Zobacz pełną wersję : [Focus 2008-2011] Antena dachowa - wymiana


ressentir
16-04-2016, 16:32
Witajcie! Mam pytanie odnośnie wymiany anteny, ale najpierw pokrótce opis tego co posiadam:
Ford Focus MK2 2009r.
Blaupunkt Travelpilot FX
Oddzielna antena GPS.

Pytanie: czy antena z nowszej wersji MK3 będzie pasowała do mojego radyjka? Z tego co zauważyłem jest ona krótsza i odkręcana na czym mi najbardziej zależy.

Matych
16-04-2016, 16:40
Oddzielna antena GPS.
Jak to oddzielna?
Z tego co zauważyłem jest ona krótsza i odkręcana na czym mi najbardziej zależy.
Ta fabryczna też jest odkręcana.

ressentir
16-04-2016, 17:18
Oddzielna - fabryczna miała uszkodzoną wtyczkę GPS, więc kupiłem oddzielną antenę, przykleiłem na szybę i działa.

Ta fabryczna też jest odkręcana.
Tak? Gdzieś wyczytałem, że jest to monolit (jeżeli można to tak nazwać). W takim razie moja się bardzo mocno zapiekła i nawet WD40 + kombinerki jej nie są w stanie ruszyć (próbowałem). Może masz jakiś inny pomysł w jaki sposób mógłbym ją odkręcić?
edit
próbowałem ją odkręcić zanim wyczytałem tą ciekawostkę o nieodkręcaniu się.

radek70
16-04-2016, 17:38
Ja uparłem się na oryginalne rozwiązanie, opis w poście #17 tu: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242097&page=2 Da się odkręcić bardzo zapieczoną, ale trzeba odciąć pierścień z plastiku w miejscu połączenia ze stopką. Wtedy ukaże się mosiężny sześciokąt i jest za co złapać . Po rozmontowaniu odcięty pierścień można wkleić na swoje miejsce.

ressentir
16-04-2016, 17:51
Tzn. źle się wyraziłem. Chodzi o odkręcenie samego bata od stopki

radek70
16-04-2016, 18:08
Na zdjęciach widać co odcinałem. Niestety nie da się ścisnąć ponownie, wkleiłem na cyjanoakryl i szparę uszczelniłem silikonem. Zawsze można dokupić nowy bat. Wkręciłem na smar miedziany.

ressentir
16-04-2016, 19:44
Oh, dzięki wielkie! Jutro zabieram się do roboty :)

radek70
16-04-2016, 19:58
Jutro zabieram się do roboty
Wiktor, dopiero po odcięciu pierścienia można pryskać WD. Inaczej nie ma szansy aby się tam dostał. Po odcięciu zobaczysz sześciokąt, o którym pisałem wcześniej. Niestety nie zrobiłem zdjęcia. Odkręcaj z wyczuciem, bo możesz rozsadzić stopkę, lepiej popsikać i czekać. No i oczywiście stopka do odkręcenia i przyklejenia na silikon. Nie wiem czy tak zrobiłeś? Dodanie anteny GPS na szybę załatwia sprawę, ale tam bez uszczelnienia dalej będzie przeciekało.

ressentir
16-04-2016, 20:41
No i oczywiście stopka do odkręcenia i przyklejenia na silikon. Nie wiem czy tak zrobiłeś?

Dokładnie tak zrobiłem. Dzięki za wskazówki jak to ogarnąć, bo trzeba w końcu na myjkę pojechać, a ręczne mycie nie jest dla mnie :p