Zobacz pełną wersję : data urodzin, czy da się wyszukać użytk. wg tego kryterium?


karex
01-04-2007, 09:50
Czy da się wyszukać użytkownika wg daty urodzin? Tzn. czy jest jakiś sposób (kombinatorski raczej).
Powiedzmy, że kurka przegapiłem kilka dni temu pewne urodziny :D (bo mnie nie było na forum całą dobę :( ) . I chciałem złożyć spóźnione życzenia :D . A teraz nie wiem komu :D . Ta osoba udostępniła datę urodzin w profilu, ale nie mam ochoty przerzucać 17300 profilów :D .

Dzięx.

zborecque
25-06-2007, 22:08
O FAK!

Kurczę, takiej zagadki już dawno mi nikt nie zadał... 3 godziny siedziałem i wynalazłem pół-środek :)

Od początku: oczywiście istnieje możliwość sprawdzenia tego bezpośrednio w bazie w PHPMYADMINIE (jesteś modem - więc masz blisko do admina, może z jego pomocą uda Ci się wyszukać odpowiednich użytkowników)..., lub ew. namówienia admina, aby zmodyfikował trochę skrypt sortujący użytkowników - tak, aby sortował również po dacie urodzin (ok. 12 dodatkowych linijek kodu - da się zrobić w 1h)

TERAZ MOJE ROZWIĄZANIE!

Przyszło mi do głowy przed 5 minutami i uważam, że powinno spełnić Twoje potrzeby :P

Wchodzisz na google.pl i tam wpisujesz frazę:

Urodziny site:forum.fordclubpolska.org


Co to daje? To spowoduje wyszukanie wszystkich stron w obrębie forum.fordclubpolska.org zawierających frazę "urodziny". Praktycznie 99% takich stron to pierwsza strona (index.php) zawierająca listę urodzin użytkowników z danego dnia. Tutaj teraz pojawia się znakomita funkcja google.pl - mianowicie KOPIA! (Google co jakiś czas odwiedzają wszystkie indexowane strony i zapisują ich kopie)

Zauważ - każdy wynik google to 4 linijki: LINK (ten na niebiesko), dwie linijki zawartości strony (na czarno) i link na zielono na dole. Obok tego linku masz informacje o wielkości pliku i dwa małe, niepozorne linki: Kopia i Podobne Strony

Klikając na "kopia" otworzysz pierwszą stronę naszego forum z jednego z poprzednich dni (data sporządzenia kopii strony będzie umieszczona w takim boxie na górze strony - to taki googlowy box który jest przy każdej kopii). Ponieważ google kasuje te kopie co jakiś czas - nie znajdziesz tam pełnego archiwum - ale myślę, że jakieś dwa, może cztery tygodnie wstecz dasz radę coś wynaleźć - a chyba o to chodziło - urodziny użytkowników OSTATNIO przegapione?

Daj znać czy coś Ci to pomogło :P

I of course polecam się na przyszłość :D

Poniżej link bezpośredni do strony z wyszukiwaniem: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Uro ... Google&lr= (http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Urodziny+site%3Aforum.fordclubpolska.org&btnG=Szukaj+w+Google&lr=)

Oraz mała ilustracja:
http://i149.photobucket.com/albums/s41/zborecque/ggl.jpg

karex
26-06-2007, 08:55
zborecque, jesteś WIELKI :P .
Nigdy bym nie wpadł aby grzebać w kopiach Google :D .
Co prawda wykorzystywałem już je wiele razy aby dostać się do stron do których nie miałem prawa wstępu :D .

Google trzyma na troszkę ponad 4 tygodnie wstecz (znalazłem do 17.05.).
No ale cóż wiem jak na przyszłość. Gdyż mnie interesowały 3 ostatnie dni marca. A nie chcę jakiejś prywaty, żeby Admini mi wyszukiwali moje "widzimisie".

Jeszcze raz dzięki :) .

Pozdro.