Zobacz pełną wersję : Wymiana oleju powershift okolice Zielonke Góry


Pawel
25-10-2015, 19:29
Witam
Jak w temacie poszukuje kogoś sprawdzonego, kto wymienia olej w skrzyni powershift w okolicach Zielonej Górze.
Od półtora miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Focus MK3 2.0 cdti 163ps po przejechaniu 5 tyś. km zacząłem odczuwać delikatne szarpnięcia przy zmianie z 1 na 2 i z 2 na 3 bieg, gdzieś przeczytałem ze powinienem zacząć od wymiany oleju w skrzyni i adaptacji sprzęgieł, podobno przy wymianie trzeba tez przyuczyć skrzynie. Czy to prawda?

Pozdrawiam
Mirek

juri2069
25-10-2015, 19:46
Z tego co wyczytałem to niestety przy większych przebiegach czuć zmiany biegów i to w wielu przypadkach nawet na tym forum. Moim zdaniem przed sprzedażą skalibrowano skrzynię , aby kupujący był mega zadowolony , a ta starcza właśnie na kilka tys km i wszystko wraca do poprzedniego szarpania - tak jak piszesz na niskich biegach.
Teoretycznie olej się wymienia co 60 kkm ale to pewnie już wiesz :)

Jest jeszcze opcja , że ktoś wymienił po prostu na zły olej ale to taka optymistyczna opcja.
Czasami też pomaga wgranie nowego softu ale to musiałbyś podpytać. Na forum są spece od skrzyni i są na bieżąco z softami
Do jednego problemu może być bardzo wiele rozwiązań , każdy przypadek jest inny , każdą skrzynię użytkuje ktoś inny i każdy inaczej :)

radek70
25-10-2015, 20:00
poszukuje kogoś sprawdzonego, kto wymienia olej w skrzyni powershift w okolicach Zielonej Górze.
Podjedź do warsztatu Piotra PJ MAX na ul.Energetyków 7, może coś Ci podpowie.

Pawel
25-10-2015, 20:09
Dzięki za podpowiedz.
Mam 156 tyś przebiegu, przed kupnem sprawdziłem jego historie w Niemczech, mój teść jest mechanikiem i do tego Niemcem, więc wszystko mu powiedzieli w serwisie.
Olej był wymieniany w Aso w DE, więc myśle że nie wlali złego.

Mam nadzieję, że znajdę kogoś kumatego w ZG, kto wymieni mi ten olej i soft.

Niestety Pan Piotr z Ebergetyków powiedział, ze jeszcze nie wymieniał oleju w powershifcie:(

stingerA6
25-10-2015, 20:13
Więc wymianę masz na 180 tyś. Podjedz do kolegi Speedo na kalibrację ( pod Świebodzin)

tedi_k
25-10-2015, 20:15
Wystarczy zmusić do dokładnego obejrzenia wielokrotnie przytaczanego przeze mnie filmu jak robi prawidłowo wymianę oleju w PS https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Fy0TVRWjFfg i wszystko powinno się udać...
Co do kalibracji sprzęgieł - proponuję umówić się ze Speedo

Pawel
25-10-2015, 20:20
Wystarczy zmusić do dokładnego obejrzenia wielokrotnie przytaczanego przeze mnie filmu jak robi prawidłowo wymianę oleju w PS https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Fy0TVRWjFfg i wszystko powinno się udać...
Co do kalibracji sprzęgieł - proponuję umówić się ze Speedo

A może i tak zrobię, w sumie to pracuje w ASO co prawda w suzuki, ale moi mechanicy powinni spokojnie dać radę wymienić ten olej.

A cieżko się ustawić ze Speedo?

Speedo
25-10-2015, 20:31
od początku listopada do 11tego mam urlop, możemy ogarnąć w tym terminie, chyba że to "na już" to się coś pomyśli...

Pawel
25-10-2015, 20:33
od początku listopada do 11tego mam urlop, możemy ogarnąć w tym terminie, chyba że to "na już" to się coś pomyśli...

Jeśli to nie problem, raczej na już.

Speedo
25-10-2015, 20:35
to pisz na PW (prywatna wiadomość), nie będziemy tu zaśmiecać :)

fido
27-10-2015, 08:33
Wystarczy zmusić do dokładnego obejrzenia wielokrotnie przytaczanego przeze mnie filmu jak robi prawidłowo wymianę oleju w PS https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Fy0TVRWjFfg i wszystko powinno się udać...
Co do kalibracji sprzęgieł - proponuję umówić się ze Speedo

Czy stosując się do tego filmu można samemu z mechanikiem wymienić olej w mondeo mk4 z 2011r. z PS i będzie wszystko ok czy lepiej jechać do serwisu forda.