naprawdę koszmarne!! :evil: :roll: Ja za montaż całego sprzętu dałem w serwisie car-audio 200 złotych (bezpiecznik pod maską, przerobienie atrapy radia z 2DIN na 1DIN, zdemontowanie oryginalnego radia, montaż głośników z przodu, pociągnięcie instalacji do wzmacniacza do bagażnika i jego montaż)!! Zrobili to fachowo i ŻADNYCH kołków nie połamali! Przy okazji polecam ich gorąco - MediaMax w Krakowie!!

Ford Fusion
12-01-2005, 14:18
Kosmiczne ceny usług w ASO Forda biorą się z b. wysokiej stawki godzinowej, która wynosi netto 100 zł/godz. I dlatego za montaż 2. głosników w drzwiach, która to czynność trwa ok. 1 godziny trzeba zapłacić ok. 120 zł. Chore! Ja gdybym to robił po raz drugi (mając doświadczenie po 1-szym montażu) zrobił bym to w maks. 40 minut. A poza tym godzinowa stawka w wysokości 100 zł netto jest mocno zawyżona. Ale to jest efekt braku konkurencji (problem utraty gwarancji w przypadku korzystania z usługi normalnego warsztatu "dla ludzi". Ale cóż, jest jak jest i dlatego po okresie gwarancyjnym mało kto korzysta z usług ASO.

Pzdr. Ford Fusion

Rafi ABC
12-01-2005, 18:03
A jak zdjąć plastik lusterka, który jest od wewnątrz przy joystick'u sterowania (elekt. lusterka)? Wydaje się, że jest tylko na jakieś zaczepy (ciągnąć do siebie, czy przesunąć)? Mam jeszcze jedno pytanko: Jakie zaczepy trzymają boczek drzwi? Trzeba je ciągnąć do siebie (oczywiście w wyczuciem), czy jest to coś w stylu "haczyków" z metalową blaszką i trzeba podnieść lub przesunąć tapicerkę? Sorry, że pytam :oops: , ale te zaczepy są tak kruche, że lepiej zapytać się kogoś kto widział boczek drzwi od środka...... ;)

Kotek
12-01-2005, 20:12
Jak chodzi o plastiki lusterek - to ja coprawda mam cięgna a nie elektrykę, ale u mnie się je poprostu odciąga i zeskakują.

A jak chodzi o plastki drzwi, to po odkręceniu 3 śrub, trzeba poprostu odciągnąć plastik, zaczynając od dołu!!!. Góra jest na blaszkach i aby zdjąć całkowicie plastik należy go lekko unieść (ale dopiero po odgięciu)

alchemik
13-01-2005, 23:31
witam serdecznie. ja w pierwszej chwili miałem dać zarobic ASO przy montażu głośników w przednich drzwiach, po namyśle stwierdziłem, że musiałbym być bardzo bogaty lub szalony by dać im zarobić tyle kasy za robotę którą tak naprawdę można zrobić w godzinę lub nawet krócej, w zależności od manualnych zdolności. w pierwszych drzwiach uszkodziłem wprawdzie jeden uchwyt mocujący ale koszt jego jest znikomy więc strata praktycznie żadna, przy drugich wiedziałem już czego mam się spodziewać i poszło szybko i bez strat. polecam wszystkim własnoręczny montaż, większa satysfakcja i zadowolenie. pozdrawiam.