Zobacz pełną wersję : [Transit Connect 2013-2022] Świst i piszczenie podczas dodawania gazu.


radzik22
07-03-2016, 19:56
Witam😉 Stęskniłem się za forum forda i postanowiłem kupić sobie następnego fordzika tylko ze teraz padło na connecta.
Wracając do tematu, jadąc powoli i dodając gazu to gwiżdże mi chyba turbina a nawet czasem piszczy. Czy to jest koniec turbiny czy może coś innego się dzieje? Do tego gdy rano odpalę autko to czuć spaliny w środku ale jak tylko stoję na postoju i jest zimny. Czy ktoś coś poradzi za co się zabrać? Silnik to 1,8tdci 90ps.

Lza
08-03-2016, 06:49
Spaliny w środku tylko na zimnym wskazują na wadę uszczelki na którymś z elementów wydechu: gdy jest zimne, metal jest skurczony i spaliny wydostają się do komory silnika (a stamtąd przez wentylację do kabiny). Gdy się wszystko rozgrzeje metal się rozszerza i nieszczelność znika. Więc poszukiwania zacząłbym od sprawdzenia na zimnym co się dzieje w okolicach łączeń układu wydechowego, warto też przepatrzyć "plecionkę". Jeśli to tylko uszczelka a śruby są w stanie umożliwiającym rozkręcenie, to można uszczelnić czarnym silikonem do wydechów.

Co do turbiny to nie wiem.

radzik22
08-03-2016, 10:28
No to bede musiał to sprawdzic i zdiagnozowac bo tylko na zimnym czuć spaliny i na postoju. A co do turbiny nikt nic sie nie wypowie?