Zobacz pełną wersję : Parowanie szyb...


grudaallegro
10-04-2007, 17:33
Witam,

dzwonilem do gościa w sprawie zakupu samochodu Explorera 95 r. (nowa buda) pytając sie czy wszystko z nim ok, powiedział ze poza tym ze parują mu szyby w środku to wszystko jest ok.
Wiec co to moze byc ?
- twierdzi ze nagrzewnic nigdzie nie cieknie i nic nie smierdzi w srodku płynem.
- ja obstawiam ze jesli nie jest to nagrzewnica to może filtr p-pyłkowy ?

Co wy o tym sądzicie.
Jutro chciałbym po niego pojechac.
a moze ktos zna tego exa:
http://moto.allegro.pl/item183390915_ford_explorer.html

alexw200
10-04-2007, 18:01
grudaallegro, ja bym ten egzemplarz odradzał, dosłownie w sobotę byłem go oglądać bo dla żonki szukam. To autko ma coś z silnikiem przewalone. Po pierwsze to płyn mu wywala przez zbiorniczek (czyli coś z uszczelką abo gorzej), klima zwalona, po za tym "wali" w autku samą stęchlizną,
Powiedziałem
Howk

grudaallegro
10-04-2007, 18:10
dzieki za odpowiedz, a za jaka cene chcial ci go oddac ??

[ Dodano: 2007-04-10, 19:10 ]
jak mowisz ze to jakas lipa to nie jade jutro, bo szkoda mojego czasu i pieniedzy

alexw200
10-04-2007, 18:22
koleś smędził na początku coś koło 13 tyś ale do remontu autka nie chciałem brać, a tak na marginesie to wydaje mi się, że on jest po dachu, no chyba że słonia na relingach woził i dlatego tak wygląda :fcp2 ja go sobie odpuściłem, lepiej poszukać czegoś innego w lepszym stanie
Powiedziałem
Howk

jash
10-04-2007, 19:07
Na parowanie jest najlepsze to, czego mnie uczyli w przedszkolu - szmatko, szmatko, hej szmateczko, ho! ho! ho! zbieraj wodę, kręć kółeczko ho! ho! ho!
Jash

grudaallegro
10-04-2007, 19:40
juz sobie go odpuscilem,

ja dogadalem sie z nim przez telefon na 10 tys

to widze ze juz zjechal z ceny :)

joss
11-04-2007, 07:58
1. W Exach nie ma filtra przeciwpyłkowego.
2. Jak paruje to znaczy, że klima zje...chana - bo przy działającej prawidłowo nie ma prawa.

marcin3m
22-04-2007, 20:42
Parowanie jest z prostej przyczyny, mianowicie prawdopodobnie walnieta jest nagrzewnica( sam to ostatnio przerabialem) .Jezeli to sie dzieje oczywiscie w mimencie wlaczenia ogrzewania , nawet tyci tyci.Przecieku wewnatrz nie widac ,bo pod nagrzewnica w wsrodku jest specjalna miska i odplyw na zewnatrz.Wymontowanie to kwestia 4 srubek trzymajacych owa rzecz.Moze rowniez parowac ,gdy nie wlaczysz ogrzewania , jesli zawor ( czwordrozny-chyba tak to sie nazywa) tuz kolo filtra powietrza jest walniety.Milego dlubania :-)