Zobacz pełną wersję : obroty wariują


bania
20-04-2007, 18:44
witam wzystkich ewentualnie zainteresowanych!
proszę o pomoc w sprawie obrotów silnika. trwa to już od jakiegoś miesiąca raz jest gorzej raz ok i wygląda to tak: rano po całej nocy puma nie chce zapalić, w końcu za drugim lub trzeci razem zapali i przez jakiś czas jest wszytko ok. czekam żeby obroty się ustabilizowały i ruszam. pierwszy , drugi bieg i próg zwalniający pod blokiem więc wciskam sprzęgło i auto po prostu gaśnie. odpala od razu ale obroty szaleją od 1500 do 300 aż do zgaśnięcia silnika. acha moja puma śmiga na gazie ale obroty szaleją i na gazie i na benzynie. po rozgrzaniu silnika jest trochę lepiej bo rzadziej gaśnie ale obroty i tak szaleją.po rozgrzaniu silnika nie ma problemów z ponownym uruchomieniem, odpala od razu. dodam że u gazownika na regulacji byłem dwa tygodnie temu i zaraz po regulacji było wszystko ok ale tylko prez dwa dni, świece są nowe, kable wn też są ok. proszę o jakiekolwiek podpowiedzi czego szukać lub gdzie!
pozdrawiam

helmut66x
25-04-2007, 20:01
A samoadaptację zrobiłeś? Jak nie pomoże to silnik krokowy do czyszczenia...

bania
26-04-2007, 21:07
witam
reset komputera zrobiony, krokowy wyczyszczony ale niestety nie pomogło! comgę jeszcze poszukać bo już nie wiem co robić! pozostaje wizyta w ASO i podpięcie do kompa ale wolałbym tego uniknąć!
dzieki :fcp7 :fcp9

robal
27-04-2007, 06:48
Spróbuj wyczyścić przepływomierz. Sprawdź sondę lambda.

Ewentualnie krokowy w takim stanie, że czyszczenie nie pomoże :)

luks-eg
11-06-2007, 10:07
sluchaj koles!
ja mam pumcie 1.4 16v bez gazu ale mialem podobna sytuacje z obrotami!
Co sie okazalo?
Zdjelem filtr przytkalem przepustnice reka i uslyszalem ssssssyk z pod kolektora plastikowego. Jest tam kilka wezykow. Jeden byl lekko przerwany i zaciagal powietrze przez to obroty mi wariowaly skakały gasla itp... Jak na paliwie masz taki sam problem to daj znac!