Zobacz pełną wersję : LPG a klima


geos1
05-04-2007, 23:19
Hey.....

Prosze o wypowiedzenie sie w tej kwesti....
Mam zalozoną instalacje LPG sekwencyjna.... chyba KME....
Problem byl taki ze instalacja niezałączala gazu..... czasmi załączala czasami nie..... nawet odlączalo gaz w czasie jazdy...... wracalem do gazownikow 2 razy......na kompie nic nie wykazywalo. Za drugim razem koles zobaczyl ze reduktor od instalacji jest zimny. Przypomnialo mu sie cos i powiedzial ze nie mogę nigdy wyłączac klimy na OFF, bo jak wyłączam klime to odcinam obieg wody (czy cos takiego), zapowietrza sie reduktor i sie ozięmbia. Przy mnie zademonstrowal... z podlaczenim na kompie... i po wyłączaniu klimy na OFF temperatura reduktora spadala.
:fcp15 Czy mozecie sie wypowiedziec czy u was tez tak jest? Czy mozna jakos temu zaradzic??? Przyznam ze jak nie wylaczam klimy na OFF... to instalacja gazaowa dziala idealnie. Zalącza gazik niemal natychmiast.... Spalanie tez w normie... kolo 14 w trasie..i kolo 19 w miescie.
Z gory dzieki!!!
nara

BliG
05-04-2007, 23:48
Coprawda nie mam (jeszcze :fcp12) Explorera, ale mialem juz do czynienia (od 1996 roku, wtedy rodzice zdecydowali sie na LPG) z 6 zagazowanymi samochodami (2 moje, 4 rodzicow) i wiem ze jesli jest porzadna instalacja, zalozona w dobrym zakladzie, to auto jezdzi jak na benzynie!
3 auta (w tym 2 moje :D) byly zagazowane w Brzesku u znajomych gazownikow, instalacjami BRC i nie bylo z tymi autami zadnych problemow...
3 auta z instalacjami Lovato, GME, Dream XXI, montowane w Krakowie i Tarnowie - zawsze cos nie tak - w Krakowie (Lovato) zamontowali zbyt wysoko reduktor i w zimie nie bylo przez niego dobrego obiegu powietrza, GME i Dream montowane w Tarnowie to zupelna porazka - samochod (Laguna II) gasnie, ma problemy z przyspieszeniem, jest bardzo wrazliwy na jakosc gazu.
Podejrzewam ze w zlym miejscu w obiegu wsadzili reduktor i dlatego teraz masz taki problem - niech koniecznie to zmienia! Skoro placisz - to wymagaj :) A nie zebys musial jezdzic caly czas z klima wlaczona :fcp15 bez sensu... :fcp20

chevidan
06-04-2007, 13:04
cześć.w starych expo nie ma tego problemu ale w nowej budzie może byś.miałem taką samą sytuacje w trans am-ie,jak ustawiałem sówak na off zawór podciśnieniowy zamykał obieg wody w nagrzewnicy jak się nie mylę gdy ustawi się klimę na max również nie ma obiegu wody w nagrzewnicy po to by klima była bardziej wydajna(jak nagrzewnica jest gorąca zawsze trochę ciepła dostaje się do auta)

edi75
06-04-2007, 13:59
mam explorera 4.0 98 r LPG gdy gazownicy zakładali mi instalację zaślepili jakiś zawór powietrzny po prawej stronie za oponą miałem wcześniej przed założeniem takie same obiawy. niema to znaczenia na spalanie bo mi pali tak ok 17/18 l gazu. gaz chodzi na wszystkich funkcjach przełącznika do klimy.

CecyliaS
10-06-2007, 23:24
jezeli jezdzisz na lpg, to prosze o rade jaka instalacja najlepiej zamontowac
pozdrawiam

manius
11-06-2007, 00:23
Czy mozecie sie wypowiedziec czy u was tez tak jest?
NIE, u mnie np. dziala ok
Czy mozna jakos temu zaradzic???
na pewno,
zapodaj jakieś fotki gdzie ci się w wodę wpięli,
coś mi się widzi ze chłopaki coś sknocili :fcp15

joss
11-06-2007, 02:18
Z pewnością tak być nie powinno. U mnie taka sytuacja nie występuje (przecież to bez sensu).

freez
11-06-2007, 07:59
Z pewnością tak być nie powinno. U mnie taka sytuacja nie występuje (przecież to bez sensu). a na jakie instalacji jezdzisz.

joss
11-06-2007, 08:04
a na jakie instalacji jezdzisz.

Landirenzo Omegas (sekwencja)

chevidan
11-06-2007, 08:15
wszystko zależy jak podłączyli węże do parownika.można podłączyć równolegle z nagrzewnicą wtedy nie ma problemu z zaworem od nagrzewnicy ale zimą może być słabsze ogrzewanie.można też się wpiąć szeregowo,nie ma wtedy problemu z ogrzewaniem zimą ale trzeba się wpiąć przed zaworem wody do nagrzewnicy od strony silnika aby zawór nie odcinał przepływu wody w parowniku(reduktorze) po przełączeniu suwaka(pokrętła) klimy w pozycję off lub max.

Rolnik
11-06-2007, 08:50
Od dwuch tygodni mam u siebie gazik.Panowie w AEG od razu powiedzieli ze nie wolno mi na gazie jezdzic w pozycji off bo parownik bedzie zamarzal.Przyjalem to za normalne i jest git.
Wlasnie zrobilem pierwsza wieksza trase 1200km spalanie na autostradzie przy 120 13litrow przy 150+ 16litrow :fcp4 na gazie zamnknalem licznik( choc nie jest to przyjemne moze z racji dupowatych amorow)ciekawe ze na benzynie mi sie to nie udalo.
Generalnie na trasie do 140km/h bardzo przyjemny wozik i spalanie gazu calkiem przyzwoite.

joss
11-06-2007, 09:07
Chevidan, no właśnie. Ot taki sobie drobiazg, ale wygląda na to, że nie wszyscy "monterzy" to wiedzą.

jash
12-06-2007, 16:02
przeciez to bez sensu - zeby jeżdzić cały czas na klimie na gazie. na bank źle się wpięli. tylko co, nikt im tego prędzej nie przekazał że to nie tak? coś mi tu nie gra. promponuje samemu sprawdzić co i gdzie wędruje, alebo fotki zapodać. przecież sporo z nas ma gaz w XP i nikt na klimie nie jeździ - no, oprócz lata :fcp12
Jash

chevidan
12-06-2007, 16:09
jash to nie tak klimę można wyłączyć tylko nie można przełącznika ustawić na off,znaczy nie wiem jak jest w expo 2 ale w 1 osobno włącza się klimę a suwakiem ustawia się nawiewy i moc klimy gdzie taż jest pozycja off i jej nie można używać.

nemrod
12-06-2007, 16:32
le w 1 osobno włącza się klimę a suwakiem ustawia się nawiewy i moc klimy gdzie taż jest pozycja off i jej nie można używać.

ooooo...
Tego niewiedziałem.
... choc może to zupełnie niemieć wpływu bo połowa rzeczy niedziała :fcp23

Darz Bór!

Nemrod

jash
14-06-2007, 21:15
Też o tym nie wiedziałem - czyli jak zwykle pod Nemroda się podpinam. I tak jak On, zaczynam przypuszczać, że połowa rzeczy może nie działać. Boję się tylko, że to o co się boję to ta połowa która jeszcze działa. :fcp20
Jash

nemrod
14-06-2007, 21:31
:fcp18

geos1
19-06-2007, 23:04
No witam,
:fcp5
U mnie w exp'99 moc nawiewu ustawia sie pokretlem (na rozne stopnie) i nie mozna tego wylaczyc; bo nawet na najmniejszym jest nawiew; Natomiast inne pokretlo jest do klimy i opcji nawiewu (czy na szyby, czy z dolu i z gory; czy jakies tam inne opcje..... i dodatkowo AC i Max AC)... i wlasnie tutaj jest opcja ustawienia pokretła na OFF - i tego wlasnie nie moge robic bo odcina obieg wody i chlodzi sie reduktor. Jak bym ustawil na OFF to rowniez i nie byloby zadnego nawiewu;
Odkad nie ustawiam na OFF instalacja sekwencyjna dziala bdb.....spalanie gazu po miescie (warszawa) mam od 20l do 16l / 100 (ze srednia okolo 18l/100); rozpietosc wynika z tego czy stoje w olbrzymich korkach czy nie; na trasie spala okolo 14l/100; ostatnio testuje magnetyzer (typ GAS firmy Zetel) - wyniki testu zpodam za okolo miesiac.... ale wydaje sie ze beda obiecujace).

Z podlaczeniem tej instalki jeszcze powalcze z gazownikami; pokaze im co napisales chevidan.... i niech przejza podlaczenie i sie wytlumacza jak zrobili i czy mozna cos zaradzic..
Dzieki za pomoc.