Zobacz pełną wersję : abs


krzych
09-03-2003, 13:53
(Post wysłany przez Marcin)

Siemka
ostatnio miałem problem z abs-em w moim scorpio i pojechałem na diagnostyke do warsztatu, który specjalizuje sie w naprawie fordów (nie aso). Facet wziął mój wóz na komputer. okazało się, że z elektroniką od abs-u wszystko w porządku, ale powiedział mi, że komputer wykrył usterke zaworu oktanowego, ponieważ miałem wątpliwości co to za ustrojstwo to zajżałem do netu i nic nie znalazłem. Czyżby mechanik chciał mnie oszukać z tym zaworem oktanowym?
jeśli facet nie kłamał, to oświećcie mnie co to jest.

krzych
18-03-2003, 17:04
(Post wysłany przez wesoly)

Nie słyszałem o zaworze oktanowym. Może to zawór, którym można odkorkować strumień pieniędzy z Twojego portwela do kieszeni mechanika?
A co do ABS-u - najczęściej przecierają się kable od czujników. Naprawa - 5 zł. we własnym zakresie.

fordmen
19-04-2003, 00:59
witam
podaj rok tego SC z ABSem to ci powiem co jest

krzych
20-04-2003, 07:57
(Post wysłany przez Marcin)

rok 1990, ale temat juz przereklamowany, na drugi dzień samo przeszło. wydaje mi sie że tylko cos było zamoczone i tyle. teraz wsystko chodzi bez problemów.

ramones
01-10-2004, 09:28
to fakt absy w scorpio czasem trochę świrują. mi kiedyś ciągle wyskakiwał bezpiecznik od absu (małe zwarcie na kablach (całą scorupe rozebrałem hehe), czasem się zdarzy że nie działa bo czujniki się zabrudzą (te w piaście) wtedy je tylko wyciągamy i czyścimy. aha nie słyszałem żeby się kable przecierały :shock: może masz źle zamontowane??? ja zrobiłem 60000 już moim scorpiakiem a kable jak nowe dziwne ale w samochodzie to różnie bywa czasem są tak głupie problemy że śmiać się tylko. pozdrawiam.

arkadiusz mirek
20-10-2004, 20:34
JAKBY CO TO MAM POMPE ABS-U NA ZBYCIU :lol: