Zobacz pełną wersję : Ekspolatacja samochodu (rozrzaqd , oleje itp)


Oktawian89
29-04-2007, 12:28
Witam
Nie dawno dostalem Forda sierre 2.0 DOHC EFi . Jako ze samochod ma troche lat ;] trzeba wymineic juz pare czesci .
I teraz moje pytanie ile moze kosztowac wymina kompletnego rozradu , sprzegla , i uszczelki pokrywy rozrzadu i oleju wraz z wszystkimi filtrami ?
W 1000 zl sie zamkne ?
Pozdrawiam oktawian

Niedziel
01-05-2007, 18:55
no wiec tak sam rozrzad jakies 650zl z wymiana napinacza, sprzeglo ok 250zl (zalezytez jakie), olejmax 100zlfiltr oleju jakies 30-40zl (FILTRON533), filtr powuietrza ok 30-40zl a uszczelka to roznie.....

Ciechan
03-05-2007, 10:32
Witam mam radę zamiast ładować kasę w tańsze elementy zamienne i zlecić to komuś tzn. jakiejś osobie (fachowcowi) to kup sobie lepsze (markowe podzespoły)i jeśli Ci wiedza dopisuję zrób to sobie sam taką naprawę(wymianę)bez pośpiechu wykonasz w wolny weekend inaczej to Lwią część twojego tysiąca na remont pożrę (fachowiec).Pozatym niesądzę żebyś się zmieścił z kompletnym rozrządem w tej sumie lepiej konkretny zestaw naprawczy lub młody rozbitek(dzwon)(części zamienne)
Pozdrawiam Piotrek.

darkowski
03-05-2007, 18:27
Jeśli rozrządu nie słychać to nie trzeba go wymieniać. Łańcuch w DOHCu żyje naprawdę długo :fcp2 Można ewentualnie zajrzeć pod pokrywę rozrządu i sprawdzić w jakim stanie są ślizgi łańcucha, i je ewentualnie wymienić. Warto przy okazji dokręcić słynny w DOHCu zaworek na pompie oleju, jego wykręcenie powoduje klepanie zaworów po uruchomieniu silnika.
Sprzęgło do DOHCa to wydatek około 350-400zł za komplet, wymiana 150 zł.
Wymiana oleju z filtrami to koszt 150-200 zł, zależy jaki olej kupisz.

Oktawian89
04-05-2007, 11:14
Dzisiaj odbieram scierre z seriwsu na szczescie ojciec placi za calosc :P
Pozniej napisze co zostalo wymienione i na co , za ile .

pozdro

Ciechan
05-05-2007, 06:12
Sorry Ja myślałem, że to Forum jest o, Męższczyznach którzy takie sprawy naprawią bez serwisu (A co jeśli byście tzw. Flaka złapali pomoc drogowa?Ludzie te samochody to nie szczyt techniki i nieubliżajmy sobie, że normalny kierowca nie jest w stanie tego sam w domu naprawić proszę was, jeśli macie pieniądze na serwisy to kupcie sobie Np. PUNTO,TICO,LANOS....................

darkowski
05-05-2007, 19:47
Sorry Ja myślałem że to Forum jest o Męszczyznach którzy takie sprawy naprawią bez serwisu (A co jeśli byście tzw. Flaka złapali pomoc drogowa ?Ludzie te samochody to nie szczyt techniki i nieubliżajmy sobie że normalny kierowca nie jest w stanie tego sam w domu naprawić proszę was jeśli macie pięniądze na serwisy to kupcie sobie np. PUNTO,TICO,LANOS....................

Wiesz co, masz trochę dziwne podejście :fcp5 Ja lubię i potrafię sobie wiele rzeczy zrobić przy ścierce sam ale niestety i tak bywa, że ściera z prostymi usterkami trafia do mechanika. A dzieje się tak z dwóch powodów:
1. Nie mieszkam w domku tylko w bloku i nie dysponuję garażem
2. Pracuję 6 dni w tygodniu i na wiele rzeczy po prostu nie mam czasu

Ciekawe czy TY jesteś takim twardzielem, że wyrwiesz np skrzynię ze ścierki bez kanału na parkingu pod blokiem ? Nie sądzę ! I nie mów mi że jak czasem oddaję furę do serwisu to nie jestem "Męszczyzną" ! (a tak BTW to zwróć uwagę na pisownię :fcp4 )

Ciechan
08-05-2007, 09:53
SORRY, ale nie o pisowni tu jest mowa, lecz o samochodzie, więc pisałem prawdę Ja uczę się oraz pracuje, więc 6 dni w tygodniu też jestem zajęty, lecz jeśli coś dzieje się nie tak z samochodem są dwie opcje pierwsza to naprawić samemu lepszymi (markowymi) częściami żeby w miarę tanio wyszło i na długo był z jakąś częścią spokój lub oddać do serwisu i zapłacić drugie tyle ile dałeś za części serwisowi, które i tak nie są tanie, a jest trzecia opcja nie naprawiać i udać się do pracy z buta lub MZK-ą

Brak garażu, żaden problem ładna pogoda i za półtorej godziny pod twoim blokiem Sierra stoi bez skrzyni

Daj spokój Fordami jeżdżę 7 lat i zmieniałem silnik sam bez kanału nie napisałem przecież, że nie jesteś męższczyzną tylko kolega nadał post odnośnie kosztów naprawy, więc pomyślałem, że będzie naprawiał sam napisałem swój wątek jak i każdy z nas a i tak kolega oddał samochód do serwisu, więc co to zmieniło nasze pisanie zmniejszyło Mu rachunek?
Poco pytać się o koszt czegoś skoro koszt Serwisu a Serwisu to dwie różne bajki.
Pytanie o koszt naprawy lub wymiany to nie na forum tylko właśnie do serwisu.

Pozdrawiam Piotrek.

Oktawian89
18-05-2007, 07:11
Okazal osie ze trzeba bylo wymienic tylko kompletne sprzeglo , i jakies uszczelki z tylu na wale + oleje i ogolny przeglad. Dodatkowo Dostalem ksiazke serwisowa . Serwis udziela 12 miesiecy gwarancji na wszystko wiec jest ok .
Wiadomo ze z kazdym drobiazgiem nie bede lecial do serwisu ale sorry na naprawy czysto mechaniczne wole miec gwarancje !
I czuje sie polnowartosciowym mezczyzną ... :fcp2


Mam Jeszcze pytanie czy kierunkowskaz sierze wraca przy obrocie kierownica ?
Bo u mnie sa z tym problmey znaczy nie wraca ^^

darkowski
21-05-2007, 17:38
Mam Jeszcze pytanie czy kierunkowskaz sierze wraca przy obrocie kierownica ?

Wraca

Oktawian89
21-05-2007, 17:53
Ok dzieki ^^ Jako ze juz nazbieralo sie troche smieci ktore potrzebuje , wypada abym sie na szrot wybrał :D
Pozdro
Moze ktos ma do sprzedania ?
Przelacznik kierunkowsazow ,
klamka schowka w kabinie,
galka zmiany biegow wraz z mieszkiem
1 3 5
2 4 R ,
pokretlo regulacji pochylenia fotela lewego ,

Sorry za OT

Pozdro ;)

tomeklis
19-06-2007, 18:12
w dohc-ach trzeba co 200000 wymieniać napinacz, ramię napinacza oraz ślizgi.

albercik83
28-06-2007, 21:41
a co do postu kolegi darkowskiego o tym zaworku na pompie olejowej to jak go mozna dokrecic?bo mi wlasnie klepia zawory przy starcie silnika ;) aha i nie wiem czy to czeste w ścierkach ale piszczy mi sprzeglo lub gdzies na wale przy gwaltownym puszczeniu sprzegla.jakby ktos sie z tym spotkal to moze zna na to rade?
pozdro

darkowski
29-06-2007, 19:42
Proszę bardzo, o zaworku :fcp13
http://www.sierrafan.pl/viewtopic.php?t=892

orbivet.pl
14-09-2007, 21:56
Powolutku - to autko jeśli chodzi to jeszcze pójdzie. Chyba, że od razu palenie gumek!
Ja moją Sierkę mam dwa tygodnie a ona ma 16-ście lat. I pierwsze poszły płyny i filtry, częściowo elektryka - świece, dziś gumki. Cały czas chodzi tak samo - trochę kiepskawo na zimno ale powoli! Progi wymienić trzeba, tłumiki pierdzą .... ciągle coś!. Jak kogoś stać to proszę, wymiana całego wozu! Ale tu trzeba powoli, cierpliwie... to naprawdę wdzięczne auto i doceni nasze starania.
Jutro woskowe pieszczoty :fcp3
pozdrawiam.