Zobacz pełną wersję : Jak dorobić/zdobyć oryginanlny kluczyk ?

wczesiu
15-04-2007, 11:41
Witam @ll ,mam pytanie takie jak w temacie ,a dokładniej mówiąc chciałbym dorobić lub w jakichś inny sposób zdobyć kluczyk (obecnie mam tylko kluczyk trzeci z kolei z czerwonym oczkiem) i nie chcą dorobić kolejnego kluczyka ,ponieważ wymagany jest oryginalny czerwony. I rozchodzi sie oto czy ktoś wie jak zdobyć kluczyk w jakichś sposób (nie licząc jakiejś lewizny bo biorą od 300 do 400zł jak się nie oryginała) ... aby było w miarę niedrogo ,bo sam kluczyk to nie jest problem ale w imoblilajsrerze (sory za typowo polską nazwę heh) jest kod od kluczyka i nie można go złamać (wiem że musi być specjalna maszyna do wbijania w nowym kluczyku kodu), ale może ktoś powiedzmy tu z okolic Grudziądza zna się na tym i w miarę tanio by to zrobił ... (albo dobra by też była podpowiedź jak to można samemu zrobić - wbić ten kod o ile jest taka możliwość lub być może od producenta kupić jakichś nowy zestaw kluczy czy coś takiego)... nie wiem jak to rozwiązać, dlatego piszę tutaj ....za pomoc w tej sprawie będę bardzo wdzięczy i czekam na szybką odpowiedź... POZDRAWIAM

-waldi-
15-04-2007, 15:10
wczesiu przeczytaj TO (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=9868) powinno pomóć :)

W ostateczność dorób kluczyk, a ten "zużyty" miej jako brelok z nim - też powinien odpalac

wczesiu
15-04-2007, 20:37
... nie no czaje ,ale pisałem już że NIE MAM czerwonego kluczyka (Matki), a chciałbym dorobić zapasowy (bo to trzeci z kolei kluczyk ,a pozostałych dwóch nie ma) ...i jak to zrobić żeby niedrogo kolejny mieć ...i tylko z tego nowego korzystać ...to co mi podąłeś to głownie tam pisze jak przy pomocy czerwonego koduje się pozostałe... a i może ktoś wie czy przez salon Forda można zamówić od nich jakieś dodatkowe kluczyki lub kluczyk nie mając matki naturalnie ...

korsarz75
15-04-2007, 20:45
W Grudziądzu wszelkiego typu kluczyki dorabia gość z ulicy Sikorskiego - na przeciwko więzienia :fcp27 . Sam korzystałem z jego usług - fachowiec godny polecenia.

wczesiu
18-04-2007, 20:20
... nie no tyle to wiem "korsarz" ...ale 300-400 zł nie moje ...heh a szukam czegoś taniej może :fcp4

andrew1982
18-04-2007, 20:22
Przyjedź do Łodzi. Zrobię Ci za 200zł :fcp4

Sly82
18-04-2007, 22:02
Ja przy zakupie eskorta z immobilaiserem dostałem tylko jeden czarny kluczyk z czerwoną kropką, w dodatku był on strasznie przytarty - postanowiłem dorobić zapasowe.
Zapłaciłem 310zł za tą usługę i stałem sie posiadaczem 2 nowych orginalnych kluczyków z immo, a ten stary, przytarty został przeprogramowany i stał się matką :fcp29.

Myslę że ciężko byłoby dorbić taniej.

Fordziak
18-04-2007, 22:19
W czę-wie możesz dorobić za 150zł.

se7en
18-04-2007, 22:31
Jakiś rok temu miałem ten sam problem... Poszedłem do serwisu forda i i powiedzieli ze z tego jednego gluczyka mogą zrobić matke i dorobią jeden dodatkowy za 300zł... Znalazłem też w normalnym punkcie gdzie sie dorabia klucz na ktory można skopiować dowolny klucz od forda(razem i immobilajzerem )... Kosztuje on od 150 - 200 zł... Ale dalej bedziesz bez matki... A jak masz juz matke to kazde dorobienie klucza to juz grosze...

Raz też znalazłem jak samemu skopiować kod immobilajzera, ale jest to bardzo czasochłonne i wcale nie tansze, pozatym trzeba sie znać na elektronice i jakiś chipach i wiedzieć jak to montować...
pozdrawiam

Sly82
20-04-2007, 13:08
W czę-wie możesz dorobić za 150zł.

Możesz podać jakieś namiary, chętnie tam zadzwonię i zapytam, bo szczerze wątpię że za 150zł dostanę komplet nowych orginalnych kluczy z immobiliserem. Za takie pieniądze mogę dostać co najwyżej 2 klony (kluczyki), ale na takie podróby ja się nie piszę.

Fordziak
20-04-2007, 16:22
Przepraszam jeśli nie jasno się wyraziłem 150 zł koszt jeśli jest kluczyk matka,250 zł jeśli nie ma kluczyka matki.Cena podana do 1.6 97r benzyna.Niewiem czym się to różni ale do disel inna cena.tel602257390.

wojtaswb
20-04-2007, 19:10
A ja byłem w punkcie dorabiania kluczy w realu,- pokazałem kluczyk gość wsadził go do jakiejś maszynki i powiedział 149 PLN nie pytał o żadną matkę ani ojca :fcp2

Sly82
20-04-2007, 22:56
Przepraszam jeśli nie jasno się wyraziłem 150 zł koszt jeśli jest kluczyk matka,250 zł jeśli nie ma kluczyka matki.Cena podana do 1.6 97r benzyna.Niewiem czym się to różni ale do disel inna cena.tel602257390.

Coś mi tu kręcisz :fcp13 150zł jeżeli jest klucz matka? To po co wogóle tam jechać? Przecież wtedy można samemu sobie dorobić (zaprogramować). Zapłacisz wtedy tylko za surówkę z chipem + wycięcie, koszt to nie więcej niż 100zł.
Poza tym, wątpię że typ silnika ma znaczenie co do rodzaju immobilisera i tym samym innych kosztów w programowaniu i dorabianiu kluczy disla od benzyniaka, głowy jednak nie dam sobie uciąć.

Fordziak
21-04-2007, 08:06
Sly82, po co się męczysz myśleniem nr tel podałem zadzwoń i zapytaj.

Sly82
21-04-2007, 22:52
Sly82, po co się męczysz myśleniem nr tel podałem zadzwoń i zapytaj.

No i zadzwoniłem, bo ciekawość mnie zzerała :fcp1
Dorobienie i zaprogramowanie kompletu kluczyków do essiego z imobiliserwm w tym zakładzie kosztuje: ok. 500zł :fcp15
Mało tego, kod immobilisera pozostanie taki sam, bo oni nie potrafią go zmienić. Oznacza to, że wczesniej zgubiony kluczyk, bez problemu może zostać użyty przez potencjalnego złodzieja.
250zł to może kosztuje, ale dorobienie jednego kluczyka z immo Slawek_niew.
A ja wyrażnie pisałem że chodzi mi o KOMPLET - czytaj uważniej, bo niepotrzebnie zasmiecamy forum.

Fordziak
21-04-2007, 23:26
Sly82, nie pisałem do ciebie tylko do założyciela tematu.Jak chcesz sobie popisać to pisz blogi.Uważam że dalsza dyskusja nie ma sensu.

Sly82
22-04-2007, 11:12
Tak czy inaczej pisałeś głupoty.
KONIEC TEMATU

Fordziak
22-04-2007, 20:37
Sly82, Mam 12 lat nie odpuszczam.Nie umiem uzupełnić profilu.Nie trzymam się regulaminu,piszę dużymi literami.Nie mam na tyle inteligencji żeby się powstrzymać pomimo to że ktoś wcześniej przeprosił. Tragedia i wyrazy współczucia. :fcp1