Zobacz pełną wersję : [Focus 2008-2011] Dziwny hałas w okolicy lewej strony deski rozdzielczej.


Mr_Rolek
19-04-2016, 11:40
Dzień dobry forumowicze. Problem dość irytujący, może ktoś zna rozwiązanie. Przy prędkości w okolicach 100/120 km pojawiają się dziwne stuki z lewej strony deski rozdzielczej, okolic osłony plastikowej pod wycieraczkami (zdemontowałem ją, wymieniłem na całej długości uszczelki, które nie przetrwały próby czasu). Dźwięki zanikają przy wyższych prędkościach, podejrzewam, iż silnik wpada w określone wibracje, które wywołują stukanie. Sam dźwięk przypomina delikatny stukot blachy, plastiku. Dodam, iż auto jest świeżo po przeglądzie i nie było zastrzeżeń do zawieszenia przedniego. Co to może być? Wibrująca maska? Czy MK2 posiada sławetną pedalierę?

Mr_Rolek
20-04-2016, 06:05
Żadnych pomysłów? Nikt nie miał podobnej bolączki?

Harun
20-04-2016, 14:01
Twój opis jest dość lakoniczny. Trudno pomóc.

Ja miałem dziwne stuki na biegu jałowym i długo nie mogłem ich zlokalizować. Okazało się, że to drgania maski. Po regulacji kołków stuki ustały.

Mr_Rolek
20-04-2016, 18:53
Stuki dochodzą z lewej strony deski rozdzielczej, okolice szyby, rytmiczne stukanie, metaliczny dźwięk, niezależnie od podłoża, występują po przekroczeniu 120 km/h. Może to faktycznie maska? W jaki sposób można ją regulować? Gdzie znajdują się wspomniane kołki?

szczur4455
20-04-2016, 21:35
Są wkręcone w wewnętrzną część maski, w okolicy grilla przedniego. Sprawdzałeś, czy nie leży pod tym plastikiem jakaś śrubka albo kamyszek? Zobacz też czy silniczek wycieraczek jest dobrze dokręcony i czy któryś przewód w tych rejonach nie spadł z mocowania

weuek
20-04-2016, 21:45
Znam 3 fokusy z roczników 2008-2009, ale żaden nie ma tego efektu, co opisałeś.

Z kolei, w moim popierduje coś w okolicy głowy pasażera, ale tylko na chropowatej nawierzchni.

agressorus
21-04-2016, 08:09
mnie tak brzeczy za zegarami pod szyba tez mnie juz to irytuje maksmalnie

gielu
21-04-2016, 10:34
Tez tak mam i tez nie mam pomyslu co to moze byc :)

Mr_Rolek
21-04-2016, 12:05
Kamyków brak, kable ok. Zauważyłem, iż z tej strony poluzowana jest uszczelka łącząca plastikową osłonę z szybą, ma luzy delikatne, spróbuję przykleić ją silikonem. Może to również być wspomniana maska, dźwięk przypomina drgania blachy, wiem, iż owinięcie kłów wystających z zawiasów taśmą izolacyjną w Mondeo pomaga na drgania, nie wiem jak w wypadku Focusa. Nie ma to na pewno związku z zawieszeniem czy samym silnikiem, ponieważ drgania nie występują w przypadku prędkości niższej, niż 120 km, a sam silnik pracuje na wyższych obrotach w sposób normalny.

Mr_Rolek
03-02-2017, 21:49
Znalazłem rozwiązanie problemu. Plastikowa osłona przedniego lewego nadkola. Wpadała w wibracje i stukała przy prędkości powyżej 90. Dokręciłem śruby i po sprawie. Polecam sprawdzić każdemu, kto podobnego rodzaju problemy miał.