Zobacz pełną wersję : [Focus 1998-2004] Koło pasowe sprężarki klimatyzacji - pierścień Segera


rafbog
12-04-2016, 19:19
Witam wszystkich
W jaki sposób osadzić pierścień Segera zabezpieczający koło pasowe sprężarki klimy. Chodzi o to, że pierścień jest jednostronnie fazowany. Czy faza ma być od strony wewnętrznej czy zewnętrznej?

Pawel
12-04-2016, 19:37
A można trochę pomyśleć, i drogą dedukcji dojść do prawidłowego osadzenia.


Jeżeli pierścień ma za zadanie nie dopuścić do zsuniecia sie koła na zewnątrz, bo w odwrotną stronę nie ma możliwości, to pierścień osadzony w rowku, gdyby był fazą na zewnątrz, to mógłby się zsunąć, a jak będzie fazą do wewnątrz, to jego osadzenie w rowku będzie prawidłowe, i nie wysunie sie na zewnątrz.

rafbog
12-04-2016, 19:49
Myślałem, że bardziej chodzi o dopasowanie do wyżłobienia w wałku, jak to opisano tutaj:
http://www.laser-sinex.pl/auto-klimatyzacja-samochodowa/serwisowanie-napedu-kompresora-klimatyzacji/
Niemniej jednak twoje tłumaczenie też do mnie przemawia i zapewne zgodnie z tym w odpowiedni sposób jest wyżłobiony rowek
Dzięki

Pawel
13-04-2016, 06:51
Masz rację, obejrzałem obrazki, ale do tej pory nawet nie pomyślałem że rowek na pierścień też ma fazę, zasada jednak taka, założyć tak, aby nie spadł.

rafbog
13-04-2016, 20:24
Wyszło jednak na to że zamontowałem pierścień fazą na stronę zewnętrzną.
Dużo lepiej wpasował się w rowek.